Fiio FT3

Fiio FT3: هدفون های سیمی رده بالا بدون قیمت بالا

۰
(۰)

حکم

Fiio همیشه در مورد ارزش پول بوده است. با هدفون Fiio FT3، ممکن است این هدفون از خودش پیشی گرفته باشد، با یک جفت گوش سیمی که به طرز شگفت انگیزی خوب هستند، عملکرد صدایی چشمگیر را با ساخت و پایانی که فریاد می زند عالی است.

طرفداران

 • +یک صدای جذاب
 • +مانند هدفون های گران قیمت مشخص شده است
 • +ساخت و پایان خوب

منفی

 • می تواند بیش از حد تخم مرغ تاکید متوسط
 • بالشتک های جیر عرق گوش را تقویت می کنند
 • کابل طولانی غیر مفید


FIIO FT3: بررسی دو دقیقه ای

هدفون بالای گوش Fiio FT3 یک ناهنجاری است. یک جفت هدفون سیمی با پشت باز که گرانتر از آنچه هستند به نظر می رسند و احساس می کنند، کمی زیباتر (و در نتیجه گران تر) از آنچه هستند به نظر می رسند و مانند هدفون های گران تر نیز مشخص می شوند.

ساخته شده از موادی که به همان اندازه که ظاهرشان خوب است، کیفیت ساخت و پرداخت هدفون Fiio FT3 غیرقابل بحث است. از کیف حمل چرمی آنها گرفته تا جنس بالشتک گوشواره، آنها احساس خوبی در خرید خود به شما می دهند. و حتی اگر آنها آخرین ذره‌ای از بازیابی جزئیات دقیق را به رقبای خود مانند Grado SR325x بدهند، تعادل صوتی آنها بدون شک مورد پسند هر تعداد شنونده خواهد بود.

مطمئناً جایی برای پیشرفت وجود دارد که هدفون‌های گران‌تر می‌توانند ارائه دهند. بسته به اینکه از کدام پد گوشی استفاده می‌کنید، قسمت بالایی یا پایینی محدوده فرکانس می‌تواند کمی آرام به نظر برسد. اگرچه کابل اتصال باطنی است و بیش از حد مشخص شده است، اما تعداد زیادی از آن وجود دارد که تقریباً شما را به درهم‌تنیدگی دعوت می‌کند. و اگر از گزینه جیر استفاده کنید، زودتر گوش‌هایتان را عرق می‌کنند.


اما این برای نادیده گرفتن دستاورد Fiio با FT3 است. در اینجا هدفون هایی وجود دارد که ظاهر، احساس و صدای آنها بسیار گرانتر از آنچه هستند، به این معنی است که برای شکست واقعی آنها، باید خیلی بیشتر هزینه کنید . آنها خریدی عالی برای علاقمندان صوتی میان رده هستند.

Fiio FT3_1

بررسی FIIO FT3: قیمت و تاریخ انتشار

 • اولین در دسترس: ۱۰ مه ۲۰۲۳
 • ۲۹۹ دلار / ۲۸۹ پوند / ۴۴۹ دلار استرالیا

هدفون Fiio FT3 در ۱۰ می ۲۰۲۳ عرضه شد و قیمت رسمی آن ۲۹۹ دلار / ۲۸۹ پوند / ۴۴۹ دلار استرالیا بود. همانطور که در ادامه این بررسی متوجه خواهید شد، من متوجه شدم هدفون FT3 ارزش فوق العاده خوبی دارد. 

آنها ظاهر، صدا و احساس بسیار بالاتر از حد انتظار من دارند و به طور قابل توجهی ارزان تر از رقبایی مانند Sennheiser HD-660S2 با قیمت ۵۹۹ دلار / ۴۹۹ پوند / ۹۴۹ دلار استرالیا، یا Beyerdynamic DT 1990 Pro با قیمت ۵۹۹ دلار / ۵۸۹ پوند / ۱۱۵۹ دلار استرالیا هستند . .

با این حال، تعداد زیادی هدفون روی گوش مشابه با قیمت ارزان‌تر موجود است. آیا آنها همان عملکرد را ارائه می دهند؟ نه کاملا. 

اما اگر به دنبال یک جفت گوشواره هستید که سیمی باشد و کیفیت صدا را بالاتر از هر چیز دیگری داشته باشد، ممکن است هدفون Sivga Robin را در نظر بگیرید که تقریباً نصف قیمت آن ۱۴۹ دلار / ۱۴۹ پوند / ۲۶۹ دلار استرالیا است. یا گوشواره Audio-Technica ATH-M50X با قیمت ۱۵۰ دلار / ۱۱۳ پوند / ۱۹۹ دلار استرالیا. اما هیچکدام از FT3 گشاده رویی و لطف ندارد.

بررسی FIIO FT3: مشخصات

رانندگان۶۰ میلی متر دینامیک
حذف فعال نویزخیر
امپدانس۳۵۰ اهم
وزن۳۹۱ گرم (بدون کابل)
قابلیت اتصالسیمی، ۳.۵mm، ۴.۴mm، ۶.۳mm، XLR-4
پاسخ فرکانس۷ هرتز – ۴۰ کیلوهرتز
طول کابل۳ متر / ۱۰ فوت
Fiio FT3_2

بررسی FIIO FT3: ویژگی ها

 • درایورهای دینامیک ۶۰ میلی متری با واشر با روکش بریلیوم و دیافراگم DLC 
 • کابل مسی تک کریستالی فوروکاوا ۳ متری
 • پایانه های ۳.۵ میلی متری، ۴.۴ میلی متری، ۶.۳ میلی متری و XLR-4

هرگز شک نکنید که Fiio به آینده فکر می کند. متخصص الکترونیک ژاپنی Furukawa فرآیند خاصی را برای بازپخت سیم مسی تک کریستالی توسعه داد که مزایای آن – از جمله خلوص بالا، رسانایی عالی و طول عمر خوب – به کاربردهای صوتی پیشرفته کمک می کند. Furukawa تقریباً ۱۰ سال پیش به دلایلی که خودش شناخته شده است، این کابل خاص را متوقف کرد. با این حال، Fiio، علی‌رغم اینکه در آن زمان فقط برنامه‌های مبهم برای هدفون‌های روی گوش داشت، تصمیم گرفت تقریباً ۵۰ هزار دلار سفارش دهد. 

به لطف این دور اندیشی خارق العاده، Fiio می تواند FT3 را با طول کابل بسیار خوب عرضه کند. این که چرا برای ساخت کابل ۳ متر / ۱۰ فوت انتخاب شده است، با توجه به اینکه عرضه شرکت محدود است، هر کسی حدس می زند.

این کابل دارای چند اتصال ۳.۵ میلی متری در یک انتها است – هر دو گوشی باید سیمی باشند – و یک جک تکی و قابل تغییر در طرف دیگر. بسته بندی شامل اتصالات ۳.۵ میلی متری نامتعادل و ۴.۴ میلی متری متعادل است که با استفاده از یک دوشاخه چهار پین به کابل متصل می شود. یک آداپتور ۶.۳ میلی متری برای قرار دادن روی جک ۳.۵ میلی متری و یک آداپتور XLR-4 برای استفاده با جک ۴.۴ میلی متری وجود دارد. بنابراین باید یک اتصال (یا دو) متناسب با اهداف شما در اینجا وجود داشته باشد.

هنگامی که FT3 را با استفاده از یکی از این گزینه ها به منبع موسیقی وصل کردید، صدا توسط یک جفت درایور دینامیک بزرگ (۶۰ میلی متر) ارائه می شود. ماهیت بزرگ این درایورها به گونه ای طراحی شده است که پسوند فرکانس پایین برتر، مدیریت آسان توان و اعوجاج کم را ارائه دهد. 

واشر راننده برای وزن کم و سفتی استثنایی که مواد ارائه می دهد از بریلیوم پوشیده شده است، در حالی که دیافراگم از کربن الماس مانند ساخته شده است. این ماده در مقایسه با رایج ترین جایگزین ها نسبتاً قوی و سبک است، به خوبی در برابر شکستگی مقاومت می کند و پاسخ فرکانسی گسترده ای را ارائه می دهد. درایور توسط یک سیم پیچ صوتی آلومینیومی با روکش مس بسیار ظریف پشتیبانی می شود که باعث می شود درایور بزرگ به اندازه یک جایگزین کوچکتر پاسخگو باشد.

نتیجه یک جفت هدفون با امپدانس نسبتاً بالا (۳۵۰ اهم) است که خوب است زیرا باید عملکرد نسبت سیگنال به نویز بهینه را به همراه داشته باشد، اما کمتر مناسب است زیرا هدفون برای انجام این کار به مقدار نسبتاً بالایی انرژی الکتریکی نیاز دارد. کار آنها به درستی – مطمئن شوید که یک آمپ هدفون خوب یا یکی از بهترین DAC های قابل حمل را بسته بندی کرده اید .

 • امتیاز ویژگی ها: ۵/۵
Fiio FT3_3

بررسی FIIO FT3: کیفیت صدا

 • صدای دقیق، در مقیاس بزرگ و کاملا وفادار
 • تعویض ایرپدها بر عملکرد تأثیر می گذارد
 • به رانندگی بسیار سخت نیاز دارند تا بهترین صدا را داشته باشند

امپدانس ۳۵۰ اهم موجود در اینجا به این معنی است که هدفون های Fiio FT3 اگر می خواهند بهترین عملکرد خود را ارائه دهند به موشکی استعاری نیاز دارند. با ارزش ترین (بخوانید: نسبتاً گران قیمت) پخش کننده های صوتی دیجیتال و آمپرهای DAC/هدفون تقریباً مطمئناً این کار را انجام می دهند. اما اگر از یک لپ‌تاپ یا یکی از آن گوشی‌های هوشمند کمیاب با سوکت هدفون می‌خواهید که FT3s را هدایت کند، تعجب نکنید که این گوشی‌ها از عهده این کار بر نمی‌آیند. 

من برای این بررسی از تقویت کننده/DAC هدفون iDSD Diablo iFi استفاده کردم، اما برای دریافت خروجی مناسب از هدفون مجبور شدم کنترل بهره آن را به ‘turbo’ تبدیل کنم.

به نظر می‌رسد که برای راحت کردن FT3 تلاش‌های زیادی انجام داده‌ایم، به نظر منطقی می‌رسد که یکی از بزرگ‌ترین و پر اطلاعات‌ترین فایل‌هایی را که در اختیار دارم به آن بدهم – و با یک فایل DSD64 از Careless Whisper جورج مایکل که در حال پخش است، Fiio متانت و پویایی را در آن نشان  می‌دهد  . اندازه گیری کم و بیش مساوی

صحنه صوتی FT3 بزرگ و قابل قبول است، با فضاهای روی آن به همان اندازه که اتفاقات برجستگی و تاکید است – و سکوت ها سیاه و خوب، بی صدا هستند. 

تعادل تونال از بالای محدوده فرکانس به پایین نیز متقاعد کننده است، و حتی اگر هدفون های Fiio تنها با یک لمس، رده میانی را به جلو می برند، اما همچنان طبیعی و باورپذیر به نظر می رسند. فقدان رنگ ستودنی در اینجا وجود دارد، با سطوح جزئیات بالا. بنابراین به ندرت در مورد اینکه آیا تصویر کامل را دریافت می کنید یا نه شک دارید. 

فرکانس‌های پایین سریع و لبه‌های مستقیم هستند – هدفون‌های FT3 به ​​نظر نمی‌رسد که به ۷ هرتز فوق‌عمیق که Fiio ادعا می‌کند گسترش می‌یابد، اما بیسی که تولید می‌کند با این وجود قوی است. کنترل قسمت پایین به گونه ای است که حرکت مناسبی به ضبط داده می شود و بیان ریتمیک نیز بسیار قوی است. 

Fiio FT3_4

از طریق کنتراست ملایم، بالای محدوده فرکانس چندان قاطعانه نیست – صداهای سه برابری درخشندگی دارند، اما آنها فقط با یک لمس از بین می روند. حتی در حجم قابل توجهی، هرگز هیچ پیشنهادی از شن یا درشتی در انتهای بالایی وجود ندارد – اما نه آن چیزی که برخی از ضبط‌ها نیاز دارند، وجود دارد. 

با این حال، تولید مثل متوسط ​​نیازی به اخطار ندارد. وکالیستی که به این موفقیت رسیده است با FT3 بیان خوبی دارد، سطوح چشمگیر جزئیات و تونالیته به خوبی قضاوت شده که اجازه می دهد تمام شخصیت ها و تکنیک ها آشکار شوند. 

دینامیک، چه تغییرات هارمونیک در دمای پایین در یک صدا یا یک ساز، یا تغییر حجم بزرگی که (به عنوان مثال) در طول کرشندو در کر نهایی رخ می دهد، با اطمینان انجام می شود. 

با خطر (دوباره) بیان چیزهای بدیهی، FT3 به ​​یک منبع تنفس عمیق نیاز دارد تا تغییرات دینامیکی بزرگ را به درستی توصیف کند. با این حال، با توجه به شرکای مناسب، Fiio می تواند فاصله قابل توجهی بین آرام ترین و بلندترین لحظات در یک ضبط قرار دهد.

همه موارد بالا فرض می‌کنند که شما از گوش‌پوش‌های جیر پوشیده شده‌اید (که به هیچ وجه ممکن نیست، کمی عرق کرده است). به جایگزین های چرم پروتئینی بروید، و الف) آنها به سرعت گوش شما را گرم نمی کنند، و ب) تفاوت های صوتی خفیف اما قابل توجه است.

اساساً، صدای هدفون FT3 زمانی که پدها را عوض می‌کنید کمی به سمت بالا تغییر می‌کند – فرکانس‌های پایین محتوای خود را از دست می‌دهند، صداهای سه‌بلند کمی گزش و روشنایی پیدا می‌کنند. اینکه صدا از این طریق “بهتر” است یا نه یک موضوع ترجیحی شخصی است، اما نمی توان انکار کرد که “متفاوت” است – حداقل کمی.

 • امتیاز کیفیت صدا: ۴.۵/۵
Fiio FT3_5

بررسی FIIO FT3: طراحی

 • پیکربندی با پشت باز
 • گوشواره های چرخان سه محوره
 • انتخاب ایرپد

مانند بخش ویژگی‌ها، در مورد طراحی، هدفون‌های FT3 با قیمت پایین خود در تضاد هستند.

مواد استفاده شده، استاندارد ساخت و پرداخت، و ارزش کلی درک شده به این معنی است که هدفون های Fiio برای عذرخواهی کمی ندارند.

این یک طرح با پشت باز است. آلیاژ آلومینیومی که برای گوشواره‌ها، یوک‌ها و مکانیسم آویز استفاده می‌شود، سبک، لمسی و ظاهری کاملاً زیباست – به‌خصوص اگر از طراحی توری لانه زنبوری روی گوش‌ها ناراحت نباشید. 

گوشواره ها از طریق سه محور مفصل می شوند – نه در هر جهتی، بلکه بیش از حد کافی برای اطمینان از اینکه FT3 به ​​راحتی برای اکثر افراد جا می شود. 

Fiio FT3_6

Fiio درایورهای داخل ایرکاپ ها را زاویه داده است تا زمانی که FT3 در محل قرار می گیرند با گوش کاربر موازی شوند. این بسته شامل دو جفت ایرپد برای انعطاف بیشتر است – یکی با پوشش جیر و دیگری دارای چرم پروتئینی است. این شرکت ادعا می کند که می توانید تنظیمات راحتی و عملکرد خود را از این طریق تنظیم کنید.

هدبند دو تکه با روکش چرمی پروتئینی است. بخش داخلی برای تناسب با سر کاربر تنظیم می شود. برای افزایش اعتبار بیشتر FT3، Fiio یک کیف مسافرتی بزرگ، سفت و محکم و چرم قهوه‌ای رنگ برای ایمن نگه داشتن هدفون در حین حمل و نقل ارائه می‌کند.

 • امتیاز طراحی: ۵/۵

بررسی FIIO FT3: ارزش

 • فراتر از قیمت درخواستی مشخص شده است
 • به نظر گران تر از آنهاست…
 • … و آن را نیز نگاه کنید

مصالحه های مربوط به مالکیت FT3 با توجه به قیمت درخواستی حداقل است. حتی کابل اتصال طولانی غیرممکن به گونه‌ای مشخص شده است که گویی همراه با هدفون‌های بسیار گران‌تر است. و در مورد مواد، ساخت و پایان، هدفون FT3 خود را به عنوان پیشنهادی گران‌تر از آنچه که هست نشان می‌دهد. 

آنها در مورد صدا اشتباه بسیار کمی می کنند – و حتی در آن زمان، به طور فاجعه آمیزی چنین نیست. در نهایت، اینها ارزش فوق العاده ای برای پول دارند.

 • امتیاز ارزش: ۵

آیا باید FIIO FT3 را بخرم؟

بخشیادداشتنمره
امکاناتدرایورهای دینامیک ۶۰ میلی متری، کابل چشمگیر و انتخابی از اتصالات.۵/۵
کیفیت صداصدای دقیق، آنها برای عملکرد عالی به رانندگی سخت نیاز دارند.۴.۵/۵
طرحدارای پشت باز با قابلیت انتخاب ایرکاپ.۵/۵
ارزشآنها صدا و به نظر بسیار گران تر از آنچه هستند به نظر می رسند.۵/۵

آنها را بخرید اگر …

وقتی یکی را می شنوید که آنها بی عیب و نقص نیستند، یک معامله را می شناسید
، اما با این قیمت FT3 در مورد صدا بسیار مناسب است، و بسیار کمی اشتباه است.

وقتی یکی را می‌بینید (و لمس می‌کنید) یک معامله را می‌فهمید.
استاندارد مواد، ساخت و پایان، از قیمت درخواستی فراتر می‌رود.

شما بی‌حرکت می‌نشینید و گوش می‌دهید
این هدفون‌های سیم‌دار سخت هستند، بنابراین نمی‌توانید در حین گوش دادن به راحتی در اطراف پرسه بزنید – اگرچه کابل طولانی حداقل انعطاف‌پذیری در آن ایجاد می‌کند.

آنها را نخرید اگر …

شما یک برند بداخلاق هستید
Fiio به عنوان یک لوگوی مطلوب مورد توجه قرار گرفته است، اما قبل از اینکه رهبران بازار را اصلاح کند فاصله زیادی دارد.

دست و پا چلفتی شما
۱۰ فوت کابل برای غافل شدن کافی است.

شما در طرف کوچک سر هستید
.

بررسی FIIO FT3: همچنین در نظر بگیرید

سلول سرصفحه – ستون ۰Fiio FT3سیوگا رابینGrado SR80x
قیمت۲۹۹ دلار / ۲۸۹ پوند / ۴۴۹ دلار استرالیا۱۴۹ دلار / ۱۴۹ پوند / ۲۶۹ دلار استرالیا۱۲۵ دلار / ۱۳۰ پوند / ۱۷۹ دلار استرالیا
رانندگان۶۰ میلی متر۵۰ میلی متر۴۴ میلی متر
حذف فعال نویزخیرخیرخیر
وزن۳۹۱ گرم۲۷۵ گرم۲۴۰ گرم
قابلیت اتصالسیمی، ۳.۵mm، ۴.۴mm، ۶.۳mm، XLR-4سیمی، ۳.۵ میلی متر، ۶.۳ میلی مترسیمی، ۳.۵ میلی متر
پاسخ فرکانس۷ هرتز – ۴۰ کیلوهرتز۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز۲۰ هرتز – ۲۰ کیلوهرتز
طول کابل۳ متر۱.۶ متر۲ متر

چگونه FIIO FT3 را تست کردم

 • بررسی شده با iFi DSD Diablo amp/DAC
 • تست شده با فایل های موسیقی دیجیتال با کیفیت بالا
 • من ۲۰ سال تجربه تست تجهیزات صوتی دارم

من هدفون Fiio FT3 را با استفاده از خروجی هدفون متعادل ۴.۴ میلی‌متری آن به تقویت کننده/DAC هدفون iDSD Diablo وصل کردم. آی‌فای توسط یک مک‌بوک پرو اپل مجهز به نرم‌افزار Colibri تغذیه می‌شود – به این ترتیب، لپ‌تاپ می‌تواند فایل‌های صوتی دیجیتالی با وضوح بالا را علی‌رغم تلاش‌های اپل برای جلوگیری از آن پخش کند. 

من دو دهه تجربه بازبینی صدا دارم و قبلاً ویرایشگر What Hi-Fi بودم؟ – بنابراین من بسیاری از رقبای (معمولاً گران‌تر) را برای این هدفون آزمایش کرده‌ام.


منبع : techradar

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوی سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

شما هنوز رای نداده اید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *