سامسونگ ممکن است امسال خط تولید گوشی های تاشو خود را با یک مدل کاملاً جدید که به جای یک لولا دارای دو لولا است گسترش دهد – و می تواند نمایشگری در اندازه تبلت ارائه دهد.

در حال حاضر، سامسونگ برای افرادی که می‌خواهند گوشی تاشو را بردارند، دو گزینه ارائه می‌دهد. مدل‌های تاشوی Z Flip آن در حالت باز مانند گوشی‌های هوشمند معمولی به نظر می‌رسند، اما می‌توانید آن‌ها را از وسط تا کنید تا در فضای فشرده‌تری ذخیره شوند، در حالی که دستگاه‌های Z Fold آن مانند یک کتاب باز می‌شوند و کمی حجیم‌تر هستند، اما صفحه نمایش بزرگ‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. نسبت به یک گوشی معمولی

این گوشی سه تایی شایعه شده عملاً بسط خط موجود Z Fold خواهد بود – با اضافه کردن یک پنل تاشو اضافی به طوری که می توانیم صفحه نمایش بزرگتری را در جیب خود حمل کنیم.

در دسامبر 2021، پتنت‌های سامسونگ با جزئیات یک گوشی سه تایی ظاهر شد و در MWC 2023 Samsung Display (بازوی متمرکز روی صفحه نمایش سامسونگ) نمایشگر سه تاشو Flex G را به نمایش گذاشت . حالا یوگش برار تیتراست(در برگه جدید باز می شود)ادعا کرده است که سامسونگ می‌تواند امسال این فناوری را در دستگاه‌های خود (از طریق Android Authority) وارد عمل کند(در برگه جدید باز می شود)).

نشت های این چنینی همیشه باید با کمی نمک کنار بیاید، اما بر اساس شواهد به نظر می رسد که سامسونگ احتمالاً در آینده، اگر نه در سال 2023، یک گوشی سه تاشو عرضه خواهد کرد.

آیا tri-fold یک فولد خیلی دور است؟

یک گوشی سه تاشو مزایا و معایب خود را دارد.

در مقایسه با تلفن های Flip و Fold موجود سامسونگ، یک گوشی سه تایی باید بتواند اندازه صفحه نمایشی را ارائه دهد که با برخی تبلت ها برابری می کند. علاوه بر این، هنگامی که دستگاه در حالت بسته است، یک دستگاه سه تایی همچنان می تواند بسته به نحوه بسته شدن آن، صفحه بیرونی به اندازه یک صفحه نمایش معمولی تلفن را به کاربران ارائه دهد. سایر تاشوها معمولاً نمایشگرهای بسیار کوچکی را ارائه می‌دهند، با عملکرد محدود، در صورت تا شدن، اما یک سه تایی می‌تواند یکی از سه پانل خود را در معرض دید قرار دهد.

Samsung Display

با این اوصاف، افزودن یک پنل اضافی به این معنی است که دستگاه نسبت به Z Fold دو صفحه‌ای حجیم‌تر است، که ممکن است به جذابیت آن به عنوان یک گزینه فشرده آسیب برساند. علاوه بر این، نمایشگرهای تاشو به دلیل موادی که از آن ساخته شده‌اند، معمولاً در مقایسه با صفحه‌نمایش‌های گوشی‌های هوشمند معمولی می‌توانند سایش و پارگی کمتری را تحمل کنند – بنابراین در حالی که نمایشگر دائماً در معرض دید قرار می‌گیرد ممکن است دستگاه را مفیدتر کند، همچنین می‌تواند آن را مستعدتر کند. به آسیب.

با توجه به این نکته، در حالی که سامسونگ تلاش زیادی برای کاهش ضعف ناشی از تا شدن گوشی ها انجام داده است، اما هنوز هم کامل نیستند. اضافه کردن یک تاشو اضافی همچنین منبع دیگری از مشکلات احتمالی را اضافه می کند که می تواند تلفن سه تایی آن را بیش از ارزش آن دردسر کند.

منبع : techradar

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.