05/22/2024
Vision Pro

اپل پتانسیل برنامه های Vision Pro را محدود می کند، اما دلیل خوبی دارد

محصولات اپل به دلیل حفاظت از امنیت و حریم خصوصی قوی خود شناخته شده هستند و Apple Vision Pro نیز تفاوتی ندارد. اکنون، مشخص شده است که موضع اپل ممکن است انواع برنامه‌هایی را که می‌توانید در هدست واقعیت ترکیبی خود استفاده کنید محدود می‌کند – اما دلیل بسیار خوبی برای آن وجود دارد.

طبق گزارش جدیدی از The Information (از طریق 9to5Mac )، چندین توسعه‌دهنده از اینکه چگونه اپل هدست خود را قفل کرده و آنها را از ایجاد برنامه‌هایی که می‌خواهند بسازند ممانعت کرده است، ناامید شده‌اند. در یک پلتفرم متفاوت که ممکن است امکان پذیر باشد، اما نه در Vision Pro.

به طور خاص، توسعه دهندگان مورد بحث شکایت کرده اند که نمی توانند از دوربین های آنبورد دستگاه استفاده کنند. به عنوان مثال، Antony Vitillo، توسعه‌دهنده بازی تناسب اندام واقعیت افزوده (AR) HitMotion، به The Information گفت که می‌خواهد به دوربین‌های محصول دسترسی داشته باشد تا برنامه‌اش بتواند به کاربران اجازه دهد با آیتم‌های دنیای واقعی مانند کیسه‌های بوکس تعامل داشته باشند. با این حال، اپل اجازه نمی دهد برنامه ها به این نوع داده ها دسترسی پیدا کنند.

به طور مشابه، توسعه دهنده Kalani Helekunihi، که برای افراد مسن و افراد دارای معلولیت برنامه می سازد، می گوید قوانین اپل به این معنی است که او نمی تواند برنامه ای ایجاد کند که بتواند به افراد با دید محدود توصیفی از محیط اطراف خود بدهد و به عنوان یک عصای مجازی عمل کند که به آنها هشدار می دهد. وقتی به موانع نزدیک می‌شوند.»

حفاظت از حریم خصوصی

Vision Pro_1

در نهایت، دلیل بسیار خوبی وجود دارد که چرا اپل از استفاده برنامه‌ها از فید دوربین Vision Pro جلوگیری می‌کند: حریم خصوصی. اعطای دسترسی به دوربین ممکن است ایجاد برخی از برنامه‌های مفید را امکان‌پذیر کند، اما اگر یک توسعه‌دهنده برنامه غیرقابل اعتماد از آن برای مقاصد شرورانه استفاده کند، می‌تواند به حریم خصوصی همه افراد اطراف تجاوز کند.

طبق گزارش‌ها، اپل نمی‌خواهد Vision Pro مانند هدست Google Glass AR شود. هنگامی که برای اولین بار راه اندازی شد، باعث ایجاد یک جنجال بزرگ شد. همانطور که The Information می‌گوید، «کارمندان سابق اپل می‌گویند که اپل می‌خواهد از اتفاقی که برای Google Glass افتاد جلوگیری کند، یک دستگاه پوشیدنی که بیش از یک دهه پیش اعتراض‌های زیادی را برانگیخت، زیرا وجود دوربین روی این محصول باعث می‌شد افراد در اطراف افراد دیگر احساس ناراحتی کنند. پوشیدن آنها.»

 

با توجه به اینکه اپل در زمینه حفظ حریم خصوصی چقدر فعال است، اعطای دسترسی توسعه دهندگان برنامه به دوربین های Vision Pro به نظر می رسد شروع کننده نیست. بنابراین، اگرچه ممکن است به این معنی باشد که انتخاب برنامه‌های Vision Pro در حال حاضر کمی نازک‌تر است، اما احتمالاً ارزش این را دارد که هر حرکت شما به‌طور مخفیانه توسط یک رهگذر پوشیده Vision Pro ثبت نشود.

منبع : techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.