Windows 11

ویندوز ۱۱ یک ویژگی جدید بسیار خوب دارد – اما فعال کردن آن دردسرساز است

۰
(۰)

برای دریافت این ابزارک‌های کاربردی عملکرد سیستم، باید برنامه Dev Home را نصب کنید

ویندوز ۱۱ اکنون دارای ویجت هایی است که به شما امکان می دهد نحوه عملکرد سیستم خود را نظارت کنید، اگرچه راه کار کردن آنها نسبتاً نامرتب است.

نکته مهم این است که آنها به عنوان بخشی از یک برنامه جدید معرفی شده برای ویندوز ۱۱ هستند که در حال حاضر در حال پیش نمایش است به نام Dev Home. همانطور که از نام آن پیداست، این برای توسعه دهندگان است (برای کمک به بهره وری بیشتر و ساده کردن گردش کار آنها برای ایجاد نرم افزار)، اما یک گزینه اضافی جالب دارد.

همانطور که Ghacks گزارش می‌دهد، Dev Home به شما امکان می‌دهد ویجت‌هایی را برای نظارت بر منابع سیستم اضافه کنید، به این معنی که می‌توانید در یک نگاه روی برد ویجت‌ها ببینید که CPU، GPU ، حافظه سیستم یا شبکه شما در حال حاضر چگونه کار می‌کنند.

این همان اطلاعاتی است که در Task Manager – در تب Performance – موجود است، اما اگر بخواهید وجود آن در پانل ویجت‌ها، بررسی آن را راحت‌تر می‌کند، مثلاً اگر به نظر می‌رسد به رایانه شما ضربه وارد شده است، چه اتفاقی می‌افتد. یک دوره کاهش سرعت

همانطور که ممکن است متوجه شوید، ورود به Task Manager یک فرآیند کمی پیچیده است (اگرچه یک میانبر صفحه کلید مفید برای رسیدن سریع به آن وجود دارد – با فشار دادن کلیدهای Ctrl + Shift + Escape با هم).

ویدجت های نظارت بر سیستم نیز برخی از لمس های مفید اضافی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، ویجت عملکرد CPU سه فرآیند فعال بالا و یک دکمه برای پایان دادن به آنها را نمایش می دهد (به عبارت دیگر، برای از بین بردن کار همانجا و سپس، اگر مشکلی ایجاد کرد یا پاسخگو نبود – گزینه ای که به نوار وظیفه در ویندوز ۱۱ نیز).

تجزیه و تحلیل: امیدواریم این ویجت ها به طور گسترده در دسترس قرار گیرند

بدیهی است که این برنامه به طور خاص برای توسعه دهندگان است، بنابراین مصرف کنندگان تمایلی به استفاده از آن ندارند. با این حال، مطمئناً هیچ چیز نمی‌تواند مانع از نصب برنامه پیش‌نمایش Dev Home (از فروشگاه مایکروسافت) توسط کاربر عادی برای دریافت این توانایی شود.

آیا ارزش انجام این کار را دارد؟ برای برخی که واقعا مشتاق دیدن بازخوانی منابع سیستم در برد ویجت هستند، حداقل داشتن این گزینه خوب است. اگر چه صادقانه بگویم، شاید برای بسیاری از افراد، که نمی خواهند نرم افزار توسعه دهنده را نصب کنند (البته که فضا را اشغال می کند)، این یک قدم بسیار دور باشد.

البته توجه داشته باشید که هرگز نیازی نیست Dev Home را اجرا کنید یا کاری فراتر از نصب آن انجام دهید. پس از راه‌اندازی، می‌توانید بدون اینکه دوباره به برنامه Dev Home نزدیک شوید از ویجت‌ها استفاده کنید (اما باید آن را نصب کنید).

آنچه ما امیدواریم این است که اگر مایکروسافت این گزینه را به عنوان یک گزینه نسبتاً محبوب ببیند – با فرض اینکه طبیعی است، و ما می توانیم تصور کنیم که در بین طرفداران ویجت مورد توجه قرار خواهد گرفت – آنگاه شاید این شرکت ساخت این ویجت های نظارت بر سیستم را بیشتر در نظر بگیرد. به طور گسترده در دسترس است. به عبارت دیگر، آنها را بدون نیاز به نصب Dev Home در دسترس همه قرار دهید.

توجه داشته باشید که در حال حاضر، به ما گفته شده است که به‌روزرسانی این ویجت‌ها در زمان واقعی به نظر نمی‌رسد به درستی کار می‌کند، که احتمالاً یک اشکال است. این نکته دیگری است که در حال حاضر باید به خاطر بسپارید – این برنامه هنوز در پیش نمایش است، بنابراین ممکن است در حالی که مایکروسافت مسائل مختلفی را که بدون شک وجود دارند برطرف می کند، دچار مشکل شود.

منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *