اگر به دنبال یک لوازم جانبی صوتی بازی جدید هستید، ممکن است سعی کنید تصمیم بگیرید که چه کسی در نبرد هدست بازی و هدفون های بازی پیروز می شود تا تصمیم خرید خود را مطلع کنید. با توجه به اینکه هر دو گزینه مزایای عالی، ویژگی های خاص خود و بهترین موارد استفاده متفاوت را ارائه می دهند، پیمایش در انتخاب می تواند دشوار باشد. اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم هر دو گزینه را بسنجید و به هسته اصلی آنچه که یک هدست بازی یا مجموعه هدفون بازی می تواند به شما ارائه دهد، برسید.

به ویژه در دو نسل اخیر کنسول‌ها، گستره هدست‌های بازی و هدفون‌ها به طور تصاعدی افزایش یافته است. گزینه‌های صوتی با ارائه انواع اتصال، راه‌حل‌های مختلف صدای فراگیر، انواع درایورهای مختلف و موارد دیگر، به بازار با هدست‌های عالی PS5 ، هدست‌های Xbox Series X و هدست‌های Nintendo Switch رونق داده است . حتی هدست‌های نسل گذشته PS4 و هدست‌های Xbox One هنوز هم در سیستم‌های نسل فعلی عملکرد بسیار خوبی دارند.

در حالی که بهترین هدست‌های بازی همیشه توجه را به خود جلب می‌کنند، نقش بازی‌های قابل حمل و موبایل در سال‌های اخیر – تا حدی به دلیل محبوبیت باورنکردنی نینتندو سوییچ ، Steam Deck و PlayStation Portal – باعث شده است که هدفون‌های بازی نیز افزایش چشمگیری داشته باشند.

در نتیجه، انتخاب بین هدست گیمینگ و ایربادهای مخصوص بازی سخت‌تر از همیشه شده است. اما نترسید – ادامه را بخوانید، و ما تمام جزئیات و ویژگی های اصلی را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم از یک طرف حصار پایین بیایید.

هدست بازی در مقابل هدفون های بازی – طراحی و ویژگی ها

Gaming headset vs gaming earbuds - Design & features

تفاوت اصلی طراحی بین هدست و هدفون این است که هر کدام روی سر و گوش شما چگونه می‌نشینند. به طور خلاصه، یک هدست بازی روی کل سر شما قرار می گیرد و هر گوشواره گوش شما را می پوشاند. در مقایسه، هدفون‌های مخصوص بازی مستقیماً در گوش شما قرار می‌گیرند، اغلب ارگونومیک هستند و از نکات مختلفی برای اطمینان از داشتن تناسب راحت استفاده می‌کنند. در حالی که هر دو می‌توانند فوق‌العاده راحت باشند، اما این امر بسیار شخصی و ذهنی است – گوش‌های هر کسی متفاوت است. با این حال، بی انصافی نیست که بگوییم بالشتک اضافی، توزیع وزن و شکل کلی طراحی یک هدست گیمینگ به این معنی است که راحتی بیشتری مستقیماً در DNA آن تعبیه شده است. هدفون های گیمینگ بسیار بیشتر به این بستگی دارند که گوش های شما مناسب هستند.

با این حال، طراحی کوچک‌تر هدفون‌ها کمتر مزاحم است، بنابراین برای افرادی که استریم می‌کنند و نمی‌خواهند قطعات حجیم ابزار بازی مانع چهره یا نمایش او شوند، انتخاب خوبی است. این طراحی کوچک همچنین به این معنی است که هدفون‌های هدفون بسیار قابل حمل‌تر از هدست‌های بازی هستند، چه در کیسه‌های حمل کوچک و چه در جعبه‌های شارژ منظم.

هر دو هدست و هدفون می توانند سیمی یا بی سیم باشند، بنابراین در اینجا هیچ شکاف واضحی وجود ندارد. به طور کلی، انواع سیمی هر دو ارزان تر خواهند بود که ممکن است به راهنمایی یک رویکرد قیمت محور کمک کند.

Gaming headset vs gaming earbuds - Design & features_1

ویژگی‌ها جایی هستند که امروزه این دو مجموعه اغلب در یک راستا قرار دارند. علیرغم وجود فرصت بیشتر برای ویژگی‌های هدست به دلیل اندازه آن و در نتیجه قابلیت قرار دادن دکمه‌ها و کنترل‌ها و دیگران، هدفون‌های بازی مدرن طیف وسیعی از ویژگی‌های صوتی را نیز ارائه می‌کنند. مجموعه‌های میان‌رده تا پریمیوم در هر دو طرف گاهی اوقات می‌توانند از طریق نرم‌افزار یا برنامه‌های همراه نیز دستکاری شوند، بنابراین انعطاف‌پذیری و سفارشی‌سازی برای یکی یا دیگری در نظر گرفته نمی‌شود. در همین راستا، میکروفون‌های هدست‌های بازی برتر خواهند بود زیرا میکروفون‌های اختصاصی را می‌توان به اندازه بزرگ‌تر هدست متصل یا تعبیه کرد. میکروفون‌های داخلی موجود در ایربادها قابل استفاده هستند، اما نمی‌توانند با میکروفون‌های بوم (که تنها چند مجموعه هدفون دارند) رقابت کنند.

با توجه به فضای دکمه‌ها و غلطک‌ها، تعامل با کنترل‌ها در هدست‌ها آسان‌تر است. برخی از هدفون‌ها ممکن است در صورت سیم‌کشی، کنترل‌های درون خطی روی کابل ارائه دهند، اما جوانه‌های بی‌سیم دارای دکمه‌های بسیار کوچک یا کنترل‌های لمسی هستند که باید به خاطر بسپارند.

هدست بازی در مقابل هدفون های بازی – عملکرد

Gaming headset vs gaming earbuds - Performance

از نظر عملکرد بی‌نظیر، هدست‌های بازی مدرن و هدفون‌های هدفون، هر دو کار فوق‌العاده‌ای در ارائه مناظر صوتی کامل انجام می‌دهند. با این حال، با توجه به درایورهای کوچک‌تر هدفون‌ها، در مورد آنچه هدفون‌ها می‌توانند ارائه دهند، سازش‌هایی وجود خواهد داشت. از آنجایی که هدفون‌های هدفون بسیار کوچک هستند، فقط می‌توانند درایورهایی با اندازه‌ای مشخص داشته باشند. در نتیجه، دامنه صدا، جزئیات کلی و قابلیت باس در حد استانداردی نیست که هدست ها می توانند ارائه دهند. به طور کلی، هدست های بازی می توانند پروفایل صوتی پویاتر و متنوع تری ارائه دهند.

با نگاهی به سازگاری، این یک چیز نزدیک است. همه تغییرات سیمی در هر دو طرف به دلیل اتصال جک صدا با همه دستگاه‌های اصلی سازگار خواهند بود و طیف وسیعی از گزینه‌های بی‌سیم برای همه پلتفرم‌ها نیز وجود دارد. سازگاری متقابل در دستگاه‌های صوتی بی‌سیم تازه در حال تبدیل شدن به یک ویژگی اصلی است، بنابراین باید هنگام انتخاب مطمئن شوید که مدل مناسب برای پلتفرم/های خود را دریافت می‌کنید.

Gaming headset vs gaming earbuds - Performance_1

با توجه به غوطه وری، هدست های بازی و ایربادها می توانند حذف نویز را ارائه دهند، در حالی که طراحی برخی از هدست ها و نوک های هدفون می تواند کار بسیار خوبی در عایق کاری صدا انجام دهد و صدای بیرونی را نیز با طراحی مسدود کند.

از نظر عمر باتری برای انواع بی سیم هر کدام، هدست بازی گزینه بهتری در اینجا خواهد بود. با وجود فضای بیشتر برای باتری‌های بزرگ‌تر، هدست‌های بازی به‌راحتی می‌توانند عمر باتری طولانی‌تری نسبت به هدفون‌ها ارائه دهند، علی‌رغم اینکه هدست‌های بازی دارای کیس شارژ هستند.

وقتی صحبت از موارد استفاده می شود، برخی تفاوت ها مشخص می شود. طراحی کوچکتر و قابلیت حمل آنها به این معنی است که هدفون های بازی شریک طبیعی تری برای بازی با موبایل هستند. وصل کردن یک دستگاه سیمی به سوییچ، پورتال، استیم دک یا تلفن همراه و سپس قرار دادن آنها در کوچکترین جیب کیف خود پس از استفاده، فوق العاده منظم و مرتب است. یک هدست فضای بسیار بیشتری را اشغال می کند و در هنگام حرکت کمتر در خانه قرار می گیرد. از طرف دیگر، اگر بیشتر در خانه و جلوی تلویزیون بازی می‌کنید و چیزی می‌خواهید که صدای بازی کامل و راهی واضح برای برقراری ارتباط با دوستانتان ارائه دهد، هدست مناسب‌تر خواهد بود.

هدست بازی در مقابل هدفون های بازی – قیمت و ارزش

SteelSeries

با وجود هر دو بازار، گزینه‌های مقرون به صرفه، میان‌رده و ممتاز (و همه چیز در بین آن‌ها) هم برای هدست‌ها و هم برای هدفون‌ها وجود دارد.

با این حال، معمولاً هدفون‌های هدفون ارزان‌تر هستند. این امر به ویژه در انتهای طیف برتر صادق است، جایی که برچسب‌های قیمت هدست‌های بازی می‌تواند بیشتر به استراتوسفر گسترش یابد. به عنوان مثال، مجموعه ای از هدفون های ممتاز مانند Sony Inzone Buds یا Sony PlayStation Pulse Explore برای شما 200 دلار / 200 پوند هزینه دارد، در حالی که هدست های بازی ممتاز مانند SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless یا Astro A50 دارای قیمت های فهرست شده ای هستند که 300 دلار / 300 پوند را می شکند. مانع

در انتهای ارزان‌تر طیف قیمت، اوضاع کمی نزدیک‌تر می‌شود. می‌توانید برخی از هدفون‌های مقرون‌به‌صرفه مانند Turtle Beach Battle Buds را با قیمتی در حدود 30 دلار / 30 پوند انتخاب کنید، و همان برند هدست‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای مانند Recon 70 را ارائه می‌دهد که تقریباً قیمت فهرست‌بندی یکسانی دارند.

توصیه کلی ما در اینجا این است که ابتدا در مورد سایر عوامل و ویژگی هایی که در اینجا بحث کردیم به دقت فکر کنید. این به هدایت سرمایه گذاری شما کمک می کند، به طور خاص بر اساس آنچه به دنبال آن هستید. هنگامی که تصمیم گرفتید به کدام دستگاه نیاز دارید، تصمیمات بعدی در مورد مقدار مناسبی که می خواهید خرج کنید آسان تر می شود.

هدست بازی در مقابل هدفون های بازی – حکم

gaming earbuds

همانطور که اغلب اتفاق می افتد، چیزهای زیادی وجود دارد که این دو دستگاه صوتی را از هم جدا می کند و موارد زیادی وجود دارد که یک مورد قوی برای هر دو ایجاد می کند. همچنین یک مورد بسیار قوی وجود دارد که بستگی به بودجه دارد که هر دو را در تنظیمات خود داشته باشید، به خصوص اگر در چندین دستگاه بازی می کنید.

به طور خلاصه، ما مدافعان بزرگی برای هر دو نوع دستگاه هستیم و بسیاری از تیم از هر دو در سراسر تنظیمات ما استفاده می کنند. با این حال، اگر نگرانی اصلی شما کیفیت صدای با وضوح و جزئیات است، توصیه می کنیم از یک هدست استفاده کنید زیرا درایورهای بزرگتر و مجموعه ویژگی های ارائه شده از این امر پشتیبانی می کنند. اگر چیزی قابل حمل‌تر و احتمالاً ارزان‌تر می‌خواهید، هدفون‌های مخصوص بازی نیز یک گزینه عالی هستند.

هدست بازی بخرید اگر…

شما فراگیرترین صدا را می خواهید. هدست های بازی
با ترکیب یک طراحی محصور کننده گوش و درایورهای بزرگتر برای ارائه صدای بازی به شما، صدای کلی و تجربه بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

شما یک دستگاه پریمیوم و پر از ویژگی می‌خواهید
اگر به دنبال ویژگی‌های صوتی ممتاز مانند صدای کناری، انعطاف‌پذیری EQ و موارد دیگر هستید، یک هدست بازی انتخاب بهتری خواهد بود، به‌خصوص زمانی که شروع به افزایش رده قیمتی می‌کنید.

شما یک میکروفون برتر می خواهید
هدست های گیمینگ میکروفون های بهتری را ارائه می دهند. آنها فضای بیشتری برای کار با میکروفون‌های داخلی دارند، و میکروفون‌های بوم تقریباً همیشه بسیار برتر از چیزی هستند که به هدفون‌های بازی متصل شده یا در داخل آنها وجود دارد.

شما نگران راحتی هستید
در حالی که هر دو نوع می‌توانند راحتی فوق‌العاده‌ای را برای ساعت‌ها استفاده ارائه دهند، هدست‌های بازی به طور کلی گزینه‌ای راحت‌تر خواهند بود. بالشتک اضافی در هدبند و روی گوشواره چیزی است که هدفون ها نمی توانند با آن رقابت کنند.

خرید هدفون مخصوص بازی اگر…

شما چیزی را برای استفاده از تلفن همراه می‌خواهید
، هدفون‌های گیمینگ با توجه به شکل کلی کوچک‌تر و قابلیت حمل بیشتر، برای استفاده در موبایل و بازی‌های دستی مناسب‌تر هستند.

شما بودجه متوسطی دارید
در حالی که می‌توانید هدست‌های بازی ارزان‌قیمت و هدفون‌های گران‌قیمت تهیه کنید، مقیاس کلی قیمت هر دو به این معنی است که جوانه‌ها گزینه ارزان‌تری را در سطح وسیعی ارائه می‌دهند.

شما پخش‌کننده هستید
هدفون‌های هدفون برای پخش‌کننده‌ها عالی هستند، زیرا صدای فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند، با میکروفون‌های مستقل به خوبی کار می‌کنند و اطمینان می‌دهند که صورت و سر شما توسط لوازم جانبی بازی بزرگ باز می‌شود.

شما در حال حاضر یک هدست بازی دارید
هدست‌های گیمینگ در حال حاضر به خوبی تثبیت شده‌اند، بنابراین اگر قبلاً یک هدست بازی دارید، ممکن است هدفون‌های مخصوص بازی ارزش امتحان کردن را داشته باشند تا افق‌ها را گسترده‌تر کنید و شکافی را که ممکن است در تنظیمات خود داشته باشید پر کنید.

منبع : techradar

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.