05/22/2024
Google I/O 2024

Google I/O 2024 در 14 مه برگزار می‌شود

روز بزرگ تعیین شده است: Google I/O 2024 در روز سه‌شنبه، 14 مه، ساعت 10 صبح به وقت PST (13:00 ET / 18:00 BST) آغاز خواهد شد و تا روز بعد ادامه خواهد داشت.

با فرض تکرار تاریخ، سخنرانی اصلی توسط ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت، در سالن آمفی تئاتر Shoreline در Mountain View، کالیفرنیا برگزار خواهد شد. همان جایی بود که رویداد سال گذشته و سال قبل از آن برگزار شد. این در مقابل تماشاگران استودیو زنده پخش می شود و البته همه می توانند این رویداد را از طریق پخش زنده تماشا کنند.

هیچ کس نمی داند چه چیزی در Google I/O 2024 فاش می شود. این غول فناوری پس از ارسال یک بازی پازل تعاملی در وب سایت خود ناگهان خبر را از بین برد . اما علیرغم اطلاعات محدود، می‌توانیم در مورد آنچه که ممکن است در این رویداد ببینیم حدس‌زنی کنیم، زیرا این شرکت در چند ماه گذشته نکاتی را منتشر کرده است.

به روز رسانی های احتمالی Gemini

واضح ترین انتخاب در اینجا هوش مصنوعی است. با وجود اینکه تنها یک چهارم به آن رسیده ایم، سال 2024 سال بزرگی برای هوش مصنوعی گوگل بوده است. ما شاهد عرضه مدل‌های Gemini ، LLM خود این برند، و همچنین تغییر نام چندین هوش مصنوعی دیگر تحت نام جمینی بودیم. انتظار می رود شاهد نمایش های متعددی از توانایی های این فناوری در آینده نزدیک باشیم. همچنین می‌توانیم اطلاعات بیشتری در مورد Gemma مرموز ، که نسخه منبع باز برادر بزرگ Gemini باشد، پیدا کنیم .

این امکان وجود دارد که Pichar یا یکی از میزبانان در مورد بهبود عملکرد هوش مصنوعی خود صحبت کند. اگر نمی‌دانید، جمینی اخیراً مشکلاتی در رابطه با تصویرسازی نادرست از گروه‌های قومی داشته است . به علاوه، توهم همچنان یک مشکل است.

Gemini

سخت افزار جدید و اولین اندروید 15

وقتی صحبت از سخت افزار به میان می آید، Google I/O 2024 به احتمال زیاد شاهد معرفی پیکسل 8a میان رده خواهد بود . I/O 2023 شاهد رونمایی از Pixel 7a بود ، بنابراین منطقی است که این شرکت این ترفند را با جانشین خود تکرار کند.

 

فاش‌های اخیر ادعا می‌کنند که این گوشی هوشمند از چیپست تنسور 3 استفاده می‌کند و پیکسل 8a کمی بزرگ‌تر از نسل قبلی خواهد بود . برخی از جنبه‌های طراحی بالقوه Pixel 8a مانند حاشیه‌های بزرگ اطراف نمایشگر ما را نگران می‌کند.

 

همچنین باید منتظر معرفی کامل اندروید 15 باشیم . اواسط فوریه شاهد راه‌اندازی پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15 بودیم که به دنیا اولین فرصت را برای دستیابی به سیستم عامل آینده داد. اطلاعات بسیار کمی در مورد این سیستم عامل وجود دارد، اما ما انتظار داریم که ویجت های صفحه قفل را شاهد بازگشت مورد انتظار خود به علاوه توانایی ذخیره جفت برنامه ها، از جمله موارد دیگر باشیم.

Google

تقریباً مطمئن هستیم که پیشرفت‌های جدید هوش مصنوعی، Pixel 8a و Android 15 را در Google I/O 2024 مشاهده خواهیم کرد، اما در جاهای دیگر ما بسیار در محدوده حدس و گمان قرار داریم.

به عنوان مثال، ما می‌توانیم شاهد نمایش سخت‌افزار جدیدی مانند Pixel Watch 3 یا چیزی باشیم، اما نفس خود را حبس نکنید. همانطور که سایت خواهر ما Tom’s Guide اشاره می کند ، Pixel Watch 2 در I/O 2023 معرفی نشده است. در عوض در رویداد Made By Google در ماه اکتبر رونمایی شد .

 

در مورد Pixel Tablet 2 هم همینطور است . این شرکت احتمالاً یک روز دیگر آن را حفظ می کند. در هر صورت، I/O 2024 تغییرات کوچکتری را در سایر محصولات Google ارائه خواهد کرد. ابزارهای جدید Workspace، ویژگی‌های جدید Android 14، چیزهایی از این قبیل. هیچ چیز خیلی دیوانه کننده ای نیست. قرار است روز جوزا در آفتاب باشد.

ثبت نام آنلاین این رویداد برای همه آزاد و رایگان است. این به شما امکان می دهد در مورد برنامه و محتوایی که نمایش داده می شود به روز باشید. توجه داشته باشید که ثبت نام مستلزم ایجاد نمایه توسعه دهنده برای Google است.

هنوز دو ماه دیگه مونده در همین حال، لیست TechRadar از بهترین تلفن های پیکسل برای سال 2024 را بررسی کنید.


منبع : techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.