iPhone 14 Pro Max

سری آیفون ۱۵ می تواند بهترین دوربین گوشی های ساخته شده را در خود جای دهد

۰
(۰)

بر اساس گزارشی جدید ، از میان تمام به‌روزرسانی‌هایی که برای خط آیفون ۱۵ شایعه شده است – USB-C، یک دکمه Action در برخی مدل‌ها، یک جزیره پویا برای همه – ممکن است دوربین‌ها بزرگترین باشند.

طبق گفته TrendForce (از طریق MacRumors )، که ادعا می کند ارتقاء دوربین آیفون ۱۵ “ستاره نمایش” در رویداد سپتامبر اپل و “عاملی محوری است که می تواند مقیاس را برای خریداران بالقوه پایین بیاورد”.

پس چه چیز خاصی در مورد این ارتقاء دوربین وجود دارد؟ خوب، برای یک چیز این گزارش ادعا می کند که آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس دارای سنسور جدید سونی هستند . ظاهراً این سنسور دامنه دینامیکی تصاویر را افزایش می‌دهد که می‌تواند تصاویر HDR (محدوده دینامیکی بالا) چشمگیرتر را ارائه دهد.

این گزارش به چند مگاپیکسل این سنسور اشاره نکرده است، اما قبلاً شنیده بودیم که آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس دارای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی خواهند بود که در مقایسه با آیفون ۱۴ تنها ۱۲ مگاپیکسل است .

TrendForce این سنسور جدید را “پیش‌روز” توصیف می‌کند، بنابراین به نظر می‌رسد می‌توانید انتظارات بزرگی از آن داشته باشید.

بیشتر زوم کنید

این گزارش همچنین ادعاهایی را تکرار می کند که آیفون ۱۵ پرو مکس دارای لنز پریسکوپ خواهد بود که امکان زوم با برد بیشتری را نسبت به آیفون ۱۴ پرو مکس فراهم می کند . چه مدت دیگر در اینجا ذکر نشده است، اما ما به طور متفاوتی زوم اپتیکال ۵x-6x و حتی ۱۰x را توسط منابع مختلف شنیده ایم. برای مرجع، آیفون ۱۴ پرو مکس زوم اپتیکال ۳ برابری را ارائه می دهد، بنابراین هر یک از آنها تغییر بزرگی خواهد بود.

ممکن است ارتقاهای دیگری نیز وجود داشته باشد، با یک نشت اولیه به سنسور جدید و عظیم برای دوربین اصلی آیفون ۱۵ پرو مکس اشاره کرد ، اگرچه این چیزی نیست که اخیراً شنیده ایم.

صرف نظر از این، به نظر می‌رسد که دوربین‌های هر سه مدل آیفون می‌توانند از ویژگی‌های برجسته باشند، با اینکه احتمالاً آیفون ۱۵ پرو عجیب و غریب است، زیرا انتظار نمی‌رود که این دوربین به‌روزرسانی پریسکوپ Pro Max را دریافت کند. ممکن است هنوز شاهد بهبود حسگر باشیم.

می‌توانید بر اساس اطلاعات درز و شایعاتی که تاکنون دیده‌ایم، محتمل‌ترین تنظیمات دوربین برای هر گوشی را در جدول زیر ببینید.

آیفون ۱۵ (شایعه شده)آیفون ۱۵ پلاس (شایعه شده)آیفون ۱۵ پرو (شایعه شده)آیفون ۱۵ پرو مکس (شایعه شده)
دوربین اصلی:۴۸ مگاپیکسل ۱/۱.۵ اینچی۴۸ مگاپیکسل ۱/۱.۵ اینچی۴۸ مگاپیکسل f/1.8 1/1.28 اینچی۴۸ مگاپیکسل f/1.8 1/1.28 اینچی
دوربین فوق عریض:۱۲ مگاپیکسل f/2.4 120 درجه۱۲ مگاپیکسل f/2.4 120 درجه۱۲ مگاپیکسل f/2.2 120 درجه۱۲ مگاپیکسل f/2.2 120 درجه
دوربین تله فوتو:هیچ یکهیچ یک۱۲ مگاپیکسل f/2.8 زوم ۳ برابریپریسکوپ ۱۲ مگاپیکسلی با زوم ۵x-6x
دوربین جلو:۱۲ مگاپیکسل f/1.9۱۲ مگاپیکسل f/1.9۱۲ مگاپیکسل f/1.9۱۲ مگاپیکسل f/1.9

مورد نیازترین ارتقا

اگر دوربین‌ها به همان خوبی باشند که TrendForce پیشنهاد می‌کند، این می‌تواند یک پیروزی بزرگ برای اپل باشد ، زیرا به همان اندازه که گوشی‌هایش عالی هستند، دوربین‌ها به ندرت با بهترین گوشی‌های اندرویدی مطابقت دارند .

برای مثال، در حال حاضر، Samsung Galaxy S23 Ultra ، Pixel 7 Pro و Pixel 6a همگی از هر آیفونی در لیست بهترین تلفن های دوربین دار ما بالاتر هستند . Pixel 6a تا حدودی به دلیل قیمت و ارزش آن وجود دارد، اما Galaxy S23 Ultra و Pixel 7 Pro به سادگی عکس های بهتری می گیرند.

اپل معمولاً برای ویدیو برنده می‌شود، اما تجربه عکاسی در آیفون‌ها نیاز به ارتقاء دارد و امیدواریم که با خط آیفون ۱۵ یکی از آنها را دریافت کند. در ۱۲ سپتامبر به این موضوع پی خواهیم برد، زیرا در آن زمان از سری آیفون ۱۵ رونمایی خواهد شد. بنابراین راهنمای ما را در مورد نحوه تماشای رویداد اپل به صورت آنلاین بررسی کنید و سپس برای همه اخبار و تحلیل ها به TechRadar برگردید.

منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *