Windows 11 ممکن است در اوایل سال 2024 از قابلیت بعدی خود بهره مند شود، به لطف آنچه که پنجمین به روز رسانی “Moment” برای عملیات خواهد بود. سیستم.

همانطور که احتمالاً تا به حال می‌دانید، یک لحظه نامی است که به به‌روزرسانی‌های ویژگی کوچک‌تری داده می‌شود که خارج از ارتقای بزرگ سالانه Microsoft برای Windows 11 (که در 23 H2 امسال بود) خارج شد.

و ما به تازگی از Windows Central (زک باودن) شنیدیم که Moment 5 باید در فوریه بیاید (در واقع نام جایگزین آن “فوریه است” 2024 Moment’).

 

با این حال، نکته مهم این است که این نسخه پیش نمایش اولیه در اواخر ماه خواهد بود، بنابراین نسخه کامل آپدیت Moment 5 در واقع تا ماه مارس ارائه نخواهد شد. در دومین سه‌شنبه ماه، اگر آهنگ انتشار معمولی به‌روزرسانی‌های تجمعی مایکروسافت رعایت شود – که تاریخ را در دفتر خاطرات شما 12 مارس مشخص می‌کند.

 

این به‌روزرسانی در راه ویژگی‌های جدید چه چیزهایی را به همراه خواهد داشت؟ خوب، به هیچ چیز خیلی هیجان انگیز امیدوار نباشید، زیرا به ما گفته شده است که این نسخه در مقایسه با برخی از لحظات قبلی، نسخه کوچکتری خواهد بود.

با این حال، مجموعه‌ای از ترفندها و اضافات وجود خواهد داشت، و یک بخش هوشمند از عملکرد برای کاربران قلم هدف قرار می‌گیرد – یعنی توانایی نوشتن مستقیم در فیلدهای متنی با قلم خود (چیزی که مایکروسافت قول داده است در نهایت یک سیستم عامل گسترده خواهد بود. قابلیت در ویندوز).

دسترسی صوتی نیز مورد توجه قابل تحسینی قرار گرفته است، از جمله پشتیبانی از چندین مانیتور، و میانبرهای صوتی جدید قدرتمند. دومی دستورات قابل تنظیمی هستند که به عنوان مثال امکان باز کردن فایل‌ها، پوشه‌ها یا چسباندن بخشی از متن boilerplate را فراهم می‌کنند (و می‌توان آنها را برای چندین مرحله به هم متصل کرد).

مایکروسافت قرار است مجموعه ای از ترفندهای جزئی را انجام دهد – برخی از آنها مفید هستند، مانند دادن تعداد کاراکتر به Notepad، و امکان تغییر نام دستگاه ها با ویژگی Nearby Share، تا آنها را در یک نگاه راحت تر شناسایی کند (“Darren’s PC” به عنوان مثال) – اما برخی از کارها در جاهای دیگر صرفاً در مورد مطابقت با مقررات اروپایی است.

به طور خاص، این تغییرات به انطباق بستگی دارد و مقصد آن منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است. آنها شامل انتخاب حذف نصب مرورگر Edge از ویندوز 11، و همچنین امکان حذف Bing از کادر جستجوی نوار وظیفه (و در عوض داشتن وب) هستند. نتایج از طریق یک جایگزین، مانند Google. ارائه شده است.

Microsoft

تجزیه و تحلیل: مارس پیشرفت

متأسفانه، کاربران ویندوز 11 خارج از منطقه اقتصادی اروپا، گزینه‌های اخیر را دریافت نخواهند کرد، اما از حرکت دیگری بهره خواهند برد تا به کاربر اجازه دهد تعداد بیشتری از برنامه‌های پیش‌فرض را حذف نصب کند – مثلاً Photos.

علاوه بر این، مایکروسافت در حال معرفی گزینه‌ای است که مشخص می‌کند پنل ویجت‌ها فقط حاوی ویجت‌ها باشد و کاربران بتوانند فید اخبار را حذف کنند. جالب توجه است، همچنین به ما گفته شده است که مایکروسافت امکان ادغام سایر سرویس‌های شخص ثالث را در پنل فراهم می‌کند – بنابراین در صورت تمایل می‌توانید صفحه ویجت را با اخبار Google القا کنید.

این امکانات مربوط به ویجت برای همه در دسترس است، خوشبختانه، نه فقط منطقه اقتصادی اروپا – و ما می‌توانیم دست به کار شویم تا سایر تغییرات ذکر شده مرتبط با اروپا نیز اجرا شوند. به طور گسترده تر، بیش از حد. بسیاری از افراد دوست دارند که با خلاص شدن از شر Edge، ویندوز 11 را کمی بیشتر شلوغ کنند، بدون شک.

البته، باید در نظر داشته باشیم که این تغییرات همه شایعه هستند، اگرچه ما اخیراً همه ویژگی های ذکر شده را در مرحله آزمایش قرار داده ایم، بنابراین همه اینها منطقی است. تاریخ انتشار فوریه (برای پیش‌نمایش) و مارس مجموعه اطلاعاتی است که به نمک بیشتری نیاز دارد، اما Bowden یکی از منابع معتبرتر برای اطلاعات مایکروسافت است. همیشه این امکان وجود دارد که یک بازه زمانی در نظر گرفته شده کمی از بین برود.

طبق آنچه ما شنیده ایم، این می تواند آخرین به روز رسانی Moment قبل از راه اندازی نسخه نسل بعدی ویندوز در اواخر سال 2024 باشد. خواه این باشد Windows 12) ، ما هنوز نمی دانیم، اما تئوری این است که این ممکن است آخرین لحظه قبل از رسیدن حرکت بزرگ بعدی باشد.نسخه ارتقاء یافته 24H2، یا چیز دیگری (ویندوز AI؟)، یا اگر ممکن است مایکروسافت به ویندوز 11 پایبند باشد (

بر اساس یکی دیگر از شایعات اخیر باودن، مایکروسافت ظاهراً قرار است از Moments فاصله بگیرد، و در آینده تعداد کمتری از این به‌روزرسانی‌ها را منتشر خواهد کرد، و ایجاد تغییرات بیشتر و افزودن ویژگی ها در ارتقاء بزرگ سالانه. (و بله – به طور خلاصه، این در حال بازگشت به حالت سابق است).

منبع : techradar

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.