Windows 11

تغییر ویندوز ۱۱ آنقدر نامطلوب است که مایکروسافت مسیر خود را معکوس می کند

۰
(۰)

مایکروسافت تصمیم خود مبنی بر تغییر فایل اکسپلورر در ویندوز ۱۱ را پس از شکایت آزمایش کنندگان، لغو کرد.

این اتفاق در بیلد تازه معرفی شده ۲۳۴۸۶ در کانال Dev رخ داد، و همانطور که مایکروسافت در پست وبلاگ اعلام کرد که با آن نسخه پیش‌نمایش همراه است: «از همه Windows Insiders که به ما در مورد تغییرات Folder Options در File Explorer که حذف شدند، بازخورد دادند تشکر می‌کنیم. تعدادی تنظیمات قدیمی در بیلد ۲۳۴۸۱.

ما این تغییر را عقب انداخته ایم. همانطور که برای Dev Channel عادی است، ما اغلب چیزها را امتحان می کنیم و بازخورد دریافت می کنیم و بر اساس بازخوردی که دریافت می کنیم، تنظیم می کنیم.

اگر آن را از دست دادید، تغییر (که بیش از یک هفته پیش ایجاد شد) حذف آن چیزی بود که مایکروسافت احساس می کرد گزینه های قدیمی برای پوشه هایی که روی دسکتاپ شما قرار دارند را حذف می کند.

این شامل تنظیمات «نمایش حروف درایو» و «پنهان کردن فایل‌های سیستم‌عامل محافظت‌شده» در میان تعدادی از گزینه‌های دیگر (در مجموع ۹ مورد) است.

Build 23486 همچنین کارهایی را در زمینه بدون رمز عبور انجام می دهد، با مایکروسافت تجربه رمز عبور در ویندوز ۱۱ را بهبود می بخشد و به کاربران اجازه می دهد به هر وب سایت یا برنامه پشتیبانی کننده مراجعه کنند و از کلیدهای عبور از طریق Windows Hello استفاده کنند. (در مورد دومی صحبت می کنیم، همانطور که دیروز گزارش دادیم ، ممکن است یک پاپ آپ نگران کننده در رابطه با Windows Hello دریافت کنید ).

تجزیه و تحلیل: راه حل رجیستری به خوبی مورد استقبال قرار نگرفت

باید توجه داشته باشیم که مایکروسافت مسیری را برای دسترسی به آن گزینه‌های پوشه در بیلد که در آن حذف شده‌اند، باقی گذاشته است، یعنی ویرایش رجیستری. اما بدیهی است که این یک روش بسیار نابسامان برای انجام کارها است، بنابراین جای تعجب نیست که مردم از پرتاب شدن آن «استخوان» به عنوان نوعی تسلی راضی نبودند.

برای منصفانه بودن مایکروسافت، همانطور که این شرکت در بیانیه خود به صراحت بیان می کند، ساخت های آزمایشی برای این کار هستند. کسی ایده ای دارد – در این مورد، برای ساده کردن رابط – بنابراین آن را امتحان می کند و می بیند که آیا درست کار می کند یا خیر، و واکنش به تغییر چیست.

در این مورد، بازخورد بسیار خوبی از سوی کاربران وجود داشت – در اصل کاربران قدرتمند – از حذف این گزینه های پوشه در ویندوز ۱۱ خوشحال نبودند، زیرا آنها هنوز بسیاری (یا حداقل برخی) از آنها را مفید می دانند. پس از اینکه آنها احساسات خود را اعلام کردند، مایکروسافت این ایده را کنار گذاشت.

خوب است که ببینید غول نرم افزاری در حال گوش دادن است و بازخورد آزمایش کنندگان را جدی می گیرد (البته همانطور که باید: این، و یافتن اشکالات، تمام هدف طرح Windows Insider است). کسانی هستند که نمی توانند درک کنند که چرا مایکروسافت حتی به کنار گذاشتن برخی از این انتخاب ها فکر می کند.

ممکن است متوجه شویم که در آینده، زمانی که یک طراحی مجدد گسترده‌تر اتفاق بیفتد – و در واقع یک بازسازی بزرگ File Explorer در راه است – ممکن است مایکروسافت دوباره سعی کند برخی از این گزینه‌ها را به نام مرتب کردن رابط حذف کند. (امیدواریم که بتوان آنها را در یک پانل “پیشرفته” در جایی رها کرد و در جایی قرار داد).

منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *