MacBook Air (15-inch, 2023)

مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳) – گاهی اوقات بزرگتر بهتر است

۰
(۰)

مک بوک ایر نازک و سبک اپل در WWDC 2023 با صفحه نمایش بزرگ به روز می شود

حکم اولیه

در حالی که برخی ممکن است احساس کنند که یک مک بوک ایر ۱۵ اینچی تعریف قابل حمل بودن را گسترش می دهد، اپل افزایش اندازه و وزن را به حداقل رسانده است و بسیاری آنها را مبادله ای معقول برای صفحه نمایش اضافی واقعی می دانند. اگر عملکرد و عمر باتری بر اساس Air 13 اینچی مطابق انتظار ما باشد، اپل ممکن است برنده دیگری را در دست داشته باشد.

طرفداران

 • +صفحه نمایش بزرگ
 • +طراحی باریک
 • +قیمت بسیار مناسب

منفی

 • مشخصات داخلی مشابه مدل ۱۳ اینچی
 • عمر باتری بیشتر از ۱۳ اینچ نیست

همانطور که انتظار می رفت، اپل یک مک بوک ایر کاملا جدید (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳) را در WWDC 2023 معرفی کرد ، اولین باری که لپ تاپ نازک و سبک آن با صفحه نمایش ۱۵ اینچی در دسترس است.

این مک بوک ایر ۱۳ اینچی (M2، ۲۰۲۲) را دنبال می کند که در WWDC سال گذشته با طراحی کاملاً جدید، تراشه جدید M2 و برچسب قیمت بالاتر نسبت به مدل قبلی خود عرضه شد.

اگر به مک بوک ایر علاقه دارید زیرا نازک و سبک است و به راحتی قابل حمل است، یک نسخه بزرگتر ممکن است شما را نگران کند. اما نگران نباشید، زیرا اپل سخت کار کرده است تا مک بوک ایر جدید (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳) را با وجود ابعاد بزرگتر، تا حد ممکن شیک نگه دارد. به جای مک بوک ایر ۱۳ اینچی ۲.۷ پوند/۱.۲۵ کیلوگرم، مک بوک ایر ۱۵ اینچی وزنی معادل ۳.۳ پوند بر ۱.۵ کیلوگرم دارد که تنها نیم پوند/چهارم کیلوگرم افزایش وزن است.

زمانی که مک بوک ایر جدید معرفی شد، در اپل پارک بودم و توانستم چند دقیقه با دستگاه جدید کار کنم، بنابراین برای اطلاع از افکار اولیه من در مورد مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳) به ادامه مطلب مراجعه کنید. که بلافاصله نامزد یکی از بهترین مک بوک ها و مک می شود .

MacBook Air (15-inch, 2023)_1


مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳): کم کم

 • چیست؟  مک بوک ایر ۱۵ اینچی جدید
 • کی موجود خواهد شد؟  در WWDC 2023 اعلام شد
 • هزینه آن چقدر خواهد بود؟ مدل پایه ۱۲۹۹ دلار (۱۱۹۹ دلار برای استفاده آموزشی) / ۱۳۹۹ پوند (۱۲۸۹ پوند برای استفاده آموزشی) / ۲۱۹۹ دلار استرالیا (۱۹۹۹ دلار استرالیا)

مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳): تاریخ عرضه و قیمت

MacBook Air (15-inch, 2023)_2
 • در ۵ ژوئن ۲۰۲۳ اعلام شد
 • اکنون پیش سفارش دهید
 • هفته ارسال ۱۱ ژوئن ۲۰۲۳

مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳) به طور رسمی در WWDC در ۵ ژوئن ۲۰۲۳ معرفی شد. این مک بوک ایر در کنار یک مک پرو جدید با در نهایت، سیلیکون اپل به شکل M2 Ultra و یک مک استودیو جدید با M2 وارد شد. حداکثر

مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳): طراحی

 • صفحه نمایش بزرگتر ۱۵ اینچی
 • طراحی کلی مشابه مدل سال گذشته
MacBook Air (15-inch, 2023)_3

مک بوک پرو ۱۵ اینچی جدید اپل از همان زبان طراحی مک بوک ایر ۱۳ اینچی بهره می برد. این یک صفحه نازک ۱۱.۵ میلی متری از آلومینیوم بازیافتی است. دو پورت USB-C، پورت شارژر MagSafe همه در یک مکان هستند. حتی کیبورد هم دقیقا به همان اندازه است. 

با این حال، وقتی لپ تاپ جدید را باز کردم، با یک صفحه نمایش Liquid Retina گسترده و فضای کافی در اطراف صفحه کلید، و پد لمسی تا حدودی بزرگتر مواجه شدم. 

MacBook Air (15-inch, 2023)_4


صفحه نمایش ۲۸۸۰×۱۸۶۴ (روشنایی ۵۰۰ نیت) مانند اقیانوسی از فضای کاری به نظر می رسد و در حالی که عملکرد مبتنی بر M2 بعید به نظر می رسد قوی تر از مک بوک ایر ۱۳ اینچی کلاس M2 باشد، تمام این فضا باعث می شود احساسی شبیه شما شود. کار بیشتری انجام خواهد شد.

جدای از صفحه نمایش که همچنان دارای بریدگی دوربین ۱۰۸۰p FaceTime است، تنها تفاوت دیگر در سطح مؤلفه این است که این لپ تاپ دو بلندگو بیشتر از مک بوک ایر کوچکتر دارد. ووفرهای اضافی ممکن است منجر به باس بیشتر شود، اگرچه این چیزی نبود که بتوانم در مدت کوتاهی با لپ تاپ آزمایش کنم.

همانطور که در بالا ذکر کردم، این لپ تاپ سنگین تری است. در کنار MacBook Air M2 13 اینچی (سیستم روزمره فعلی من)، به طور قابل توجهی سنگین تر است، اما با وزن ۳.۳ پوند بر ۱.۵ کیلوگرم، در واقع احساس سنگینی نمی کند.

من صادقانه بین این سیستم و ارتقاء به صفحه نمایش بزرگتر ۱۵ اینچی سرگردان هستم. آیا ارزش وزن اضافی را دارد؟ برای برخی از افراد، این خواهد بود.

مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳): عملکرد و مشخصات

 • انتظار عملکرد مشابه مدل ۱۳ اینچی ۲۰۲۲ را داشته باشید
MacBook Air (15-inch, 2023)_5

از آنجایی که من فقط مدت کوتاهی با مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳) وقت گذرانده ام، نتوانستم لپ تاپ را به طور کامل آزمایش کنم تا ببینم عملکرد آن چگونه است. شما باید منتظر بررسی کامل ما برای lowdown باشید.

از آنجایی که بر اساس همان سخت افزار M2 مک بوک ایر در سال گذشته ساخته شده است، می توانید عملکرد مشابهی را انتظار داشته باشید، و این خبر خوبی است، زیرا مک بوک ایر ۱۳ اینچی قبلی (M2) به اندازه کافی چشمگیر بود که در بهترین لپ تاپ های ما جایگاه اول را کسب کرد . فهرست

در حالی که من خودم هیچ برنامه‌ای را اجرا نمی‌کردم، اما دیدم که MacBook Air 15 اینچی به‌طور همزمان چندین برنامه پرمصرف از جمله iMovie ویرایش ویدیوی ۴K و پخش پیش‌نمایش بازی Stray را به‌صورت دستی اجرا می‌کند .

یکی از چیزهایی که در مورد مک بوک ایر سال گذشته دوست داشتیم، عمر باتری آن بود که در آزمایشات ما ۱۶ ساعت دوام آورد. شاسی بزرگتر مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳) باتری بزرگتری را در خود جای می دهد، اما از آنجایی که انرژی صفحه نمایش بزرگتر را تامین می کند، عمر باتری بین این مدل و مک بوک ایر ۱۳ اینچی اساساً یک شستشو است. هر دو به مدت ۱۸ ساعت رتبه بندی می شوند. ما باید منتظر تست های نهایی خود باشیم تا ببینیم آیا در ساعت ۱۶ می آید یا خیر.

در مورد شارژ، مدل پایه با شارژر ۳۵ واتی دوگانه USB-C MagSafe عرضه می شود، اگرچه می توانید با قیمت ۵۹ دلار آن را به شارژر سریع ۷۰ واتی ارتقا دهید.

مک بوک ایر (۱۵ اینچی، ۲۰۲۳): حکم اولیه

اگر لپ‌تاپ‌های بزرگ و نازک و صفحه‌نمایش بزرگ، عملکرد عالی و عمر باتری واقعاً خوب را دوست دارید، مک‌بوک ایر ۱۵ اینچی جدید اپل ممکن است لپ‌تاپ مناسب شما باشد.

ما هنوز آن را آزمایش نکرده‌ایم، اما دلایل زیادی برای این باور داریم که عملکرد و عمر باتری M2 با نمونه کوچک‌تر خود برابری می‌کند. حتی قیمت آن را در محدوده لپ تاپ های کوچکتر قرار می دهد. لپ‌تاپ‌های ۱۵ اینچی معمولاً با مجموعه‌های پشتیبان مدرسه فروش بسیار خوبی دارند و این لپ‌تاپ می‌تواند در صدر فهرست بهترین لپ‌تاپ‌های ما برای دانش‌آموزان قرار بگیرد .


منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *