Samsung Galaxy Z Fold 5: آخرین اخبار، شایعات و همه چیزهایی که تاکنون می دانیم

۰
(۰)

گوشی تاشو بعدی سامسونگ می تواند یک گوشی باشد که ارزش آن را دارد

سامسونگ در چند سال گذشته تقریباً گوشی تاشو را کامل کرده است و انتظار می‌رود که گلکسی زد فولد ۵ جدید سامسونگ حتی بهتر از مدل‌های فعلی در طیف تاشو پرچمدار خود باشد. 

انتظار نداریم تا اواخر جولای یا اوایل آگوست این دستگاه را ببینیم، اما در حال حاضر اطلاعات و شایعات زیادی وجود دارد، و همه آنها را به همراه اطلاعاتی در مورد تاریخ عرضه و قیمت احتمالی گوشی در زیر خواهید یافت.

ما همچنین این مقاله را هر زمان که درز یا شایعه جدیدی منتشر شد، به روز می کنیم، بنابراین اگر می خواهید در جریان باشید، آن را به صورت نشانک نگه دارید.

بعلاوه، در انتهای این مقاله، فهرستی از آرزوهای کلیدی را که می‌خواهیم از Samsung Galaxy Z Fold 5 ببینیم، پیدا می‌کنیم تا مطمئن شویم که تمام مشکلات مربوط به Samsung Galaxy Z Fold 4 را برطرف می‌کند .

بریم سر اصل مطلب

 • چیست؟ پرچمدار بعدی گوشی تاشو سامسونگ
 • کی بیرون میاد؟ احتمالا ۲۶ جولای
 • چقدر هزینه دارد؟ احتمالاً حدود ۱۷۹۹ دلار / ۱۶۴۹ پوند / ۲۴۹۹ دلار استرالیا

تاریخ عرضه و قیمت SAMSUNG GALAXY Z FOLD 5

 • احتمالاً در ۲۶ جولای اعلام می شود
 • ممکن است در ۱۱ آگوست ارسال شود
 • ممکن است قیمتی برابر با Z Fold 4 داشته باشد – به معنای ۱۷۹۹ دلار / ۱۶۴۹ پوند / ۲۴۹۹ دلار استرالیا

بزرگترین شایعه تاریخ عرضه تا کنون نشان می دهد که Samsung Galaxy Z Fold 5 در تاریخ ۲۶ جولای معرفی می شود و سپس در ۱۱ آگوست عرضه می شود.

این همان اوایل است که سامسونگ معمولاً در ماه آگوست از گوشی‌های تاشوی جدید خود رونمایی می‌کند، اما با فاش‌های دیگر همخوانی دارد، همانطور که قبلاً شنیده بودیم که ظاهراً سامسونگ تقریباً یک ماه زودتر تولید انبوه لولاهای گلکسی زد فولد ۵ را آغاز می‌کند . 

گزارش بعدی SamMobile ادعا کرد که این تلفن در آخرین هفته جولای معرفی می شود که مطابق با تاریخ ۲۶ جولای بالا است.

با این حال، ما همه اینها را با کمی نمک در نظر می گیریم، زیرا Galaxy Z Fold 4 در ۱۰ آگوست ۲۰۲۲ معرفی شد و Samsung Galaxy Z Fold 3 در ۱۱ آگوست ۲۰۲۱ رونمایی شد . Samsung Galaxy Z Fold 2 همچنین در آگوست سال انتشار خود، البته کمی زودتر در ۵ آگوست، اعلام شد. این به این دلیل است که سامسونگ اغلب رویداد Unpacked خود را در ماه آگوست برگزار می کند و سال ها این کار را انجام داده است.

به عبارت دیگر، اگر سامسونگ الگوی خود را شکست ندهد، احتمالاً اوایل تا اواسط آگوست برای Samsung Galaxy Z Fold 5 خواهد بود، اما آخرین اطلاعات فاش شده نشان می‌دهند که این الگو واقعاً شکسته خواهد شد.

در مورد قیمت، شنیده‌ایم که این گوشی ممکن است از ۱۷۹۹ دلار شروع شود . اگر اینطور است، همان گلکسی زد فولد ۴ است که در جاهای دیگر ۱۶۴۹ پوند / ۲۴۹۹ دلار استرالیا قیمت دارد.

Samsung Galaxy Z Fold 5_1

طراحی و نمایشگر SAMSUNG GALAXY Z FOLD 5

 • ممکن است طراحی لولای قطره‌ای جدید داشته باشد
 • صفحه نمایش روشن تر از قبل
 • طراحی ممکن است بیشتر شبیه به Z Fold 4 باشد

ما مجموعه‌ای از رندرهای غیررسمی را دیده‌ایم که به ما نشان می‌دهند Samsung Galaxy Z Fold 5 چه شکلی می‌تواند داشته باشد – و ظاهراً این گوشی بسیار شبیه به Samsung Galaxy Z Fold 4 خواهد بود که قبل از آن عرضه شده بود. می توانید برخی از این رندرها را کمی پایین تر ببینید.

تصاویری از یک قاب ظاهراً برای تلفن نیز اکنون به بیرون درز کرده است و همان طراحی زیر را نشان می دهد، به این معنی که تغییر بصری اصلی ممکن است فقط حرکت فلاش دوربین در خارج از بلوک دوربین باشد.

همانطور که گفته شد، ما همچنین شنیده‌ایم که ظاهراً گوشی لولای قطره‌ای دارد که دو طرف دستگاه را قادر می‌سازد کاملاً صاف روی هم قرار گیرند. این امر در تئوری دوام تاشو را بهبود می بخشد. این مورد از آن زمان توسط گزارش دوم پشتیبانی شده است ، که اضافه می کند که ظاهراً این تلفن مانند مدل فعلی در برابر آب مقاوم خواهد بود.

با این حال، ممکن است فراتر از مقاومت در برابر آب و همچنین مقاومت در برابر گرد و غبار ورزشی بر اساس اطلاعاتی دیگر باشد، اگرچه مشخص نیست که آیا این شرکت این فاصله را طی خواهد کرد یا اینکه این چیزی است که صرفاً در نظر گرفته شده است. اگر چنین بود، این گوشی تاشو اولین مورد از سامسونگ خواهد بود که گواهی IP68 را دریافت می‌کند، نه IPX8 مدل فعلی.

Samsung Galaxy Z Fold 5_2

با بازگشت به لولای قطره‌ای احتمالی گوشی تاشو، گزارش سوم نیز این موضوع را تایید می‌کند ، اما اضافه می‌کند که Z Fold 5 تنها برای ۳۰۰۰۰۰ بار تست می‌شود، در حالی که برخی از گوشی‌های رقیب (مانند Honor Magic Vs ) تا ۴۰۰۰۰۰ تست شده‌اند. همچنین نشان می‌دهد که Samsung Galaxy Z Fold 5 کمی نازک‌تر و سبک‌تر از Z Fold 4 خواهد بود، اما هیچ گونه ارتقاء مشخصات قابل توجهی نخواهد داشت.

با اضافه کردن مقداری وزن به این گزارش سبکی، Ice Universe سرشناس می گوید Fold 5 254 گرم خواهد بود. این باعث می‌شود ۹ گرم سبک‌تر از Fold 4 باشد.  Ice همچنین دارای ابعادی مشترک است و می‌گوید که Galaxy Z Fold 5 در حالت باز ۱۵۴.۹ x 129.9 x 6.1 میلی‌متر و در حالت بسته ۱۵۴.۹ میلی‌متر در ۶۷.۱ x 13.4 میلی‌متر خواهد بود. این مقدار بسیار کوچکتر از Z Fold 4 است.

باز هم، همه اینها جزئیاتی هستند که برای قدردانی واقعی باید احساس شوند. 9 گرم سبک تر چیزی است که روی کاغذ کوچک به نظر می رسد اما در دست بهتر است از آن استفاده کنید.

همچنین شنیده‌ایم که Samsung Galaxy Z Fold 5 ظاهراً مانند نسل قبلی خود دارای صفحه نمایش ۶.۲ اینچی خواهد بود. احتمالاً همان منبع گفته است که طراحی نیز یکسان خواهد بود، اما جمله بندی مبهم است.

در مورد صفحه نمایش اصلی، طبق یک منبع، گلکسی زد فولد ۵ دارای صفحه نمایش اصلی ۷.۶ اینچی است که نسبت به نسل قبلی خود روشن تر است، به علاوه نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز در هر دو نمایشگر و دوام بهتر.

همچنین ظاهراً دارای رتبه IPX8 خواهد بود (برخلاف برخی از گزارش‌های فوق که ادعا می‌کنند دارای IP68 کامل است).

در نهایت، در مورد رنگ ها، توسط تحلیلگر نمایشگر راس یانگ، شایعه شده است که در رنگ های بژ، مشکی و آبی روشن عرضه می شود .

دوربین و باتری SAMSUNG GALAXY Z FOLD 5

 • دوربین پشتی سه لنز با سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی شایعه شده است
 • دوربین زیر نمایشگر را می توان بهبود بخشید

یک منبع نشان می دهد که سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ دارای دوربین پشتی سه لنز با سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی خواهد بود. این دقیقاً همان چیزی است که گلکسی زد فولد ۴ دارد – با دو سنسور دیگر ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض و ۱۰ مگاپیکسلی تله فوتو – بنابراین ممکن است به این معنی باشد که ارتقاء زیادی در دوربین وجود ندارد.

منبع دوم اکنون همین را گفته است و منبع سوم به طور خاص گفته است که دارای سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض و تله فوتو ۱۰ مگاپیکسلی خواهد بود. با این حال، آنها اضافه می کنند که یک یا چند سنسور استفاده شده جدید خواهند بود، که می تواند به این معنی باشد که هنوز هم بهبود زیادی در کیفیت عکس وجود دارد.

همچنین در جاهای دیگر شنیده‌ایم که Fold 5 دارای یک دوربین زیر نمایشگر بهبودیافته برای سلفی است و می‌تواند با کیفیت تا ۸K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه فیلم‌برداری کند.

در مورد باتری، ما هنوز نشنیده‌ایم که این باتری ممکن است چه اندازه باشد، اما بر اساس لیست‌های گواهی که توسط MyFixGuide مشاهده شده است ، سامسونگ احتمالاً از شارژ نسبتاً آهسته ۲۵ واتی استفاده خواهد کرد.

مشخصات و ویژگی های SAMSUNG GALAXY Z FOLD 5

 • احتمالاً چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۲ و ۱۲ گیگابایت رم دارد
 • می تواند تا ۱ ترابایت فضای ذخیره سازی داشته باشد
 • بلندگوها و موتور لرزش ممکن است بهبود یافته باشند

یکی از اولین افشاگری های سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ به این موضوع اشاره کرد که این گوشی تاشو دارای چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۲ است . این جانشین چیپست های اسنپدراگون ۸ نسل ۱ و اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ است که قدرت بسیاری از بهترین گوشی های اندرویدی 2022 از جمله گلکسی زد فولد ۴ را تامین می کند. بنابراین یا نسل ۲ (از نوعی که طیف وسیعی از گلکسی اس ۲۳ سامسونگ را تامین می کند ) یا نسخه پلاس آن همیشه محتمل به نظر می رسید.

به طور دقیق تر، تقریباً مطمئناً از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ برای چیپست گلکسی استفاده خواهد کرد، که نسخه کمی سریعتر است و منحصر به سامسونگ است.

در جای دیگر، گزارشی حاکی از آن است که Fold 5 در انواع ۲۵۶ گیگابایتی، ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ ترابایتی عرضه خواهد شد که همان گزینه های ذخیره سازی سامسونگ در Z Fold 4 هستند.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 5 آنچه می خواهیم ببینیم

برای اینکه سامسونگ بتواند گوشی تاشو نهایی را بسازد، پنج کار کلیدی باید انجام دهد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

۱. دوربین های مشابه Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy Z Fold 5_3

دوربین‌های گلکسی زد فولد ۴ اصلاً بد نیستند، اما با وجود اینکه گران‌ترین گوشی سامسونگ هستند، بهترین دوربین‌های سامسونگ نیستند. هرکسی که بتواند از هزینه‌های Z Fold 4 صرفه‌جویی کند، احتمالاً بهترین‌ها را می‌خواهد، و در جلوی دوربین، آن را مدیریت نمی‌کند.

بنابراین برای Samsung Galaxy Z Fold 5 می‌خواهیم این گوشی با پیکربندی دوربین Samsung Galaxy S23 Ultra مطابقت داشته باشد، که بر اساس فرم گذشته احتمالاً بهترین عکس‌های این شرکت را خواهد داشت.

۲. بدون چین و چروک قابل مشاهده

به همان اندازه که صفحه نمایش های تاشو سامسونگ چشمگیر هستند، این شرکت چین خوردگی را ترک نکرده است ، به طوری که قابل مشاهده است و چیزی که هنگام کشیدن انگشت روی صفحه نمایش می توانید احساس کنید.

این مسئله مهمی نیست و چیزی است که اکثر مردم به سرعت به آن عادت می‌کنند، اما در یک صفحه نمایش عالی یک نقص است، بنابراین ما دوست داریم سامسونگ آن را با موفقیت در Galaxy Z Fold 5 پنهان کند.

۳. قیمت پایین تر

Samsung Galaxy Z Fold 5_4

بزرگترین مشکل سامسونگ گلکسی زد فولد ۴ قیمت آن است، زیرا این یکی از گران ترین گوشی های روی کره زمین است – تقریباً در مقایسه با آیفون ۱۴ پرو مکس ارزان به نظر می رسد.

با توجه به اندازه صفحه نمایش و فناوری درگیر، جای تعجب نیست که قیمت آن بالا است، اما اگر این خط تاشو واقعاً رایج باشد، باید قیمت کاهش یابد و ما امیدواریم سامسونگ شروع به کاهش آن با Galaxy Z Fold 5 کند.

۴. شارژ سریعتر

اکثر گوشی های سامسونگ شارژ نسبتا کندی دارند و گلکسی زد فولد ۴ نیز از این قاعده مستثنی نیست. حداکثر توان سیمی ۲۵ وات یا بی سیم ۱۵ وات را دارد که هر دو از پرچمداران دیگری مانند OnePlus 10T 150 واتی یا Xiaomi 12 Pro 120 واتی بسیار پایین تر هستند .

ما انتظار نداریم یا نیازی به این نداریم که سامسونگ به چنین سطوحی از قدرت شارژ برسد، اما مایلیم حداقل شاهد باشیم که Samsung Galaxy Z Fold 5 تفاوت را تقسیم کند و حدود ۶۰W-80W ارائه دهد.

۵. باتری بزرگتر

در کنار شارژ سریع‌تر، ما دوست داریم سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ باتری بزرگ‌تری داشته باشد. با ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت، باتری گلکسی زد فولد ۴ در بهترین حالت اندازه متوسطی دارد و در واقع کوچکتر از باتری های بسیاری از گوشی های معمولی است.

اما با توجه به اینکه این صفحه نمایش بزرگ تاشو دارد، می تواند با یک باتری به خصوص بزرگ کار کند. بنابراین حداقل، ما یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی در Z Fold 5 می خواهیم – سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترا این ویژگی را دارد، بنابراین نباید زیاد درخواست شود.

منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *