فعال سازی ویندوز XP کرک شده است – برای کسانی که به اندازه کافی ناامید هستند که هنوز از آن استفاده کنند

۰
(۰)

الگوریتم فعال‌سازی ویندوز XP شکسته شده است، بنابراین کسانی که گیر کرده‌اند و قادر به کارکردن سیستم عامل قدیمی نیستند، اکنون می‌توانند این کار را انجام دهند – و بله، افرادی هستند که هنوز از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند.

مسلماً، این یک جایگاه بسیار باریک – به طور محو شدنی – از کاربران ویندوز است، و ما به آن باز خواهیم گشت. اما برای بسیاری از ما، این فقط یک کنجکاوی است.

همانطور که The Register گزارش می دهد، الگوریتم رمزگذاری برای فعال سازی محصول ویندوز XP با جزئیات ارائه شده از طریق پست وبلاگ tinyapps کرک شده و مجدداً پیاده سازی شده است .

مایکروسافت مدت ها پیش سرورهای مورد نیاز برای فعال سازی ویندوز XP را خاموش کرده است، بنابراین نمی توانید از یک کلید اصلی محصول قدیمی برای فعال کردن سیستم عامل استفاده کنید. خب، به‌هرحال آنلاین نیست، اگرچه طبق آنچه در Reddit می‌بینیم، مایکروسافت همچنان فعال‌سازی محصول را در تلفن در سال ۲۰۲۰ تسهیل کرده است –

تحلیل: زمان ناامیدانه، اقدامات ناامیدانه…

بنابراین، اگر نمی‌خواهید با تلفن تماس بگیرید و سعی کنید مایکروسافت را متقاعد کنید که ویندوز XP خود را در زمانی که یک کلید محصول اصلی دارید که دیگر نمی‌توان آن را به‌صورت آنلاین تأیید کرد، فعال کند، می‌توانید به سادگی این کار را خودتان در خانه انجام دهید ( یا در دفتر) بدون سر و صدا.

با این حال، چرا همیشه می خواهید از ویندوز XP استفاده کنید؟ بله، این یک سیستم عامل بسیار دوست داشتنی بود، بدون شک، به دلایل زیادی – به ویژه اینکه این یک گام بزرگ رو به جلو برای عملکرد، و کیفیت رابط، نسبت به نسل قبلی خود بود – اما واضح است که در این مرحله به طرز مضحکی منسوخ شده است. زمان.

با این حال، برخی از افراد به دلیل نرم افزار یا سخت افزار قدیمی که با هیچ سیستم عامل مدرن مایکروسافت کار نمی کند، باید روی ویندوز XP باقی بمانند. اینها به احتمال زیاد مشاغلی هستند که ممکن است مثلاً ماشین های گران قیمتی داشته باشند که فقط با نرم افزارهایی کار می کنند که روی XP اجرا می شوند و برای همیشه به روز نشده اند.

در این موارد، این کرک می‌تواند بسیار مفید باشد، اما به وضوح، هر کسی که ویندوز XP را اجرا می‌کند، از نظر آسیب‌پذیری‌های موجود در سیستم‌عامل، خود را در معرض دردسرهای بالقوه زیادی قرار می‌دهد. به همین دلیل است که اگر در این قایق هستید، هر کاری که انجام می دهید، نصب ویندوز XP را به دلایل واضح آفلاین نگه دارید.

آیا اکنون نمی دانید که هنوز چند کاربر ویندوز XP وجود دارد؟ بر اساس آخرین اطلاعات شرکت تحلیلی Statcounter، XP 0.35 درصد از همه نسخه‌های ویندوز را به خود اختصاص می‌دهد (نه خیلی از ویندوز ۸، سیستم‌عامل اخیر از بین رفته مایکروسافت که تا آوریل ۲۰۲۳ ۱.۲۸ درصد دارد).

به نظر می رسد شکستن سیستم عامل های زنگ زده قدیمی مایکروسافت در حال حاضر کاملاً روند است. ممکن است به یاد داشته باشید که فعال سازی (نسبتا ضعیف) ویندوز ۹۵ اخیراً هک شد، با یک پیچ – ChatGPT فریب خورد و کلیدهایی را تولید کرد که با سیستم عامل کار می کردند (در تعداد کمی از موارد).

منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *