05/22/2024
iOS 17

بررسی iOS 17: نزدیک کردن افراد آیفون به یکدیگر

یک جهش بزرگ به جلو که دوستان اندرویدی شما را پشت سر می گذارد

حکم 

به‌روزرسانی iOS 17 ویژگی‌ها و عملکردهای کاملاً جدیدی را برای آیفون‌های قدیمی به ارمغان می‌آورد، و این چیزی است که سیستم‌عامل موبایل اپل را عالی می‌کند. با گزینه‌های اشتراک‌گذاری جدید، ویژگی‌های ایمنی مهم مانند Check In، به‌علاوه پیشرفت‌هایی در اطراف، هیچ دلیلی برای تأخیر در نصب آن وجود ندارد – این کار باعث می‌شود آیفون شما مانند یک دستگاه کاملاً جدید احساس کند.

طرفداران

  • +به روز رسانی چک در ایمنی مهم
  • +ویژگی های اشتراک گذاری جالب برای مخاطبین، موسیقی و موارد دیگر
  • +StandBy آیفون را در زمانی که از آن استفاده نمی کنید مفید می کند

منفی

  • بسیاری از ویژگی‌ها، از جمله Check In، با Android کار نمی‌کنند
  • برنامه Journal هنوز اینجا نیست
  • غربالگری پست صوتی از قبر برگشته است


بررسی IOS 17: چگونه آن را دریافت کنیم و چه گوشی هایی از آن پشتیبانی می کنند

Every iPhone since the iPhone XS is eligible for iOS 17

اپل اعلام کرده که iOS 17 از مرحله بتای عمومی خود خارج شده و آماده دانلود است. اگر آیفونی دارید که در پنج سال گذشته منتشر شده است، می‌توانید هم‌اکنون iOS را در گوشی خود دانلود کنید – و واقعاً باید.

می‌توانید با رفتن به تنظیمات عمومی و سپس به‌روزرسانی نرم‌افزار، به‌روزرسانی را در برنامه تنظیمات پیدا کنید. اگر از نسخه بتای عمومی iOS 17 استفاده کرده اید، ممکن است دستگاه شما قبلاً خود را به نسخه راه اندازی نهایی نرم افزار به روز کرده باشد.

هر آیفون از iPhone Xr و iPhone Xs ، از طریق خانواده iPhone 11 و جدیدتر، واجد شرایط به‌روزرسانی هستند. اگر آیفون SE (2020) یا آیفون SE جدیدتر دارید ، می توانید iOS 17 را نیز دریافت کنید.

آیفون X و مدل‌های قبلی متأسفانه عقب مانده‌اند، اما با پنج سال به‌روزرسانی کامل سیستم‌عامل، اپل همچنان بهترین سازنده تلفن برای پشتیبانی طولانی‌مدت نرم‌افزاری است، که دلیل بزرگی است که چرا بهترین آیفون‌ها ارزش خود را بهتر از حتی حفظ می‌کنند . بهترین گوشی های اندروید .

به‌روزرسانی iPadOS 17 نیز اکنون برای مدل‌های iPad منتشر شده در پنج سال گذشته در دسترس است. 

البته iOS 17 در هر آیفون 15 جدید در دسترس است – بررسی عمیق  آیفون 15 ، بررسی جامع  آیفون 15 پرو مکس ،  بررسی عملی آیفون 15 پلاس و  آیفون 15 پرو را بررسی کنید. مرور کنید تا در مورد تجربیات ما از استفاده از iOS 17 در آن گوشی ها مطالعه کنید.

بررسی IOS 17: بررسی یک دقیقه ای

iOS 17_1

iOS 17 همه چیزهایی است که من در به‌روزرسانی گوشی‌های هوشمند می‌خواهم، و خیلی چیزهای دیگر. این برنامه مشکلاتی را که برای سال‌ها است که صاحبان آیفون را با مشکل مواجه می‌کرد، برطرف می‌کند و به درخواست‌های طولانی مدت کاربران پاسخ می‌دهد. ویژگی‌های جدید جالب و مهمی را اضافه می‌کند، و سایر ویژگی‌ها را بسیار بهبود می‌بخشد، به‌ویژه وقتی صحبت از اشتراک‌گذاری به میان می‌آید، دوباره احساس جدید بودن می‌کند. بیشتر از همه، صاحبان آیفون از داشتن یک آیفون خوشحال می شوند و آنها را به تعامل با دیگر دارندگان آیفون به روش های جدید وا می دارد.

برخی از بهترین بهبودهای iOS 17 ساده و در عین حال بسیار مؤثر هستند، مانند صفحه StandBy که هر زمان که گوشی خود را شارژ می کنم و از آن استفاده نمی کنم ظاهر می شود. برخی از پیشرفت‌ها حیاتی هستند، مانند ویژگی چک در ایمنی که به پدرم می‌گوید من و پسرم پس از چهار ساعت رانندگی به نیویورک، سالم به خانه برگشتیم. و برخی از آنها بهبودهای ظریف، اما ضروری هستند، مانند گزینه های جستجوی بسیار بهتر در پیام ها و اصلاح خودکار بهبود یافته.

در حالی که گیک ها در مورد استفاده از به روز رسانی سیستم عامل جدید هیجان زده می شوند، به روز رسانی iOS 17 برای هر آیفونی که r استفاده می کند سرگرم کننده خواهد بود . یک پوستر تماس بسازید ، سپس خارج شوید و دوستان جدید آیفون را پیدا کنید. شما می توانید سبک، موسیقی و حتی مهارت های بازی خود را به اشتراک بگذارید. اپل با ژست NameDrop جدید اشتراک‌گذاری را آسان و سرگرم‌کننده می‌کند، در حالی که فیلترهای ایمنی بیشتری برای جلوگیری از دسترسی محتوای ناخواسته به چشم‌های شما اضافه می‌کند.

iOS 17_2

ناامیدی کمی در این به روز رسانی وجود دارد. برنامه Journal بسیار امیدوارکننده به نظر می رسد، اگرچه تا به روز رسانی بعدی در دسترس نخواهد بود. همچنین اگر می‌خواهید پیامی برای کسی بگذارید، گزینه‌های مشکوک جدیدی نیز وجود دارد: اپل در واقع دستگاه منشی تلفنی را با غربالگری پست صوتی زنده احیا کرده است . در غیر این صورت، این آپدیت برای هر کاربر آیفون یک مثبت کلی خواهد بود.

برای دارندگان آندروید، این به ضرر خواهد بود . اپل ویژگی‌های اشتراک‌گذاری جدیدی را اضافه کرده است که باعث می‌شود صاحبان اندروید بیش از هر زمان دیگری احساس غفلت کنند. اگر فکر می‌کردید حباب سبز بد است، منتظر بمانید تا همه افراد داخل ماشین از طریق SharePlay ، تا زمانی که آیفون دارند، موسیقی را به لیست پخش اضافه کنند .

این خنده دار است، تا زمانی که جدی شود – اپل همچنین تلفن های اندرویدی را از دریافت هشدار از طریق ویژگی جدید و ارزشمند ایمنی Check In محروم می کند.

به طور کلی، این یکی از بهترین به‌روزرسانی‌های iOS است که در سال‌های اخیر دیده‌ام، و به دارندگان آیفون چیزهای جالب‌تری نسبت به اکثر به‌روزرسانی‌ها می‌دهد تا امتحان کنند. چه در حال خرید آیفون 15 پرو مکس جدید باشید و چه در حال به روز رسانی آیفون 11 پلاس خود باشید، با این یکی از آن لذت خواهید برد.

بررسی IOS 17: حالت آماده به کار

IOS 17 REVIEW STANDBY MODE

با شروع ظریف‌ترین ویژگی‌های جدید iOS 17، StandBy به آیفون من کاری می‌دهد که وقتی از آن استفاده نمی‌کنم، انجام دهد. همچنین دلیل خوبی برای دریافت پایه شارژ به شما می دهد، اگرچه آیفون شما فقط باید در کنار خود قرار گیرد تا StandBy کار کند. من از آن با سیم شارژ معمولی و سه پایه موبایل Peak Design (مانند تصویر بالا) استفاده می کنم، و عالی کار می کند.

StandBy اساساً دو ویجت Smart Stack است که در کنار هم روی صفحه قفل شما قرار دارند. Smart Stack مجموعه‌ای از ویجت‌ها است که می‌توانید از میان آن‌ها بکشید، و می‌توانید ویجت‌هایی را از اپل یا هر یک از برنامه‌های شخص ثالثی که شامل ویجت است اضافه کنید. می‌توانید ابزارک‌ها را به‌صورت دستی انتخاب کنید یا به اپل اجازه دهید به‌طور خودکار پیشنهاداتی را ارائه دهد.

برای یک ساعت، تقویم و سیستم اعلان ساده، StandBy بسیار تمیز و واضح به نظر می رسد. خواندن آن در سراسر اتاق آسان است، و وقتی اعلان دریافت می کنید، می توانید نماد برنامه را بزرگ ببینید، اما پیام واقعی را تا زمانی که بخواهید آن را بخوانید پنهان می کند.

StandBy mode works very well as a bedside clock

همچنین می‌توانید StandBy را به‌عنوان یک ساعت اولیه بدون ابزارک تنظیم کنید، یا می‌توانید آن را به یک آلبوم عکس دیجیتال تبدیل کنید. من به خصوص دوست دارم که StandBy برای وظایف ساعت کنار تخت به خوبی طراحی شده باشد. در شب قرمز تیره می شود و دید در شب شما را مختل نمی کند. در آیفون 14 پرو ، با نمایشگر همیشه روشن کار می‌کند، اما برای سایر مدل‌های آیفون، به دنبال حرکت می‌گردد، یا صبر می‌کند تا قبل از اینکه ساعت کنار تخت در شب روشن شود، ضربه ملایمی را احساس کند.

من مطمئن هستم که احتمالاً برنامه‌هایی وجود دارند که می‌توانند همان کار StandBy را انجام دهند، اما وجود این ویژگی به طور خودکار در سیستم باعث می‌شود که این کار بدون دردسر باشد. اگرچه این ویژگی هیجان‌انگیزترین ویژگی جدید نیست، اما StandBy ویژگی iOS 17 است که من اغلب از آن استفاده می‌کنم، تقریباً هر لحظه که از آیفون خود استفاده نمی‌کنم.

بررسی IOS 17: اشتراک گذاری با AIRDROP، NAMEDROP، CARPLAY و موارد دیگر

IOS 17 REVIEW SHARING WITH AIRDROP, NAMEDROP, CARPLAY AND MORE

مدت‌هاست که امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات و محتوا با سایر کاربران آیفون وجود داشت، اما اپل این تجربه را با iOS 17 بسیار سرگرم‌کننده‌تر و آسان‌تر کرده است که انتظار دارم موج جدیدی از اشتراک‌گذاری را بین دوستان و کاربران مختلف ایجاد کند. چه بخواهید فقط اطلاعات تماس خود را به اشتراک بگذارید، چه اگر بخواهید عکس، موسیقی، اسناد و موارد دیگر را به اشتراک بگذارید، iOS 17 جدید یک تغییر دهنده بازی است. 

این با NameDrop شروع می شود، که یک حرکت است که می توانید از آن برای به اشتراک گذاری اطلاعات تماس بین دارندگان آیفون استفاده کنید. شما فقط آیفون خود را به آیفون دیگری (یا حتی یکی از بهترین ساعت های اپل ) نزدیک می کنید و آنها یکدیگر را پیدا می کنند. پوستر تماس جدید شما ظاهر می شود، بنابراین مطمئن شوید که یک پوستر تماس ایجاد و آماده کرده اید . سپس می توانید شروع به اشتراک گذاری کنید.

iOS 17_3

قبل از اینکه به چیزهای سرگرم کننده بپردازم، اجازه دهید به فیل در اتاق اینجا بپردازم. برخی افراد شرور از AirDrop برای انتشار تصاویر ناخواسته استفاده می کنند. iOS 17 دارای محافظت در برابر محتوای حساس است و با تماس پوسترها شروع می شود. اگر در پوستر تماس برهنگی وجود دارد، می‌توانید انتخاب کنید که ابتدا به شما اطلاع داده شود و تصویر تار باقی می‌ماند.

محافظت از محتوای حساس جدید همچنین هنگام دریافت عکس از طریق اشتراک‌گذاری AirDrop، از طریق پیام‌ها و حتی در طول پیام‌های FaceTime جدید که تماس‌گیرندگان می‌توانند ارسال کنند، از شما محافظت می‌کند. اگر شخصی در پیام صوتی FaceTime برهنه شود، iOS 17 قبل از اینکه چشمان شما آشکار شود به شما هشدار می دهد.

هنگامی که NameDrop را راه اندازی کردید، می توانید انتخاب کنید کدام ایمیل یا شماره تلفن را به اشتراک بگذارید، یا فقط می توانید اطلاعات را دریافت کنید و چیزی به اشتراک نگذارید. بسته به کاری که هنگام شروع به اشتراک‌گذاری انجام می‌دهید، می‌توانید چیزهای بیشتری از اطلاعات تماس خود را نیز به اشتراک بگذارید.

Apple

اگر عکسی روی صفحه دارید، یا اگر به یک صفحه وب در Safari نگاه می‌کنید ، شروع یک جلسه NameDrop به شما این امکان را می‌دهد که فوراً هر آنچه را که می‌بینید به اشتراک بگذارید. می توانید همان صفحه وب را ارسال کنید یا آن عکس را با شخص دیگر به اشتراک بگذارید. برای سایر برنامه‌ها، می‌توانید به منوی دکمه اشتراک‌گذاری بروید و به سرعت با دوست جدید آیفون خود به اشتراک بگذارید.

اگر به موسیقی گوش می دهید، اوضاع حتی بهتر می شود. می‌توانید شروع به اشتراک‌گذاری آهنگ کنید و شخص دیگر همزمان به آن گوش خواهد داد. شما فقط یک پیوند به Apple Music یا Spotify را به اشتراک نمی گذارید. شما در واقع با هم گوش می دهید و با همان ضرب آهنگ می پرید. هر دوی شما کنترل‌های موسیقی را نیز دریافت می‌کنید، بنابراین در صورت نیاز می‌توانید مکث کنید یا به عقب برگردید.

حتی می‌توانید افراد بیشتری را به محض ملاقات با آنها اضافه کنید، و گروهی از افرادی که به آهنگ‌های مشابه گوش می‌دهند، ایجاد کنید. همه کنترل‌های پخش را دریافت می‌کنند. این اشتراک‌گذاری همگام‌شده با موسیقی، ویدیو و بازی کار می‌کند، تا زمانی که برنامه از آخرین ویژگی‌های SharePlay پشتیبانی کند.

Apple_1

جالب‌ترین پیاده‌سازی جدید این ممکن است در خودرو، اشتراک‌گذاری با CarPlay باشد ، یکی از ویژگی‌های جدید اپل موزیک با iOS 17 . خداحافظی با ظلم راننده کنترل کننده موسیقی. اکنون، همه افرادی که در خودروی خود دارای آیفون دارای سیستم عامل iOS 17 هستند، می توانند به لیست پخش خودرو اضافه کنند. می‌توانید به مسافران اجازه دهید با همان حرکت NameDrop ارتباط برقرار کنند، یا می‌توانید یک کد QR روی صفحه به آنها بدهید که بتوانند اسکن کنند.

این اشتراک‌گذاری موسیقی با Apple Music کار می‌کند، حتی اگر همه مشترک پولی نباشند. تا زمانی که میزبان مشترک شود، همه می‌توانند آهنگ‌هایی را از کتابخانه موسیقی انتخاب کنند.

اگر می‌خواهید چیزی بیش از موسیقی و ضربات را به اشتراک بگذارید، AirDrop برای اشتراک‌گذاری اسناد و عکس نیز بهبود یافته است. برای مثال، اگر می‌خواهید یک فایل بسیار بزرگ مانند یک تصویر کامل 48 مگاپیکسلی یا یک ویدیوی Pro Res را به اشتراک بگذارید، لازم نیست برای تکمیل اشتراک‌گذاری در محدوده Wi-Fi بنشینید. AirDrop اکنون به اندازه کافی هوشمند است تا در صورت نیاز به اجرا، باقیمانده فایل را از طریق اینترنت ارسال کند.

بررسی IOS 17: بهبودهایی که ما خواسته ایم

Autocorrect has gotten better on iOS 17

از طریق افشاگری‌ها و نکاتی از اپل شنیده بودیم که iOS 17 بهبودها و ویژگی‌هایی را ارائه می‌کند که کاربران سال‌ها امیدوار بودند ببینند. ما مطمئن نیستیم که کدام یک از به‌روزرسانی‌ها مهم است، اما یکسری پیشرفت‌های بزرگ وجود دارد که باعث می‌شود کاربران قدیمی آیفون آهی از آرامش بکشند. 

صفحه کلید به روز شده است، با یک موتور اصلاح خودکار جدید بهبود یافته است. اپل می‌گوید آیفون در تصحیح خودکار کلمات در متن جمله بهتر عمل می‌کند. همچنین ویرایش و تغییر تصحیح‌های خودکار در صورتی که کاملاً درست نباشند، آسان‌تر است. 

Messages اکنون به صورت بومی با تلفن‌های اندرویدی کار می‌کند… به شوخی، به نظر می‌رسد که کل این به‌روزرسانی روی از بین بردن اندروید متمرکز شده است. اما «پیام‌ها» پیشرفت‌های بسیار خوبی دریافت کرد که جستجو را آسان‌تر می‌کرد. می توانید چندین فیلتر را در جستجوی افراد، کلمات کلیدی یا انواع محتوا اضافه کنید. اگر به دنبال عکسی از روز تولد هستید، برای مثال می‌توانید «کیک» و عکس‌ها را با هم جستجو کنید. 

پیام‌ها همچنین پیام‌های گذرواژه یک‌بار مصرف را برای شما پاک می‌کنند، که یک ویژگی بسیار نرم است که به طور منظم مفید خواهد بود.

Apple_2

متأسفانه، Messages تبدیل به یک مرکز برای اپل و همه اتصالات شما شده است. برای مثال، اگر می‌خواهید یک بررسی امنیتی جدید به اشتراک بگذارید، این کار را با استفاده از پیام‌ها انجام می‌دهید. اگر می‌خواهید یک پرداخت تکراری برای شخصی با استفاده از Apple Pay تنظیم کنید، اپل این ویژگی را اضافه کرده است، اما بخشی از پیام‌ها است. اکثر اشتراک‌گذاری بین مخاطبین اکنون از طریق پیام‌ها به عنوان بخشی از مکالمات شما انجام می‌شود.

مشکل این است که بسیاری از ویژگی های اشتراک گذاری جدید وجود دارد. این ویژگی Check In عالی است، اما در عمق زیر علامت “plus” در پیام‌ها پنهان است. شما باید روی علامت مثبت ضربه بزنید، سپس روی «بیشتر» ضربه بزنید تا مثلاً Check In را پیدا کنید، که یک ویژگی جدید مهم و مفید است

Apple_3

طرفداران اندروید دوست دارند به این نکته اشاره کنند که iOS بالاخره به ویژگی های قدیمی اندروید دست پیدا می کند، بنابراین ممکن است برای کاربران آیفون سخت باشد که درباره ویجت های زنده جدید لاف بزنند، که در واقع می توانند اقداماتی مانند چک کردن لیست کارها یا پخش یک آهنگ را انجام دهند. برنامه استریم به همین ترتیب، اندروید مدت‌هاست که شما را قادر می‌سازد تا نقشه‌ها را به‌صورت آفلاین برای ناوبری سریع‌تر یا پیمایش بدون سرویس سلولی دانلود کنید، و Apple Maps بالاخره به این ویژگی مفید دست یافت.

بررسی IOS 17: اضافات مهم سلامت و ایمنی

IOS 17 REVIEW IMPORTANT HEALTH AND SAFETY ADDITIONS

برخی از بهترین بهبودهایی که در iOS 17 انجام شده است، کاربران آیفون را شادتر و سالم تر نگه می دارد و شاید شما را از یک موقعیت خطرناک نجات دهد. ویژگی جدید Check In برای به‌روز نگه‌داشتن عزیزانتان از نحوه انجام کارتان و حفظ امنیت شما عالی است، و بهبودهایی در حالت قفل کردن می‌تواند از شما در برابر خطراتی مانند هک‌های دولتی محافظت کند. 

اگر در حال راه‌اندازی یک درایو یا دویدن در شب هستید، یا فقط می‌خواهید کسی برای مدتی از شما مطلع باشد، می‌توانید از طریق پیام‌ها ورود به سیستم را شروع کنید . هنگامی که وارد می شوید، یک مقصد یا یک دوره زمانی را انتخاب می کنید. وقتی به مقصد رسیدید، به گیرنده شما اطلاع داده می شود. پس از سپری شدن زمان، با آیفون خود چک می کنید و گیرنده شما می داند که همه چیز درست است.

iOS 17_4

اگر همه چیز اشتباه شود چه اتفاقی می افتد؟ اگر در مسیر رسیدن به مقصد تاخیر داشته باشید، تلفن شما از شما می‌خواهد که بررسی کنید. اگر بیش از 15 دقیقه از برنامه خارج هستید، تلفن شما را چک می‌کند. اگر زمان شما سپری شود و اعلام حضور نکنید، به گیرنده شما اطلاع داده خواهد شد.

آنچه آنها دریافت می کنند به نحوه تنظیم Check In بستگی دارد، اما می توانید اطلاعاتی از جمله موقعیت مکانی خود، سطح باتری تلفن خود و تعداد نوارهای سرویس تلفن همراه را که تلفن شما نشان می دهد ارسال کنید. این حداقل می تواند به آنها کمک کند تا تشخیص دهند که آیا ممکن است دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد یا باتری گوشی شما تمام شده است یا خیر، و آنها باید به روش دیگری با شما تماس بگیرند.

شما همچنین می توانید اطلاعات بسیار بیشتری ارسال کنید. می‌توانید مسیر کاملی را که تلفنتان از زمان شروع Check In طی کرده است و آخرین مکانی که قفل صفحه گوشی شما باز شده است را ارسال کنید. اگر اپل واچ دارید ، آخرین مکانی که ساعت برداشته شده را ارسال می کند.

iOS 17_5

اپل و اندروید هر دو حالت Lockdown دارند، اما Lockdown اپل برای iOS 17 بسیار پیشرفته‌تر است که دنیایی کاملاً متفاوت دارد. اگر نگران دزدیده شدن یا هک شدن گوشی خود هستید، می توانید حالت Lockdown Mode را فعال کنید. در اندروید، استفاده از اثر انگشت شما را مسدود می‌کند. در iOS 17، حالت Lockdown حتی از آیفون شما در برابر نرم افزارهای جاسوسی Pegasys که توسط NSO Group به آژانس های جاسوسی مختلف تحت حمایت دولتی فروخته می شود محافظت می کند.

همانطور که گفتم، این به معنای واقعی کلمه یک دنیا تفاوت است، و من روشی را که اپل کارآیی آن را توصیف می کند، دوست دارم: «… برای افراد بسیار کمی طراحی شده است که، به دلیل اینکه چه کسی هستند یا چه کاری انجام می دهند، ممکن است شخصاً مورد هدف برخی از افراد قرار گیرند. پیچیده ترین تهدیدات دیجیتال اکثر مردم هرگز هدف حملاتی از این قبیل قرار نخواهند گرفت.» در iOS 17، این حالت با Apple Watch و WatchOS 10 شما نیز کار می کند .

بررسی IOS 17: یک جهت یکپارچهسازی با سیستمعامل مشکوک برای تماس ها و پیام ها

آیا تا به حال منشی تلفنی در خانه خود داشته اید؟ من حدس می‌زنم که بسیاری از کاربران جوان‌تر آیفون، قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا واقعاً تلفن را بردارند و به تماس پاسخ دهند، هرگز به صحبت‌هایی که پیغام می‌دهد گوش ندادند، اما با iOS 17، یک بار دیگر آن تجربه قدیمی را خواهید داشت. می توانید با پست صوتی تماسی بفرستید و در حالی که شخص پیامی می گذارد گوش دهید، سپس روند را قطع کنید و در صورت تمایل با او صحبت کنید.

IOS 17 REVIEW A QUESTIONABLY RETRO DIRECTION FOR CALLS AND MESSAGES

من مطمئن نیستم که آیا کسی این را درخواست کرده است یا خیر، اما من انتظار دارم که مردم از آن استفاده کنند. در یک یادداشت مشابه، اکنون می توانید یک پست صوتی در FaceTime نیز بگذارید. اگر از آیفون خود استفاده می کنید، می توانید یک پیام ویدیویی کوتاه بگذارید تا بعداً کسی آن را ببیند. اگر با استفاده از Apple Watch خود تماس FaceTime را شروع کنید (بله، این کاری است که می توانید انجام دهید)، فقط می توانید یک پیام صوتی بگذارید. 

تغییر دیگری در iOS 17 بر سیری و نحوه پاسخگویی آن تأثیر می گذارد. دیگر نیازی نیست سیری را با «هی» خطاب کنید. همانطور که معلم ریاضی مدرسه گرامر من می گفت: “هی برای اسب ها است.” در هر صورت، سیری اکنون به سادگی به «سیری» پاسخ می دهد. می توانید بگویید “سیری، مایک تایسون چقدر پول دارد؟” و بدون گفتن “هی” ابتدا از نتایج شگفت زده شوید .

iOS 17_6

سیری همچنین به تماس‌های تلفنی گوش می‌دهد و اگر می‌خواهید در حین تماس تلفنی از سیری سؤالی بپرسید، همین حالا ادامه دهید. تماس گیرنده شما پاسخ سیری را نمی شنود، اما مطمئناً زمانی که دوست شما تعطیلات آخر هفته در ساحل را پیشنهاد می کند، صدای شما را می شنود که “سیری، آب و هوا در اوشن سیتی، مریلند چگونه است”.

در حالی که این مفید است، سیری می تواند گاهی اوقات مزاحم باشد، و ایده دستیار گوش دادن به تماس های تلفنی کمی ناراحت کننده است. من شک ندارم که حریم خصوصی من محافظت می شود. بالاخره این اپل است. با این حال، ترجیح می‌دهم یک دکمه را فشار دهم تا اینکه احساس کنم سیری دائماً مکالمات من را زیر نظر دارد.

بررسی IOS 17: چه چیزی در راه است – برنامه مجله

Apple_4

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌هایی که من مشتاقم در iOS 17 امتحان کنم هنوز ارائه نشده است. این برنامه جدید Journal است که اپل می گوید در آینده به صورت بارگیری در دسترس خواهد بود و با شناخت اپل، هیچ راهی برای دانستن زمان انجام آن وجود ندارد. ممکن است چند هفته باشد یا چند ماه. 

مجله به دلایل زیادی یک برنامه هیجان انگیز است. اول از همه، من ایده ژورنال نویسی را دوست دارم، اما برای شروع با مشکل مواجه هستم، و هدف مجله همین است. از آیفون شما و هر کاری که با آیفون خود انجام داده اید، برای پیشنهاد نوشته های مجله استفاده می کند. حتی می‌تواند پیشنهادهایی برای نوشتن ایده‌ها ارائه دهد. 

نکته جالب این است که اطلاعات خود را از کجا می گیرد: از همه جا. به نظر می‌رسد هیچ محدودیتی برای روش‌هایی که اپل پیشنهاد می‌کند مجله می‌تواند اطلاعاتی را برای ایجاد داستانی از روز شما جمع‌آوری کند، وجود ندارد. این می تواند بر اساس سرنخ های واضحی مانند عکس هایی باشد که گرفته اید یا مکان هایی که با استفاده از Maps بازدید کرده اید. اپل همچنین می‌گوید که ژورنال می‌داند چه زمانی تمرین انجام داده‌اید یا چه زمانی به آلبوم جدیدی از یکی از هنرمندان مورد علاقه خود برای اولین بار گوش داده‌اید. 

پیشنهاداتی وجود دارد که ژورنال وقتی با افراد ملاقات می کنید و زمانی که با افرادی که می شناسید نزدیک هستید متوجه می شود. موسیقی و فعالیت ها، مکان و مخاطبین شما را می شناسد. اپلیکیشن Journal این پتانسیل را دارد که تصویری کاملاً قوی از روز شما بسازد، زمانی که اپل با حضور خود iOS 17 را زیبا کرد. 

منبع : techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.