بررسی Grado GW100x: هدفون های بی سیم، اما نه مانند بقیه

۰
(۰)

حکم 

Grado GW100x تقریباً از تمام خوبی‌های هدفون‌های بی‌سیم مدرن چشم‌پوشی می‌کند، اما آنها اصول اولیه را با سبکی ارائه می‌دهند و ممکن است دقیقاً همان چیزی باشند که علاقه‌مندان به صدا از سیم متنفر بودند.

طرفداران

 • +صدای متین، سرگرم کننده و وفادار
 • +سبک و راحت
 • +عمر باتری خوب

منفی

 • صدای نشت پشت را آزادانه باز کنید
 • چیز خاصی به نظر نرسید یا احساس نکنید
 • مختصر ویژگی ها


GRADO GW100X: بررسی یک دقیقه ای

Grado GW100x جدیدترین هدفون روی گوش بی سیم برند مستقر در بروکلین است. آنها جایگزین GW100 خروجی می شوند و نه قبل از آن – این مدل ابتدا در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و چند سال پیش به ‘v2’ ارتقا یافت. 

قیمت ۲۴۹ دلاری Grado GW100X / 249.99 پوند (حدود ۳۹۹ دلار استرالیا) نشان می‌دهد که آن‌ها برای رقابت کمابیش با بهترین هدفون‌های بی‌سیم مانند Bose، Sennheiser و Sony طراحی شده‌اند، اما فراموش نکنید که در اینجا با Grado سروکار داریم – شرکتی که معمولاً هدفون‌های غیرقابل استفاده از آن را پوشش می‌دهیم . بنابراین، در حالی که GW100x در مورد تجارت جدی ارائه موسیقی به درستی مجهز است، آنها واقعاً تجربه “خدمات کامل” رقبای اسمی را ارائه نمی دهند.

اما بیایید واضح بگوییم، کیفیت صدا عالی است. این هدفون‌های بی‌سیم با پشت باز بسیار کمیاب به این معنی است که بیان و گستردگی صدا برای این نوع چیزها بی‌نظیر است – اگرچه به این معنی است که صدا در هر دو جهت نشت می‌کند.

Grado GW100x از بلوتوث ۵.۲ برای اتصال بی سیم، با سازگاری کدک SBC، AAC و aptX Adaptive و ویژگی جفت شدن چند نقطه ای استفاده می کند. آنها مجهز به درایورهای بزرگ (۴۴ میلی‌متری) با برد کامل از جدیدترین سری «X» Grado هستند و نوید پاسخ فرکانسی ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز را می‌دهند – به عبارت دیگر وسعت کامل شنوایی انسان. و تا زمانی که واقعاً از نظر حجم صدا فشار نمی آورید، عمر باتری ۴۶ ساعت قابل توجه است.

Grado GW100x_1

و تا آنجا که به کیفیت صدا مربوط می شود، GW100x به نام تجاری فرخنده خود افتخار می کند. طراحی پشت باز در مواردی که به هدفون های بی سیم روی یا روی گوشی مربوط می شود، غیرمعمول است، و این شرکت بدیهی است که برای جلوگیری از نشت صدا به روش سنتی پشت باز (اگرچه واضح است که در مقایسه با هدفون های پشت بسته، نشتی وجود دارد) مشکلات زیادی را متحمل شده است. این یک اثر ضربه‌ای بر اندازه صحنه‌ای که GW100x می‌تواند ایجاد کند، دارد. طبق استانداردهای Grado، این هدفون نسبتاً محکم است، اما اگر این هدفون با نام تجاری دیگری باشد، من واقعاً در مورد اینکه این هدفون‌ها چه صحنه‌ای جادار، واضح و مطبوع ایجاد می‌کنند، بسیار مثبت می‌شوم.

تعادل کلی صوتی واقعاً به خوبی ارزیابی می شود. فرکانس‌های پایین بدنه و وزن زیادی دارند، اما بافت خوبی دارند و جزئیات دقیق زیادی را حمل می‌کنند، و به اندازه کافی خوب کنترل می‌شوند تا ریتم‌ها را بیان کنند و سطح حرکت را بالا نگه دارند. در نقطه مقابل محدوده فرکانس، همان نوع فصاحت، همان بازیابی جزئیات متعصبانه و همان تونالیته طبیعی و بدون رنگ وجود دارد. در این بین، پروژه های میان رده به خوبی انجام می شود و تکنیک و نگرش یک خواننده را کاملاً واضح می کند. و کل محدوده فرکانس به خوبی به هم گره می خورد، بنابراین صدای GW100x به همان اندازه قوی است که آنها قوی هستند.

فضای سر پویا قابل توجه است، بنابراین هنگامی که یک باند از «هشت وسط زمزمه‌شده» به «شارژ مطلق» در گروه کر نهایی تغییر می‌کند، Grado می‌تواند تغییرات صدا را بدون مشکل دنبال کند. و وقتی نوبت به تغییرات هارمونیک ظریف‌تر می‌شود که صدای ضبط را کامل و کامل می‌سازد، به همان اندازه بدون استرس هستند. صدای GW100x حالتی عضلانی دارد که به این معنی است که آنها می‌توانند بدون هیچ مشکلی از پس کارهای خشن برآیند، اما اگر موسیقی اقتضا کند، به همان اندازه می‌توانند ملایم‌تر و کم‌رنگ باشند. 

بنابراین GW1000x جنبه «صدا» را با سبکی خوب پوشش می‌دهد، اما جایی که صحبت‌ها معمولاً به سایر موارد مانند حذف نویز فعال، کنترل عملکرد برنامه و غیره می‌پردازند، کمد Grado کاملاً خالی است. در اینجا خبری از حذف نویز فعال نیست، هیچ برنامه کنترلی وجود ندارد که به شما اجازه دهد سطوح EQ و مواردی از این قبیل را تنظیم کنید… هک، Grado GW100x حتی با کیف حمل همراه نیست. 

Grado GW100x_2

فقدان کیف حمل به این معنی است که کنترل‌ها همگی فیزیکی هستند: گوش‌کاپ سمت راست دارای سه دکمه کاملا پلاستیکی در محیط کاملاً پلاستیکی خود است که به شما امکان می‌دهد از «روشن/خاموش»، «جفت شدن بلوتوث»، «پخش/مکث»، «پرش به جلو/عقب»، «صدا بالا/پایین»، «پاسخ/پایان/جمع کردن دستیار صوتی» مراقبت کنید.

تعامل با دستیار صوتی اصلی پخش کننده منبع شما روان است، و همین را می توان در مورد کیفیت تماس نیز گفت – میکروفون های ادغام شده در GW100x کار خود را با درجه ای از قدرت انجام می دهند. کاسه گوش سمت راست دارای ورودی USB-C برای شارژ باتری و ورودی ۳.۵ میلی متری برای استفاده از سیم سخت است. 

‘Plasticky’ توصیف کاملاً معتبری از ظاهر و احساس GW100x است، اگر آنها را در برابر هر رقیب قابل مقایسه ای قرار دهید – مانند تقریباً همه هدفون های Grado، ‘پیچیدگی’ در لیست ویژگی های آنها نیست. این حس ارزان است، از هدبند با حداقل بالش گرفته تا ایرپدهای فوم استاندارد باتلاقی. اگر من مردی کمتر خیریه بودم، حتی ممکن بود آنها را “کشاورزی” خطاب کنم. به جرات می توان گفت که ارزش درک شده در اینجا زیاد نیست – باید آنها را بشنوید تا احساس کنید پول به کجا می رود.

با این حال، آنها راحت هستند – فقط با ۱۸۸ گرم وزن آنها هیچ گونه باری برای پوشیدن نیست. و تنظیم هدبند برای قرار دادن ایرپدها در موقعیت خود نیز آسان است، به لطف مکانیسم آشنای Grado (و اجازه دهید در اطراف بوش قرار نگیریم، کمی کشاورزی).

Grado GW100x_3

بررسی GRADO GW100X: قیمت و تاریخ انتشار

 • هزینه ۲۴۹ دلار / ۲۴۹.۹۹ پوند (حدود ۳۹۹ دلار استرالیا)
 • در نوامبر ۲۰۲۲ راه اندازی شد

Grado GW100x در حال حاضر به فروش می رسد و در بریتانیا قیمت آنها ۲۴۹ پوند است. در آمریکای بومی Grado آنها به قیمت ۲۴۹ دلار به فروش می رسند، در حالی که در استرالیا شما باید با ۳۹۹ دلار استرالیا یا نزدیک به آن جدا شوید.

با این قیمت، آنها در حال رقابت با نام های بزرگی مانند Sony WH-1000XM5 ، Bose QuietComfort 45 و Sennheiser Momentum 4 Wireless هستند. این رقابت بسیار داغ است – اما Grado متفاوت است.

بررسی GRADO GW100X: مشخصات

رانندگان۴۴ متر
حذف فعال نویزخیر
عمر باتری۴۶ ساعت
وزن۱۸۸ گرم
قابلیت اتصالبلوتوث ۵.۲ (SBC، AAC، aptX Adaptive)
محدوده فرکانس۲۰ هرتز – ۲۰ کیلوهرتز
ضد آبخیر
ویژگی های دیگرهیچ یک

آیا باید GRADO GW100X را بخرم؟

امکاناتعمر باتری خوب است و برای داشتن aptX Adaptive عالی است. در غیر این صورت چیز زیادی در اینجا اتفاق نمی افتد…۳/۵
کیفیت صدابه خوبی هدفون های بی سیم با این قیمت. طبیعی، گویا و غیرممکن با جزئیات.۵/۵
طرحراحت و سبک است، اما به طور کلی نه چندان عالی.۳/۵
ارزشنمی توان آنها را به دلیل کیفیت صدا در قیمت ایراد گرفت، اما قطعاً برای انعطاف پذیری ویژگی ها می توانید.۴/۵

آنها را بخرید اگر …

شما «کیفیت صدای عالی» را در بالای لیست آرزوهای خود قرار دادید،
نه برای اولین بار، و مطمئناً برای آخرین بار، Grado یک جفت هدفون ارائه کرده است که کیفیت صدای پوند به پوند پیشرو در کلاس خود دارند. 

شما جلسات گوش دادن طولانی را در نظر می گیرید
.

می‌خواهید بین دستگاه‌ها جابه‌جا شوید
جفت شدن چند نقطه یکی از ویژگی‌هایی است که این Gradoها دارند، علی‌رغم فهرست کلی مشخصات.

آنها را نخرید اگر …

شما می‌خواهید در جمع گوش کنید
«آنقدر که فکر می‌کنید نشتی نیست» به طور قاطع با «نشت‌کننده نیست» یکسان نیست .

شما فکر می کنید پول ممتاز باید مواد ممتاز بخرد
Grado تمام تلاش خود را بر روی صدای این هدفون متمرکز کرده است.

گوش‌های شما از اندازه سخاوتمندانه‌ای برخوردار هستند
.

چگونه GRADO GW100X را تست کردم

 • برای یک هفته یا بیشتر تست شده است
 • در دفتر کار خانگی، در خیابان و (یک بار، شجاعانه) در حمل و نقل عمومی استفاده می شود
 • Apple iPhone 14 Pro and Nothing Phone (1) به عنوان پخش کننده منبع

نقاط مثبت Grado GW100x باید تا به حال آشکار باشد – آنها دوست داشتنی به نظر می رسند، در نهایت راحت هستند و برای سنین بین شارژ دوام می آورند. آنها همچنین دارای جفت شدن چند نقطه هستند، بنابراین من توانستم آنها را به مک بوک پرو اپل و همچنین گوشی هوشمند خود در حین کار متصل کنم. 

آنها به همان اندازه در بیرون و اطراف یک همراه موثر هستند – به جز در وسایل حمل و نقل عمومی، جایی که نشت صدای بی شرمانه آنها باعث شد تا من به شدت خودآگاه باشم (و همچنین در بین همسفرانم کاملاً منفور هستم). هیچ هدفون بی‌سیم دیگری اینقدر من را به تنهایی و در خانه بودن مضطرب نکرده است.منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *