05/22/2024
کارت SD عظیم 4 ترابایتی

WD کارت SD عظیم 4 ترابایتی را برای حرفه‌ای‌های خلاق راه‌اندازی می‌کند

همانطور که وضوح بالاتر و فریم های بیشتر در ثانیه در عکاسی و ایجاد فیلم استاندارد می شود، تقاضا برای راه حل های ذخیره سازی بزرگتر و سازگارتر در حال افزایش است. در پاسخ، تولیدکنندگان در حال توسعه گزینه‌های ذخیره‌سازی سریع‌تر و کاربرپسندتر برای برآورده کردن جدول‌های زمانی دقیق پروژه و نیازهای داده‌ای گسترده متخصصان خلاق هستند.

وسترن دیجیتال از یک کارت SD جدید برای آن بازار پرده برداری کرده است و کارت حافظه SanDisk Extreme PRO SDUC UHS-I فضای ذخیره سازی خیره کننده 4 ترابایتی را در فرم فاکتور محبوب دارد. بله 4 ترابایت

 

کارت حافظه 4 ترابایتی Extreme PRO SDUC UHS-I که در نمایشگاه NAB 2024 در لاس وگاس معرفی شد – به همراه کارت های حافظه 2 ترابایتی SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I و Extreme Pro microSDXC UHS-I نیز در این رویداد معرفی شدند – بخشی از تلاش این شرکت برای برآورده کردن نیازهای روزافزون برای تولید و ذخیره سازی محتوای دقیق تر و غنی تر.

دو برابر ظرفیت کارت های microSD

ظرفیت 4 ترابایتی بزرگ‌ترین کارت‌های حافظه microSD را دو برابر می‌کند و عنوان بزرگ‌ترین کارت حافظه قابل جابجایی جهان را به خود اختصاص داده است. این یک جهش بزرگ از حافظه 32 مگابایتی کارت‌های SD است که در سال 1999 به آن افتخار می‌کردند.

 

کارت جدید از استاندارد Secure Digital Ultra Capacity (SDUC) استفاده می کند که می تواند تا 128 ترابایت فضای ذخیره سازی را پشتیبانی کند. دیگر قالب‌های کارت رسانه موجود برای متخصصان خلاق عبارتند از XQD با حداکثر ظرفیت ذخیره‌سازی 2 ترابایت، و CFexpress که به دلیل سرعت فوق‌العاده‌اش معروف است. آخرین نسل، CFexpress 4.0 که سال گذشته معرفی شد، از چهار خط PCIe 4.0 و 2 گیگابایت بر ثانیه در هر خط پشتیبانی می‌کند. با این حال، هیچ یک از این فرمت‌های کارت نمی‌توانند به ارائه 4 ترابایت فضای ذخیره‌سازی نزدیک شوند.

شرکت کنندگان در نمایشگاه NAB امسال پیش نمایشی از کارت 4 ترابایتی SanDisk داشتند که برای عرضه در سال 2025 برنامه ریزی شده است. جزئیات قیمت محصول جدید هنوز منتشر نشده است، اما انتظار ارزان بودن آن را نداشته باشید.

منبع : techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.