iPhone 15 Ultra: آخرین اخبار، شایعات و همه چیزهایی که تاکنون می دانیم

۱
(۱)

به نظر می رسد اپل از خط تولید آیفون ۱۵ خود در ماه سپتامبر رونمایی خواهد کرد و ما انتظار داریم که این شرکت بار دیگر با عرضه دستگاهی با طرح نامگذاری کاملاً جدید (همانطور که در سال ۲۰۲۲ با آیفون ۱۴ پلاس انجام داد ) استراتژی گوشی های هوشمند خود را تغییر دهد. 

شایعه شده است که آیفون ۱۵ اولترا جایگزین آیفون ۱۵ پرو مکس در نسل بعدی بهترین آیفون‌های اپل خواهد شد ، و احتمالاً این دستگاه بالاتر از آیفون ۱۵ پرو به عنوان پریمیوم‌ترین آیفون ارائه می‌شود.

نام “Ultra” برای اپل کاملاً جدید نیست. این شرکت اخیراً یک نسخه فوق‌العاده از ساعت هوشمند خود را عرضه کرده است – با ویژگی‌هایی که در آبشش‌ها بارگذاری شده است – به نام Apple Watch Ultra ، و به احتمال زیاد ۱۵ Ultra چیزی بیش از صفحه نمایش و باتری بزرگ‌تر ارائه می‌کند، همانطور که در مورد آیفون فعلی وجود دارد . ۱۴ پرو و ​​پرو مکس.

با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که اصلاً آیفون ۱۵ اولترا را ببینیم. برخی منابع ادعا می‌کنند که ما تا آیفون ۱۶ برای مدل اولترا منتظر خواهیم بود و در واقع به جای جایگزین کردن آن، بالاتر از Pro Max قرار می‌گیرد. در هر صورت، آخرین اخبار و شایعات در مورد هر دو گوشی احتمالی را در زیر خواهید دید.


بریم سر اصل مطلب

  • چیست؟ بزرگترین و بدترین آیفون مورد انتظار اپل در سال ۲۰۲۳
  • کی بیرون میاد؟ سپتامبر ۲۰۲۳ یا سپتامبر ۲۰۲۴
  • چقدر هزینه دارد؟ به احتمال زیاد حتی بیشتر از iPhone 14 Pro Max

تاریخ عرضه آیفون ۱۵ اولترا

iPhone 15 Ultra_1

رویدادهای اپل به طور تاریخی در هفته اول یا دوم سپتامبر اتفاق می افتد. این شرکت دوست دارد روز سه شنبه یا چهارشنبه اعلامیه بدهد، سپس از همان جمعه پیش فروش را آغاز کند. تلفن معمولا جمعه بعد به فروشگاه ها می رسد.

برای آیفون ۱۴، این رویداد در ۷ سپتامبر رخ داد (البته زودتر از آنچه انتظار می رفت)، با سه گوشی از چهار گوشی که بیش از یک هفته بعد، در ۱۶ سپتامبر به فروش رسیدند (آیفون ۱۴ پلاس در ۷ اکتبر وارد بازار شد). 

در سال ۲۰۲۳، این بدان معناست که ۵ یا ۱۲ سپتامبر تاریخ رویدادهای محتمل است (هر دو سه شنبه هستند)، اگرچه ۶ و ۱۳ نیز احتمالاتی هستند. ما می‌توانستیم این گوشی را از ۱۵ سپتامبر در فروشگاه‌ها ببینیم. 

البته همه اینها فرض را بر این می‌گذارند که آیفون ۱۵ اولترا وجود دارد، اما یک فاش شده نشان می‌دهد که ما اولین مدل آیفون اولترا را تا سال ۲۰۲۴ نخواهیم دید – به این معنی که احتمالاً در سپتامبر ۲۰۲۴ به عنوان آیفون ۱۶ اولترا عرضه خواهد شد.

قیمت آیفون ۱۵ اولترا

iPhone 15 Ultra_2
  • آیفون ۱۴ پرو مکس: 1099 دلار / ۱۱۹۹ پوند / ۱۸۹۹ دلار استرالیا
  • Samsung Galaxy S22 Ultra 5G: 1199.99 دلار / ۱۱۴۹ پوند / ۱۸۴۹ دلار استرالیا
  • iPhone 15 Ultra (مورد انتظار): 1199 دلار / ۱۳۰۹ پوند / ۲۰۹۹ دلار استرالیا – ۱۲۹۹ دلار / ۱۴۲۹ پوند / ۲۲۴۹ دلار استرالیا

افشای اولیه در مورد اینکه اپل چگونه آیفون ۱۵ اولترا را قیمت خواهد داد، گویای این است: اپل ممکن است گوشی اولترا را با قیمت ۱۱۹۹ دلار عرضه کند، که این گوشی را در ردیف قیمت دستگاه فعلی سامسونگ یعنی Galaxy S23 Ultra قرار می دهد . . این گوشی از ۱۱۹۹.۹۹ دلار / ۱۲۴۹ پوند / ۱۹۴۹ دلار استرالیا شروع می شود.

با این حال، یک افشای جدیدتر نشان می دهد که آیفون ۱۵ اولترا می تواند حتی گران تر باشد ، با قیمت ۱۲۹۹ دلار، که احتمالاً معادل ۱۴۲۹ پوند / ۲۲۴۹ دلار استرالیا در مناطق دیگر است.

آیفون ۱۴ پرو مکس فعلی ۱۰۹۹ دلار / ۱۱۹۹ پوند / ۱۸۹۹ دلار استرالیا قیمت دارد که خود نشان دهنده افزایش قیمت در خارج از بازار ایالات متحده نسبت به مدل سال گذشته است. ما فکر می کنیم این امکان وجود دارد که وقتی اپل از Pro Max به Ultra تغییر می کند، یا بر حسب مورد، یک Ultra بالاتر از Pro Max اضافه می کند، در ایالات متحده با افزایش قیمت مربوطه در جاهای دیگر، قیمت را ۱۰۰ یا ۲۰۰ دلار افزایش دهد. .

به هر حال، افزایش قیمت تا حدودی محتمل به نظر می رسد، حتی خود اپل نیز پیشنهاد می کند که مشتریان تمایل دارند برای جدیدترین آیفون ها هزینه بیشتری بپردازند .

امیدواریم این افزایش قیمت نیز دلایل بیشتری برای خرید داشته باشد. آیفون ۱۴ پرو مکس فعلی صفحه نمایش و باتری بزرگتری نسبت به ۱۴ پرو استاندارد به شما می دهد و بس. این یک امتیاز بزرگ برای ۱۰۰ دلار است، اما اگر اپل قصد دارد قیمت را حتی بالاتر ببرد، باید ویژگی های بیشتر و سخت افزار بیشتری برای توجیه قیمت ارائه دهد.

خوشبختانه، یک منبع ادعا می کند که ظرفیت شروع ۲۵۶ گیگابایت خواهد بود که دو برابر حجم اولیه مدل های فعلی است و تا حدودی قیمت را توجیه می کند.

برای زمینه، به نظر می رسد اپل قیمت هر گوشی آیفون ۱۵ را در مقایسه با نسل قبلی خود افزایش می دهد. طبق گفته  یکی از افشاگران برجسته ، تولید آیفون ۱۵ ۱۲ درصد گران تر از آیفون ۱۴ خواهد بود، در حالی که تولید آیفون ۱۵ پرو ۲۰ درصد گران تر از آیفون ۱۴ پرو خواهد بود. هیچ‌یک از این دو رقم برای هزینه تولید آیفون ۱۵ اولترا که به‌طور اجتناب‌ناپذیر پیشرفته‌تر است، خوب نیست.

اخبار و فاش شدن آیفون ۱۵ اولترا

iPhone 15 Ultra_3

ما قبلاً چیزهای زیادی در مورد خط تولید آیفون ۱۵ مورد انتظار شنیده ایم و شایعات به قبل از عرضه سری آیفون ۱۴ برمی گردد. با این حال، اخیراً اخباری مبنی بر نسل بالاتر آیفون ۱۵ اولترا اپل منتشر شده است. مارک گورمن از بلومبرگ، درست پس از راه اندازی خط ۱۴، اشاره کرد که یک Ultra در راه است، و این اولین چیزی بود که ما از این نامگذاری جدید ممکن شنیدیم.

پس از آن، ما تایید بیشتری را از دیگر فاش‌های آیفون ۱۵ شنیدیم و یکی از افشاگران پیشنهاد کرد که علاوه بر صفحه نمایش و باتری بزرگ‌تر، آیفون ۱۵ اولترا می‌تواند تنظیمات دوربین بهتری نسبت به برادر آیفون ۱۵ پرو خود داشته باشد.

این اطلاعات بسیار مبهم بود، به طوری که به بیرون درز کرد که اپل در حال آزمایش ویژگی مورد انتظار ضبط ویدیوی ۸K برای آیفون بعدی خود است، اما افشاکننده مطمئن نبود که آیا این ویژگی برای آیفون ۱۵ پرو عرضه می شود یا فقط آیفون رده بالاتر. ۱۵ فوق العاده. این گمانه زنی را ایجاد کرد که گوشی Ultra می تواند نسبت به Pro شاهد بهبود دوربین باشد. 

در این زمینه، از آن زمان شنیده ایم که آیفون ۱۵ اولترا از مهارت های پردازش تصویر پیشرفته تری نسبت به آیفون ۱۵ پرو برخوردار است و همچنین تنظیمات دوربین بسیار بهتری خواهد داشت (اطلاعات بیشتر در مورد هر دو شایعه در زیر). 

رندرهای غیررسمی که آیفون ۱۵ اولترا/آیفون ۱۵ پرو مکس را به نمایش می‌گذارند نیز اکنون به صورت آنلاین نمایش داده شده‌اند و از نظر طراحی گوشی تغییر چندانی نسبت به آیفون ۱۴ پرو مکس نداشته است: یک پورت USB-C و یک دوربین کمی کم‌عمق‌تر وجود دارد. دست انداز، و لبه های شاسی به نظر می رسد که آنها کمی خمیده تر هستند.

همچنین شاهد نشت شیشه صفحه نمایش در سه مدل از مدل‌های آیفون ۱۵ بودیم و ظاهراً بزرگترین مورد نشان داده شده Ultra است. همانطور که انتظار دارید یک جزیره پویا به همراه حاشیه های کوچکی دارد که کمی خمیده هستند.

گلکسی اس ۲۲ اولترا سامسونگ یک قدم جلوتر از گلکسی اس ۲۲ پلاس و مدل پایه گلکسی اس ۲۲ است و یکی از پیشرفت های قابل توجه اضافه شدن لنز زوم تله فوتو به سبک پریسکوپ است. افشاگری‌ها حاکی از آن است که اپل می‌تواند از زوم پریسکوپ در آیفون ۱۵ اولترا نیز استفاده کند ، و اندازه مورد نیاز برای چنین لنز در گوشی بزرگ‌تر در مقایسه با آیفون ۱۵ پرو کوچک‌تر که پاییز آینده نیز انتظار می‌رود، منطقی‌تر خواهد بود.

یکی دیگر از ارتقاء دوربین آیفون ۱۵ اولترا می تواند به شکل حسگر جدید سونی باشد ، حسگر که ظاهراً نور بیشتری می گیرد و بهتر از دوربین های گوشی های هوشمند کنونی از نوردهی بیش از حد یا کم نور جلوگیری می کند، حتی در صحنه های پیچیده که نور پیش زمینه بسیار متفاوت است. به پس زمینه

در واقع، شایعه شده است که اندازه این سنسور IMX903 1/1.14 اینچ است، به این معنی که آیفون ۱۵ اولترا می تواند با بزرگترین سنسور دوربینی که تا به حال در یک آیفون استفاده شده عرضه شود .

به طور مشابه، حتی شنیده‌ایم که آیفون ۱۵ اولترا می‌تواند یک دوربین تله فوتو با لنز زوم متغیر داشته باشد ، همان‌طور که شایعه شده است در  Samsung Galaxy S24  Ultra وجود دارد. دوربین‌های زوم اپتیکال متغیر در بین گوشی‌های هوشمند امروزی بسیار نادر هستند. Sony  Xperia 1 IV  از یکی استفاده می کند، اما فقط می تواند بین ۳.۵x و ۵.۲x زوم کند، بنابراین اگر هر دو سامسونگ و اپل بتوانند لنزهای زوم متغیر (با دامنه های برتر) را به پرچمداران آینده مربوطه خود اضافه کنند، رتبه ما از بهترین دوربین های تلفن همراه است  .  در معرض یک تغییر جدی است 

iPhone 15 Ultra_4

ما همچنین شنیده‌ایم که آیفون ۱۵ اولترا ممکن است دارای دوربین جلویی با لنز دوگانه باشد و همان منبع می‌گوید که ممکن است فقط در یک سایه عرضه شود – همان رنگ نقره‌ای اپل واچ اولترا.

در جای دیگر، یک منبع معتبر ادعا می کند که مدل های پرو خط آیفون ۱۵ (احتمالاً شامل آیفون ۱۵ اولترا) یک پورت USB-C با پشتیبانی از سرعت انتقال داده تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه یا ۴۰ گیگابیت در ثانیه دریافت می کنند که از ۴۸۰ مگابیت در ثانیه در حال حاضر بیشتر است. آیفون ها 

ما اکنون ادعاهای مشابهی را از چندین منبع شنیده‌ایم و USBMakers پیش‌بینی می‌کند که آیفون ۱۵ اولترا می‌تواند سرعت انتقالی را تا ۹۰ درصد سریع‌تر از آیفون ۱۵ وانیلی ارائه کند (که طبق گزارش‌ها از استاندارد USB 2.0 قبلی خود برخوردار است. ). ما همچنین منتظر پشتیبانی Wi-Fi 6E در iPhone 15 Ultra هستیم . 

جالب اینجاست که شنیده‌ایم که نسخه Thunderbolt 3 USB-C آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ اولترا هر دو دستگاه را با نمایشگرهای ۴K نیز سازگار می‌کند، به این معنی که می‌توانید انواع خاصی از محتوا را در یک صفحه نمایش جداگانه نمایش دهید. همانطور که می توانید با  بهترین iPad ها  – بدون نیاز به سرمایه گذاری در لوازم جانبی آداپتور گران قیمت.

همانطور که افشاگر @analyst941 در توییت بالا می‌نویسد: «[iPhone 15 Ultra از] یک ویژگی جدید فیلمبرداری استفاده می‌کند که خروجی‌های زنده ۴K Thunderbolt را به نمایشگرها در حین ضبط امکان می‌دهد. در اصل، شما گوشی را با تمام کنترل‌های دوربین، متصل به مانیتوری خواهید داشت که فیلم‌های زنده دوربین ۴K را بدون هیچ کنترلی نمایش می‌دهد. در ۱۶:۹.

هنوز مشخص نیست که آیا آیفون‌های ممتاز آینده اپل به شما امکان می‌دهند همه انواع محتوا را با استفاده از درگاه شارژ به تنهایی در چندین صفحه به اشتراک بگذارید – برای مثال، محتوای بازی و فیلم ممکن است همچنان به AirPlay یا Apple TV نیاز داشته باشد.

با این حال، حداقل، فیلمسازان، عکاسان و سایر خلاقان به نظر می‌توانند این گزینه را داشته باشند که با آیفون ۱۵ اولترا (و آیفون ۱۵ پرو) سوژه‌های خود را روی نمایشگرهای بزرگ‌تر و بدون کنترل تجسم کنند. 

مطمئناً این گوشی نیز بسیار قدرتمند خواهد بود. انتظار یک چیپست A17 Bionic در آیفون ۱۵ اولترا را داشته باشید که به ادعای یک منبع ممکن است بسیار کارآمدتر از A16 Bionic مورد استفاده در خط آیفون ۱۴ پرو باشد که به نوبه خود می تواند به عمر باتری بهتر منجر شود.

علیرغم استفاده از پردازنده مشابه با همتای حرفه ای خود، آیفون ۱۵ اولترا حتی از آیفون ۱۵ پرو نیز قدرتمندتر است و یکی از منابع ادعا می کند که نرم افزار اولی گوشی را به همان اندازه که در آیفون محدود می کند محدود نمی کند . مدل حرفه ای . تنها دلیل واقعی که نرم افزار در وهله اول آن را محدود می کند، جلوگیری از داغ شدن بیش از حد تلفن است، بنابراین این نشان می دهد که آیفون ۱۵ اولترا ممکن است سیستم خنک کننده بهتری داشته باشد.

فراتر از آن، ما همچنین شنیده‌ایم که آیفون ۱۵ اولترا ممکن است از تیتانیوم پوشیده شده باشد که معمولاً از فولاد ضد زنگ مورد استفاده آیفون ۱۴ پرو مکس قوی‌تر و سبک‌تر است. این ادعا از توییت افشاکننده LeaksApplePro ناشی می شود که یکی از بزرگترین افشاگران نیست، اما قبلاً درست گفته است.

منبع دیگری هم اکنون همین را گفته است، بنابراین ممکن است این درست باشد. این منبع دوم اضافه کرده است که کناره‌های آیفون ۱۵ پرو نیز شکل متفاوتی خواهند داشت ، به‌جای اینکه زاویه‌ای قائمه داشته باشند، به سمت عقب گوشی خمیده می‌شوند.

iPhone 15 Ultra_5

شواهد بیشتری از آن از تصویر لو رفته آیفون ۱۵ پرو در بالا می آید، که طبق گزارشات، آیفون ۱۵ پرو را با کناره های فلزی برس خورده نشان می دهد که احتمالاً تیتانیوم هستند و لبه های منحنی تری نسبت به مدل های فعلی دارد. بنابراین، در حالی که این یک گوشی متفاوت است، ممکن است همان تغییرات طراحی در آیفون ۱۵ اولترا نیز رخ دهد.

این تصویر علاوه بر این یک پورت USB-C را نشان می‌دهد و به این ادعا که چنین درگاهی را در آیفون‌های آینده خواهیم دید، اعتبار می‌افزاید.

شایعه دیگری حاکی از آن است که آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ اولترا حاشیه‌های نازک‌تری نسبت به مدل‌های قبلی خود خواهند داشت و تمامی مدل‌های این محدوده دارای لبه‌های خمیده هستند.

همچنین در بخش طراحی، آیفون ۱۵ اولترا به طور گسترده ای شایعه شده بود که دکمه های صدا و پاور حالت جامد را دریافت می کند . لیکس پیشنهاد کرده بود که این دکمه‌ها از ارتعاش برای شبیه‌سازی حس لمس شدن با وجود حرکت نکردن استفاده می‌کنند (دکمه هوم لمسی آیفون ۷ را در نظر بگیرید)، اما تحلیلگران جف پو و مینگ-چی کو اخیراً روی این ادعاها آب ریختند . 

طبق گفته Pu، اپل برای توسعه موتورهای لمسی مورد نیاز برای روشن کردن این دکمه‌های جدید به زمان بیشتری نیاز دارد و Kuo اضافه کرد که حذف آنها از iPhone 15 Ultra (و iPhone 15 Pro) «فرایند توسعه و آزمایش را ساده‌تر می‌کند».

با توجه به پیچیدگی های فنی دکمه های خازنی، تصمیم اپل برای ضربه زدن به قوطی قابل درک است. 

علاوه بر موتورهای لمسی مورد اشاره Pu، افشاگر دیگری قبلاً ادعا کرده بود که  یک ریزپردازنده اختصاصی از دکمه‌های حالت جامد آیفون ۱۵ اولترا پشتیبانی می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا لمس‌ها را حتی زمانی که دستگاه خاموش است، تشخیص دهند. ظاهراً ریزپردازنده مورد بحث جایگزین حالت Super Low Energy است که در حال حاضر در  iPhone 14 Pro استفاده می‌شود، که به برنامه‌هایی مانند Find My و Apple Pay اجازه می‌دهد بدون برق کار کنند. 

به عبارت دیگر: دکمه‌های پاور حالت جامد جانوران پیچیده‌ای هستند – اما امیدواریم در سال ۲۰۲۴ شاهد معرفی آن‌ها با آیفون ۱۶ پرو و ​​آیفون ۱۶ اولترا باشیم. 

جالب اینجاست که افشاگر توییتر @analyst94z معتقد است که اپل همچنان به برنامه اولیه خود برای معرفی دکمه های حالت جامد (یا خازنی) در آیفون های پریمیوم امسال پایبند است. آنها در یک توییت اخیر توضیح دادند: «اگر/ وقتی تغییراتی در مورد دکمه‌های خازنی بشنوم به شما اطلاع می‌دهم. [Apple] در مسیر توسعه است، حداقل در توسعه اصلی، بنابراین… یک تغییر بزرگ طراحی مانند این، بی سابقه است.

بنابراین، در این مرحله، سخت است که بدانیم در مورد گنجاندن دکمه‌های خازنی در آیفون ۱۵ پرو به کدام افشاگر اعتماد کنیم، اما ما به دلیل سوابق مربوط به آنها، تمایل داریم از Pu و Kuo جانبداری کنیم. به شایعات آیفون

iPhone 15 Ultra_6

در واقع، جدیدترین رندر آیفون ۱۵ اولترا ظاهراً ادعاهای Pu و Kuo را تأیید می کند، با طرح های CAD که توسط ۹to5Mac به دست آمده است (به بالا مراجعه کنید) مدل آیفون ۱۵ اولترا را بدون دکمه های صدا و پاور حالت جامد نشان می دهد. جالب اینجاست که به نظر می‌رسد این گوشی از یک دکمه اکشن اولترا به سبک اپل واچ، همراه با برآمدگی دوربین بزرگ‌تر از آیفون ۱۵ پرو بهره می‌برد. 


منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۱ / ۵. تعداد آرا: ۱

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *