آیفون ۱۵: آخرین اخبار، شایعات و همه چیزهایی که تاکنون می دانیم

۰
(۰)

آیفون وانیلی بعدی اپل در راستای برخی از ویژگی‌های Pro سابق است

خط تولید آیفون ۱۴ ممکن است به تازگی در ماه سپتامبر وارد بازار شده باشد، اما ما در حال حاضر به دنبال این هستیم که آیفون ۱۵ و برادرانش در سال ۲۰۲۳ چه چیزی را به میز موبایل عرضه کنند.

در واقع، فاش شدن آیفون ۱۵ آغاز شده است، که چندان تعجب آور نیست، با توجه به اینکه شایعات اپل گاهی ممکن است سال ها قبل از عرضه یک محصول جدید منتشر شود. بزرگترین خبر تا کنون این است که آیفون ۱۵ پرو مکس ممکن است در سال ۲۰۲۳ با آیفون ۱۵ اولترا جایگزین شود، و همچنین نکات مهمی در مورد ویژگی هایی که قرار است در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ گنجانده شوند (یا گنجانده نشده اند) شنیده ایم. به علاوه.

بنابراین، برای اینکه (خیلی زود) به شما ایده بدهیم که از خط بعدی آیفون اپل چه انتظاری دارید، ما این راهنمای یک مرحله‌ای را برای آخرین اخبار، شایعات و پیش‌بینی‌ها گردآوری کرده‌ایم، که در سرتاسر آن را به‌روزرسانی خواهیم کرد. امسال.

بریم سر اصل مطلب

 • چیست؟ نسل ۲۰۲۳ گوشی های هوشمند اپل
 • کی بیرون میاد؟ به احتمال زیاد سپتامبر ۲۰۲۳
 • چقدر هزینه دارد؟ افزایش قیمت احتمالی نسبت به آیفون ۱۴

تاریخ عرضه آیفون ۱۵

 • احتمالاً در نیمه اول سپتامبر راه اندازی می شود
 • تاریخ ارسال احتمالا یک هفته یا بیشتر بعد خواهد بود

ما هنوز هیچ شایعه ای درباره تاریخ عرضه یا تاریخ عرضه آیفون ۱۵ نشنیده ایم، اما این قابل انتظار است – این شایعات به ندرت بیش از یک ماه قبل از خود رویداد معرفی رخ می دهند.

قیمت آیفون ۱۵

 

iPhone 15_1

 • انتظار می رود قیمت مشابه سال گذشته باشد

طبیعتاً ما هنوز قیمت آیفون ۱۵ را نمی دانیم، اما می توانیم با استفاده از قیمت های راه اندازی آیفون ۱۴، رقم را حدس بزنیم:

 • ۱۲۸ گیگابایت: ۷۹۹ دلار / ۸۴۹ پوند / ۱۳۳۹ دلار استرالیا
 • ۲۵۶ گیگابایت: ۸۹۹ دلار / ۹۵۹ پوند / ۱۵۷۹ دلار استرالیا
 • ۵۱۲ گیگابایت: ۱۰۹۹ دلار / ۱۱۷۹ پوند / ۱۸۹۹ دلار استرالیا

ما انتظار داریم که آیفون ۱۵ با آیفون ۱۴ مطابقت داشته باشد، بنابراین قیمت اولیه ۷۹۹ دلار / ۸۴۹ پوند / ۱۳۳۹ دلار استرالیا محتمل به نظر می رسد. با این اوصاف، سایر سازندگان – از جمله سامسونگ و اوپو – ترجیح داده‌اند که از گزینه‌های ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایتی با پرچمداران مربوطه ۲۰۲۳ خودداری کنند، بنابراین آیفون ۱۵ می‌تواند در عوض از ۸۹۹ دلار / ۹۵۹ پوند / ۱۵۷۹ دلار استرالیا (برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی) شروع شود.

البته همیشه این احتمال وجود دارد که اپل قیمت آیفون ۱۵ را نسبت به آیفون ۱۴ افزایش دهد، اما ما انتظار نداریم که چنین افزایشی قابل توجه باشد.

 

طراحی و نمایشگر آیفون ۱۵

iPhone 15_2

 • انتظار می رود هر مدلی به جزیره دینامیک برسد
 • احتمالاً از همان صفحه نمایش ۶.۱ اینچی Super XDR OLED استفاده خواهد کرد

وقتی نوبت به نمایشگرهای گوشی می رسد، انتظار داریم آیفون ۱۵ یک پیشرفت بزرگ را نسبت به آیفون ۱۴ ارائه دهد.

دومی دارای یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی Super XDR OLED است که وضوح ۲۵۳۲ در ۱۱۷۰ پیکسل را ارائه می دهد و شایعات حاکی از آن است که آیفون ۱۵ نیز از این روش پیروی خواهد کرد. با این حال، مطمئناً آیفون ۱۵ جزیره پویا – بریدگی صفحه نمایش فانتزی اپل – را از آیفون ۱۴ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو مکس به ارث می برد، که باید حس برتر را به گوشی بدهد.

شواهد بالقوه ای نیز برای این ادعا ظاهر شده است، با فیلم های فاش شده که شیشه جلوی سه مدل آیفون ۱۵ را نشان می دهد . همه آنها شامل جزایر پویا به همراه حاشیه‌های کمی خمیده هستند و مدل‌های Pro حاشیه‌های کوچک‌تری نسبت به مدل‌های استاندارد دارند.

با این حال، ما انتظار نداریم که جزایر دینامیک خط آیفون ۱۵ با آنهایی که در حال حاضر در دستگاه های پرچمدار اپل ارائه می شوند، یکسان باشد. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، حسگر مجاورت آیفون ۱۵ به جای قرار گرفتن در زیر آن (مانند آیفون ۱۴ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو مکس) در داخل جزیره دینامیک ادغام خواهد شد.

همانطور که Kuo اشاره می‌کند، بعید است که چیدمان حسگر جدید به هیچ تفاوتی در ظاهر یا عملکرد آیفون ۱۵ در مقابل آیفون ۱۴ پرو منجر شود، اما جزیره دینامیک اولی با توجه به گنجاندن نمونه قبلی، از نظر فنی پیشرفته‌تر از دومی خواهد بود. سنسور ایزوله

با این حال، فراتر از جزیره پویا ، انتظار می‌رود که نمایشگر آیفون ۱۵ همانند نمونه قبلی خود باقی بماند. هر دو آیفون ۱۴ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو مکس دارای فناوری نرخ نوسازی تطبیقی ​​۱-۱۲۰ هرتز (معروف به ProMotion) هستند که به طور خودکار صافی نمایشگرهایشان را متناسب با هر اتفاقی که روی صفحه رخ می دهد تنظیم می کند، اما به نظر می رسد که آیفون ۱۵ دوباره به آن پایبند خواهد بود . نرخ رفرش استاتیک ۶۰ هرتز آیفون ۱۴ .

شایعات پیرامون طراحی آیفون ۱۵ کمی جالب‌تر هستند، نه تنها به این دلیل که به تفاوت‌های قابل توجهی بین آیفون بعدی اپل و آیفون ۱۴ اشاره می‌کنند.

مهمترین شایعات طراحی این است که هر چهار مدل آیفون ۱۵ دارای لبه های کمی خمیده خواهند بود ، به این معنی که آیفون ۱۵ می تواند بیشتر شبیه آیفون ۱۱ باشد (جایی که آیفون ۱۴ زیبایی شناسی مستقیمی شبیه به آیفون ۱۲ دارد . آیفون ۱۳ ). 

ظاهراً آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز با دوربین جدیدی مواجه شده‌اند ، که شایعه‌ای است که توسط رندرهای غیررسمی آیفون بر اساس مشخصات کیس تأیید شده است.

iPhone 15_3

همچنین انتظار می‌رود که آیفون ۱۵ به جای درگاه لایتنینگ آیفون ۱۴ (که از آیفون ۵ تا کنون ثابت بوده است ) یک پورت شارژ USB-C داشته باشد. اتحادیه اروپا به اپل گفته است که باید از سال ۲۰۲۴ درگاه های شارژ USB-C را به آیفون ها اضافه کند ، اما همه نشانه ها نشان می دهد که این شرکت استاندارد شارژ جدید را در سال ۲۰۲۳ اتخاذ می کند.

رندرهای بیشتری از آیفون ۱۵ پلاس در فوریه ۲۰۲۳ ظاهر شد که تغییرات بیشتری در طراحی فوق الذکر را نشان می دهد: USB-C، لبه های گردتر و اضافه شدن Dynamic Island در مدل های ارزان تر.

به نظر می‌رسد که ابعاد گوشی‌های آیفون ۱۵ کمابیش مشابه نمونه‌های آیفون ۱۴ آن‌ها خواهد بود – اگرچه همانطور که گفته شد، ظاهراً تغییرات جزئی در اندازه برجستگی‌های دوربین وجود دارد.

iPhone 15_4

با این حال، به طرز آزاردهنده ای، به نظر می رسد که بقیه تفاوت های طراحی بین سری آیفون ۱۴ و سری آیفون ۱۵ – کناره های تیتانیومی، حاشیه های نازک تر و غیره – برای مدل های پرو این دومی محفوظ خواهد بود. اما این همان چیزی است که در سال های اخیر از اپل انتظار داریم.

همچنین شایان ذکر است که اپل ممکن است در حال آماده شدن برای انتقال به eSIM در کشورهای خارج از ایالات متحده برای آیفون ۱۵ باشد، طبق گزارش ها، eSIM ها به نسل بعدی بهترین آیفون های اپل در فرانسه می آیند .

این یک خبر بزرگ برای همه خریداران احتمالی آیفون ۱۵ در خارج از ایالات متحده است. اپل معمولاً همان مدل‌های آیفون را در بیشتر اروپا می‌فروشد، به این معنی که آیفون ۱۵ بدون سیم‌کارت می‌تواند به بریتانیا، ایرلند، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و بسیاری از کشورهای دیگر نیز بیاید.

با توجه به مقیاس ادغام با اپراتورهای تلفن همراه مورد نیاز برای پشتیبانی از پیاده‌سازی سیم‌کارت‌های الکترونیکی در کشورهایی که قبلاً از آن‌ها به طور گسترده استفاده نمی‌کنند، بعید است که اپل بتواند برای هر  مدل آیفون ۱۵ که در آن فروخته می‌شود، سوئیچ را فشار داده و سینی سیم‌کارت را حذف کند.  اروپا در سپتامبر می آید – اما به نظر می رسد بازارهای بزرگ اپل مانند بریتانیا آماده پیوستن به فرانسه در پذیرش eSIM ها هستند.

دوربین و باتری آیفون ۱۵

iPhone 15_5

 • احتمالاً با سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد

دوربین پشتی آیفون ۱۴ دارای تنظیمات سنسور دوگانه زیر است:

 • ۱۲ مگاپیکسل اصلی (۲۶ میلی متر، f/1.5)
 • ۱۲ مگاپیکسل فوق عریض (۱۳ میلی متر، f/2.4)

همچنین انتظار می‌رود که آیفون ۱۵ دارای دوربین دوگانه باشد، اگرچه شایعات نشان می‌دهند که این گوشی به جای سنسور اصلی ۱۲ مگاپیکسلی که توسط آیفون وانیلی استفاده می‌شود، سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی را که توسط آیفون ۱۴ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو مکس می‌بالد به ارث خواهد برد. ۱۴.

در حالی که دوربین های آیفون ۱۴ به اندازه کافی برای کارهای عکاسی عمومی کافی هستند، اما اساساً نسبت به آیفون ۱۳ تغییری نکرده اند (به استثنای خط لوله تصویربرداری ارتقا یافته که انرژی آنها را تامین می کند)، بنابراین خوب است که بشنویم که اپل به طرفداران آیفون وانیلی دلیل ملموسی برای این کار ارائه خواهد کرد. امسال به آیفون ۱۵ ارتقا دهید.

این بدان معنا نیست که شکاف بین آیفون ۱۵ و برادران پرو آن کمتر از شکاف معمولی وانیل/پرو باشد. آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ اولترا در ماه سپتامبر برای ارتقای جدی دوربین در نظر گرفته شده‌اند و انتظار می‌رود یک یا هر دو مدل دارای دوربین‌های پریسکوپ و بزرگترین سنسورهای دوربین آیفون تا کنون باشند . Ultra حتی می تواند یک دوربین تله فوتو با لنز زوم متغیر نیز داشته باشد.

انتظار می‌رود دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی آیفون ۱۴ در جلوی دوربین سلفی آیفون ۱۴ همچنان در جای خود باقی بماند.

iPhone 15_6


با قضاوت بر اساس تاریخچه اپل در مورد به روز رسانی (یا عدم به روز رسانی) اندازه باتری با هر تکرار آیفون، ما انتظار داریم که آیفون ۱۵ وانیلی دارای بسته برقی با اندازه ای مشابه با آیفون ۱۴ (۳۲۷۹ میلی آمپر ساعت) باشد. 
به عنوان مثال، آیفون ۱۳ از یک باتری ۳۲۲۷ میلی آمپر ساعتی استفاده می کند که تقریباً مشابه باتری آیفون ۱۴ است – بنابراین انتظار یک آجر بزرگتر را در زیر کاپوت آیفون ۱۵ نداشته باشید.

یکی از شایعات جالب باتری در مورد خط آیفون ۱۵ اضافه شدن احتمالی شارژ بی سیم معکوس است که باعث می شود آیفون ۱۵ وانیلی قادر به شارژ بی سیم سایر گجت های اپل باشد، در حالی که نسل قبلی خود نمی تواند. با این حال، ما در مورد پیش‌بینی این ویژگی خاص کمتر مطمئن هستیم، زیرا سال‌هاست که اطلاعاتی درباره شارژ بی‌سیم آیفون‌ها وجود دارد.

مشخصات و ویژگی های آیفون ۱۵

iPhone 15_7

 • انتظار می رود که تراشه A16 Bionic آیفون ۱۴ پرو را به ارث ببرد
 • هر چهار گوشی ممکن است USB-C داشته باشند، اما سرعت انتقال سریع‌تری برای مدل‌های Pro دارند

وقتی صحبت از مشخصات اصلی آیفون ۱۵ به میان می آید، چیزهایی وجود دارد که ما تقریباً از آنها مطمئن هستیم. به عنوان مثال، ما انتظار داریم که آیفون ۱۵ استاندارد A16 Bionic آیفون ۱۴ پرو را به ارث ببرد ، همانطور که آیفون ۱۴ استاندارد  A15 Bionic آیفون ۱۳ پرو را به ارث برد. ما این را چندین بار در حال حاضر شنیده ایم، بنابراین تعجب آور خواهد بود که اگر اپل در ماه سپتامبر روند خود را کاهش دهد.

گنجاندن A16 Bionic در آیفون ۱۵ باید از نظر فنی باعث شود که دستگاه حس بهتری نسبت به آیفون ۱۴ داشته باشد (اگرچه دومی مطمئناً در مورد عملکرد آن بی‌اهمیت نیست). خبر بد این است که ما همچنین انتظار داریم در ماه سپتامبر شاهد A17 Bionic باشیم، که – حدس زدید – به نظر می رسد به طور انحصاری برای iPhone 15 Pro و iPhone 15 Ultra طراحی شده است.

همانطور که گفته شد، آیفون ۱۴ برای اکثر کاربران به اندازه کافی سریع است، و آیفون ۱۵ – با ارائه قدرت بیشتر در زیر کاپوت – به همین ترتیب نیازهای پخش، کشیدن، اسنپ و بازی را به راحتی برآورده می کند.

iPhone 15_8

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *