هنوز از سافاری در آیفون استفاده می کنید؟ این ارتقاء Google Chrome ممکن است نظر شما را تغییر دهد

۰
(۰)

کروم برای iOS بسیار بهتر می شود

مرورگر سافاری اپل از زمان معرفی Mac OS X Panther در سال ۲۰۰۳ مسیر طولانی را پیموده است، اما تعداد زیادی از به‌روزرسانی‌های کروم نشان می‌دهد که مرورگر گوگل همچنان می‌تواند گزینه بهتری برای کاربران آیفون در سال ۲۰۲۳ باشد.

در ماه‌های آینده، گوگل کروم را در iOS با یکپارچگی بهتر برای برنامه‌های Google از جمله Maps، Calendar، Translate و Lens به‌روزرسانی می‌کند. غول فناوری می گوید: این ارتقاء به شما کمک می کند تا به سرعت کارهای بیشتری را از مرورگر خود انجام دهید .

به عنوان مثال، به زودی به شما این امکان داده می شود که هنگام برجسته کردن متن آدرس در صفحات وب، یک نمای کوچک Google Maps را احضار کنید، و در صورتی که با عجله به دنبال برخی مسیرها هستید، از مشکل جابجایی از Chrome به Google Maps جلوگیری کنید.

به همین ترتیب، هنگام ضربه زدن به تاریخ فهرست‌شده در صفحه وب کروم، گزینه «افزودن به تقویم Google» یک پانل ایجاد جدید را راه‌اندازی می‌کند که در آن جزئیات کلیدی به‌طور خودکار بر اساس اطلاعات زمینه‌ای که از خود صفحه استخراج می‌شود، پر می‌شود. به عبارت دیگر، شما مجبور نخواهید بود که به صورت دستی مشخصات یک قرار تقویم را تایپ کنید – البته شما این گزینه را خواهید داشت که جزئیات نادرست را اصلاح کنید.

برای کارهای ترجمه، برجسته کردن متن خارجی به زودی یک گزینه Google Translate را در نوار ابزار کپی ارائه می دهد که – شگفت زده می شود! – آن متن را به زبان انتخابی شما ترجمه می کند بدون اینکه مجبور باشید از Chrome دور شوید. شما همچنین می توانید ترجمه را بشنوید، همانطور که می توانید در Google Translate مناسب.

و در آخر، نوار جستجوی کروم به زودی شامل یک گزینه لنز گوگل می شود که به شما امکان می دهد “از دوربین خود برای جستجوی تصاویر جدیدی که می گیرید و تصاویر موجود در رول دوربین خود استفاده کنید.” در حال حاضر، عملکرد لنز گوگل برای اپلیکیشن جستجوی گوگل در iOS محفوظ است.

هر چهار مورد از این به‌روزرسانی‌های Chrome توسط صاحبان آیفونی که قبلاً به طور مرتب از برنامه‌های Google استفاده می‌کنند، مورد استقبال قرار خواهند گرفت، اما Google همچنین امیدوار است که آنها چشم کسانی را که در حال حاضر برنامه‌های مشابه اپل را ترجیح می‌دهند، جلب کند.

با این اوصاف، اپل در حال ایجاد چالش خود برای حفظ کاربران آیفون در اکوسیستم اپلیکیشن خود است. به عنوان مثال، iOS 17 چندین ارتقاء نقشه اپل را معرفی خواهد کرد که نرم افزار ناوبری داخلی اپل را بهتر با خود آیفون ادغام می کند. 

یک مطالعه در سال ۲۰۲۲ توسط Atlas VPN همچنین نشان داد که Safari اکنون تقریباً ۲۰٪ از کل کاربران اینترنت در سراسر جهان را در اختیار دارد و اگرچه این رقم به ۶۴٪ سهم بازار کروم نزدیک نمی شود، واضح است که اگر امیدوار باشد گوگل کاری در دستان خود دارد. به عنوان ارائه دهنده مرورگر پیشرو برای بیش از ۱ میلیارد کاربر آیفون در سراسر جهان باقی بماند.


منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *