Chrome browser

Google ابزارهای PDF را در مرورگر کروم تقویت می کند – اما یک مشکل وجود دارد

۰
(۰)

OCR برای افزایش دسترسی به مرورگر محبوب می آید

گوگل در حال افزودن یک قابلیت ویرایشگر PDF جدید به نام قابلیت دسترسی به مرورگر کروم خود است. 

فناوری تشخیص کاراکتر نوری (OCR) به کاربران اجازه می دهد فایل های PDF را به متن تبدیل کنند. این شرکت در رویداد edtech ISTELive 23 تأیید کرد که اکنون نرم افزار OCR قرار است به مرورگر وب گوگل بیاید. 

اگرچه هیچ تاریخی مشخص نشده است – گوگل بیان می کند که این ویژگی “در ماه های آینده” شروع به کار خواهد کرد – این افزوده به این معنی است که کاربران می توانند از صفحه خوان برای تبدیل تصاویر به متن و خواندن آن با صدای بلند استفاده کنند. 

خواندن و خوانندگان 

دسترسی بیشتر به وب، نیروی محرکه حالت جدید PDF خوان رایگان است . بر اساس تجزیه و تحلیل خود این شرکت، بیش از ۳۶۰ میلیارد PDF برای افرادی که مشکل بینایی و خواندن دارند، قابل دسترسی نیستند. 

به نظر می رسد راه حل، هوش مصنوعی است (چون البته اینطور است). 

گوگل گفت که از این فناوری برای ایجاد ویژگی های داخلی مرورگر کروم برای رفع این مشکل استفاده می کند. این شرکت می‌گوید: «هنگامی که کاربر صفحه‌خوان با PDF مواجه می‌شود که متن جایگزین ندارد (توضیح تصویر تعبیه‌شده و قابل خواندن توسط صفحه‌خوان‌ها)، صفحه‌خوان می‌تواند تصویر را به متن تبدیل کرده و آن را با صدای بلند بخواند. گفت. 

اما استفاده از OCR در کروم یک نکته وجود دارد: در حال حاضر، حداقل، کاربران باید از یک دستگاه ChromeOS استفاده کنند. 

OCR تنها ویژگی تنظیم شده برای راه اندازی در Chrome نیست زیرا این شرکت تعهد خود را به دسترسی آنلاین برای همه تقویت می کند. حالت خواندن، که در ماه مارس راه‌اندازی شد و به طور مشابه محدود به کروم‌بوک‌ها بود ، به‌زودی برای همه دستگاه‌ها در دسترس خواهد بود – که تقریباً به همان اندازه در دسترس است. 

با این اوصاف، ممکن است هنوز هم در مورد این افشای جنگ مرورگرها وجود داشته باشد. کروم اغلب به عنوان یکی از بهترین مرورگرهای روی کره زمین (و به راحتی محبوب ترین) در نظر گرفته می شود، اما کاملاً ممکن است که گوگل به دلیل تعهد مایکروسافت در اوایل سال جاری برای تقویت ویرایشگر PDF رایگان Edge با Adobe Acrobat به وحشت افتاده باشد .  

منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *