آیفون ۱۵ پرو: تاریخ عرضه، قیمت، مشخصات، دوربین و موارد دیگر

۲
(۴)

آیفون ۱۵ پرو اپل چندین ارتقاء کلیدی را به همراه دارد

آیفون ۱۵ پرو، جدیدترین گوشی هوشمند پرچمدار اپل با اندازه استاندارد، سرانجام به دنیا معرفی شد، این شرکت دستگاه جدید را در کنار آیفون ۱۵ ، آیفون ۱۵ پلاس و آیفون ۱۵ پرو مکس معرفی کرد .

این شگفت‌انگیز ۶.۱ اینچی دارای قاب تیتانیومی، پورت USB-C، دکمه اکشن کاملاً جدید و چیپست فوق‌سریع A17 Pro اپل است که همگی باید تضمین کنند که iPhone 15 Pro در بین بهترین آیفون‌ها و در نتیجه بهترین گوشی‌ها قرار می‌گیرد . – در سال ۲۰۲۳ می توان با پول خرید کرد.

در زیر همه این ویژگی‌های جدید را به همراه هر چیز دیگری که باید در مورد آیفون ۱۵ پرو بدانید، شرح داده‌ایم.

چه چیزی میخواهید بدانید

 • پیش‌سفارش‌ها از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳ آغاز می‌شود
 • تحویل در ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ آغاز می شود
 • شروع از ۹۹۹ دلار / ۹۹۹ پوند / ۱۸۴۹ دلار استرالیا برای فضای ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایتی
 • گرد، طراحی تیتانیوم
 • حاشیه های نمایشگر نازک تر
 • دکمه اکشن جدید
 • اتصال USB-C
 • چیپست فوق سریع A17 Pro
 • دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی پیشرفته تر

مقایسه مدل

اپل آیفون ۱۵ پرو را در کنار آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پلاس و آیفون ۱۵ پرو مکس عرضه کرد. در اینجا نحوه مقایسه هر چهار مدل آمده است:

آیفون ۱۵آیفون ۱۵ پلاسآیفون ۱۵ پروآیفون ۱۵ پرو مکس
ابعاد:۱۴۷.۶ × ۷۱.۶ × ۷.۸۰ میلی متر۱۶۰.۹ × ۷۷.۸ × ۷.۸۰ میلی‌متر۱۴۶.۶ × ۷۰.۶ × ۸.۲۵ میلی متر۱۵۹.۹ × ۷۶.۷ × ۸.۲۵ میلی‌متر
وزن:۱۷۱ گرم۲۰۱ گرم۱۸۷ گرم۲۲۱ گرم
نمایش دادن:۶.۱ اینچی OLED۶.۷ اینچی OLED۶.۱ اینچی OLED۶.۷ اینچی OLED
وضوح:۲۵۵۶ x 1179 پیکسل۲۷۹۶ x 1290 پیکسل۲۵۵۶ x 1179 پیکسل۲۷۹۶ x 1290 پیکسل
نرخ تجدید:۶۰ هرتز۶۰ هرتزتطبیقی ​​۱-۱۲۰ هرتزتطبیقی ​​۱-۱۲۰ هرتز
چیپست:A16 BionicA16 BionicA17 ProA17 Pro
دوربین های عقب:۴۸ مگاپیکسل اصلی، ۱۲ مگاپیکسل فوق عریض۴۸ مگاپیکسل اصلی، ۱۲ مگاپیکسل فوق عریض۴۸ مگاپیکسل عریض، ۱۲ مگاپیکسل فوق عریض، ۱۲ مگاپیکسل تله فوتو با زوم اپتیکال ۳ برابر۴۸ مگاپیکسل عریض، ۱۲ مگاپیکسل فوق عریض، ۱۲ مگاپیکسل تله فوتو با زوم اپتیکال ۵ برابر
دوربین جلو:۱۲ مگاپیکسل۱۲ مگاپیکسل۱۲ مگاپیکسل۱۲ مگاپیکسل
ذخیره سازی:۱۲۸ گیگابایت، ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت۱۲۸ گیگابایت، ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت۱۲۸ گیگابایت، ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت، ۱ ترابایت۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت، ۱ ترابایت

تاریخ عرضه و قیمت آیفون ۱۵ پرو

Apple unveiled the iPhone 15 Pro at its 'Wonderlust' September 2023 event

آیفون ۱۵ پرو در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۳ در رویداد سپتامبر اپل در کنار بقیه آیفون ۱۵ رونمایی شد. می‌توانید از جمعه، ۱۵ سپتامبر، تلفن را پیش‌سفارش کنید، و تحویل آن از هفته بعد در جمعه، ۲۲ سپتامبر آغاز می‌شود.

همانطور که گفته شد، آیفون ۱۵ پرو ارزان نیست (اگرچه در سال های اخیر انتظار زیادی از اپل داشتیم). قیمت این دستگاه از ۹۹۹ دلار / ۹۹۹ پوند / ۱۸۴۹ دلار استرالیا برای مدل ۱۲۸ گیگابایتی شروع می شود که این قیمت به ۱۰۹۹ دلار / ۱۰۹۹ پوند / ۲۰۴۹ دلار استرالیا برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی، ۱۲۹۹ دلار / ۱۲۹۹ دلار / ۱۲۹۹ پوند / ۲۳۱۹ دلار استرالیا / ۲۳۱۹ دلار استرالیا / ۵۱۹۹ دلار استرالیا / ۵۱۹۹ دلار استرالیا / ۲۳۱۹ دلار برای مدل ۱۰۹۹ دلار افزایش می یابد. ۲۷۴۹ دلار برای مدل ۱ ترابایتی.

به طور کلی، این قیمت‌ها همان قیمت‌هایی است که در مورد آیفون ۱۴ پرو دیدیم، که برخلاف شایعاتی است که درباره افزایش احتمالی قیمت آیفون ۱۵ پرو شنیده بودیم. با این حال، این گوشی هنوز هم یک گوشی بسیار گران قیمت است،

رنگ های آیفون ۱۵ پرو

iPhone 15 Pro colors

اپل در زمان عرضه آیفون ۱۵ رنگ های متنوعی را ارائه می دهد ، اگرچه طبق معمول، آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ پرو مکس در رنگ های متفاوتی نسبت به آیفون ۱۵ استاندارد موجود هستند. 

رنگ‌های Pro امسال شامل تیتانیوم سیاه، تیتانیوم سفید، تیتانیوم آبی و تیتانیوم طبیعی است که هر چهار رنگ را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

طراحی آیفون ۱۵ پرو

iPhone 15 Pro design
 • حاشیه‌های نازک‌تر، کناره‌های تیتانیوم
 • سوئیچ نادیده گرفتن با دکمه اکشن جایگزین شد

اپل تصمیم گرفته است تا خط تولید آیفون ۱۵ خود را بزرگترین تغییر طراحی از زمان عرضه آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰ به نمایش بگذارد. 

به طور خاص، اضلاع مستقیم آیفون ۱۲ پرو، آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو با ضلع های منحنی به سبک آیفون ۱۱ جایگزین شده اند که از تیتانیوم درجه هوا فضا در iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max ساخته شده اند.

اپل می‌گوید دور شدن از فولاد ضد زنگ، آیفون ۱۵ پرو را قوی‌تر و سبک‌تر از مدل قبلی خود می‌کند (جدیدترین پرچمدار این شرکت ۱۹۱ گرم وزن دارد، در حالی که آیفون ۱۴ پرو ۲۰۶ گرم وزن دارد)، و حاشیه‌های گوشی جدیدتر نیز نازک‌تر هستند.

هم جزیره دینامیک و هم پنل پشتی شیشه ای برس خورده از دستگاه سال گذشته بازمی گردند و آیفون ۱۵ پرو بار دیگر توسط محافظ سرامیکی اپل محافظت می شود، ماده ای شفاف حاوی کریستال های سرامیکی برای محافظت بیشتر از صفحه نمایش.

Apple

با این حال، مهم ترین تغییرات طراحی، بیشتر کاربردی هستند تا زیبایی. سوئیچ سنتی و فیزیکی بی صدا با یک دکمه اکشن کاملاً جدید در آیفون ۱۵ پرو جایگزین شده است، که اپل می گوید می تواند به گونه ای پیکربندی شود که انواع اقدامات مفید را فعال کند (به روشی مشابه دکمه اکشن در اپل واچ اولترا ) . .

هر مدل آیفون ۱۵ دارای یک پورت USB-C نیز می باشد که جایگزین پورت لایتنینگ اختصاصی اپل می شود. USB-C آخرین استاندارد جهانی برای اتصال سیمی دستگاه های هوشمند است – اگر دستگاه هوشمندی را در سال ۲۰۲۳ خریداری کنید، خواه یکی از بهترین تلفن های  اندرویدی ،  بهترین لپ تاپ ها یا  بهترین بلندگوهای هوشمند باشد ، احتمالاً دارای یک قرص خواهد بود. پورت شکلی برای پشتیبانی از شارژ USB-C و انتقال داده – و پذیرش اپل از این فناوری باعث می شود آیفون ۱۵ پرو نسبت به نسل های قبلی خود سازگارتر (بخوانید: کاربردی) باشد.

به عنوان مثال، نسخه تاندربولت ۳ آیفون ۱۵ پرو USB-C این دستگاه را با مانیتورهای ۴K سازگار می‌کند ، به این معنی که می‌توانید انواع خاصی از محتوا را در یک صفحه نمایش جداگانه نمایش دهید – همانطور که با بهترین آی‌پدها می‌توانید .

دوربین های آیفون ۱۵ پرو

iPhone 15 Pro cameras
 • تنظیمات لنز سه گانه مشابه آیفون ۱۴ پرو
 • سنسورها بهبود یافته اند 

 آیفون ۱۵ پرو خیلی از تنظیمات حسگر سه گانه (که مسلماً عالی) سلف خود فاصله نمی گیرد . این تلفن دارای سه لنز زیر است: لنز ۴۸ مگاپیکسلی عریض (۲۴ میلی‌متر، f/1.78)، ۱۲ مگاپیکسل فوق عریض (۱۳ میلی‌متر، f/2.2) و تله‌فوتو ۱۲ مگاپیکسلی (۷۷ میلی‌متر f/2.8) با زوم ۳ برابر.

ارتقای کلیدی در اینجا افزودن فواصل کانونی بیشتر است – اپل می گوید «مثل این است که هفت لنز حرفه ای در جیب خود داشته باشید» – اگرچه دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی گوشی نیز به روز شده است و به شما امکان می دهد عکس هایی با وضوح فوق العاده بالا بگیرید. جزئیات و رنگ بیشتر

حالت پرتره نیز در آیفون ۱۵ پرو بازنگری شده است. دیگر نیازی به تغییر دستی به حالت پرتره ندارید. اگر سوژه شما یک شخص، سگ یا گربه است، تلفن به طور خودکار اطلاعات عمق را می گیرد، بنابراین می توانید انتخاب کنید که عکس خود را فوراً به صورت پرتره، با جلوه تاری هنرمندانه یا بعداً در برنامه Photos ببینید.

در جلو، آیفون ۱۵ پرو از همان دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی مدل قبلی خود بهره می برد.

نمایشگر آیفون ۱۵ پرو

iPhone 15 Pro display
 • همان صفحه نمایش ۶.۱ اینچی Super XDR OLED

آیفون ۱۵ پرو به صفحه نمایش عالی ۶.۱ اینچی Super XDR OLED قبلی خود   ، با فناوری ProMotion اپل – که بسته به محتوای نمایش داده شده، نرخ رفرش را بین ۱۰ هرتز و ۱۲۰ هرتز تغییر می‌دهد – نیز باز می‌گردد.

همانطور که گفته شد،  بریدگی دیجیتال Dynamic Island  نیز بازگشته است – اگرچه این بریدگی اکنون یکی از ویژگی های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز می باشد – و حاشیه های آیفون ۱۵ پرو تا حد زیادی وجود ندارند، که نویدبخش رویای نهایی اپل برای ایجاد است. یک آیفون کاملاً بدون حاشیه در آینده ای نه چندان دور.

به عبارت دیگر، این بی‌تردید یکی از بهترین نمایشگرهای گوشی در بازار است، و ما نگران این نیستیم که اپل فرمول برنده را در اینجا به هم نخورده است.

عملکرد آیفون ۱۵ پرو

iPhone 15 Pro performance
 • از چیپست فوق سریع جدید اپل A17 Pro استفاده می کند

آیفون ۱۵ پرو از آخرین نسخه سیلیکون اپل، A17 Pro بهره می‌برد که این شرکت آن را «پیروزی هیولایی برای بازی» و «بزرگ‌ترین بازطراحی در تاریخ پردازنده‌های گرافیکی اپل» توصیف می‌کند.

جدیدترین چیپست اپل که بر اساس فرآیند ۳ نانومتری ساخته شده است، ترانزیستورهای بیشتری نسبت به نسل قبلی خود یعنی A16 Bionic دارد و تقریباً قوی‌ترین چیپست موجود در بازار موبایل در حال حاضر (با عرض پوزش، سامسونگ) تضمین شده است .

علاوه بر این، هر آیفون ۱۵ دارای یک تراشه ارتقا یافته باند فوق گسترده (UWB) برای پشتیبانی از عملکرد هدست ویژن پرو اپل است. تراشه U1 اپل – که در حال حاضر بر اساس فرآیند ۱۶ نانومتری ساخته شده است – با سیلیکون جدیدتر در آیفون ۱۵ پرو جایگزین شده است، به این معنی که ویژگی های مبتنی بر مکان مانند Find My، Precision Finding و AirDrop در آیفون ۱۵ پرو نیز موثرتر خواهند بود. 

آیفون ۱۵ پرو همچنین با  نصب iOS 17  به صورت استاندارد عرضه می شود.

باتری و شارژ آیفون ۱۵ پرو

iPhone 15 Pro battery and charging
 • عمر باتری تمام روز
 • پورت USB-C گزینه های شارژ بیشتری را به همراه دارد

اپل ادعا می کند که تا ۲۳ ساعت از آیفون ۱۵ پرو پخش ویدیو خواهید داشت که با عمر باتری قبلی خود قابل مقایسه است.

اکنون انتقال به USB-C در iPhone 15 Pro به این معنی است که می‌توانید Mac یا iPad خود را با همان کابلی که برای شارژ تلفن خود استفاده می‌کنید شارژ کنید و همچنین می‌توانید شارژ را بین iPhone و AirPods به اشتراک بگذارید. ضمناً، پشتیبانی از USB 3.6 در آیفون ۱۵ پرو نیز سرعت انتقال داده‌های سریع‌تری را فراهم می‌کند.


منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۲ / ۵. تعداد آرا: ۴

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *