بر اساس گزارش وضعیت OpenAI ). این بسیار دور از اولین باری است که چت بات در ماه‌های اخیر از کار افتاده است، و در بحبوحه رقابت افزایش یافته از ابزار جدید هوش مصنوعی جمینی (AI) گوگل است. بلومبرگ (طبق مشاهده پس از یک قطعی “عمده” دوباره آنلاین شده است. ChatGPT

توسعه دهنده OpenAI، ChatGPT، یادداشتی را در وب سایت خود پست کرد که در آن چت ربات شرکت دیروز به مدت کمی کمتر از 40 دقیقه، بین ساعت 5:32 بعد از ظهر تا 6:10 بعد از ظهر PST خاموش بود. وب سایت نشانگر خاموشی Downdetector تقریباً 3000 گزارش را ثبت کرد که ChatGPT همزمان با گزارش OpenAI از کار افتاده است.

با نگاهی به صفحه گزارش رویداد OpenAI، این تنها زمانی است که ChatGPT اخیراً از کار افتاده است. نوامبر یک ماه پرخطا بود، با قطعی “عمده” دیگری در 8 نوامبر، در حالی که بسیاری از خدمات OpenAI در 11 نوامبر غیرقابل دسترسی بودند.

آخرین خرابی در یک زمان بالقوه چالش برانگیز برای OpenAI رخ می دهد، زیرا Google به تازگی خود را راه اندازی کرده است. مدل زبان بزرگ Gemini (LLM) که طیف وسیعی از خدمات هوش مصنوعی را برای غول جستجو تامین می کند. با این حال Gemini بهترین شروع را نداشته است، زیرا شکایت‌ها در مورد توانایی‌های آن و تصمیم Google برای جعل یک ویدیوی “دستی” از آن افزایش یافته است. ابزار.

ChatGPT Plus اشتراک ها را از سر می گیرد

OpenAI

در حالی که ChatGPT در حال بازگشت آنلاین بود، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، برخی خبر مثبت بیشتر را در X (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشت و اشاره کرد که این شرکت اشتراک های ChatGPT Plus را دوباره فعال کرده بود. آلتمن با خشکی اضافه کرد: «از شکیبایی شما تا زمانی که پردازنده‌های گرافیکی بیشتری پیدا کردیم متشکریم.

ChatGPT Plus سرویس اشتراک OpenAI است. با 20 دلار / 16 پوند در ماه، کاربران به یک LLM پیشرفته‌تر (که توسط GPT-4 به جای GPT-3.5 که نسخه معمولی ChatGPT را اجرا می‌کند)، زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر و «دسترسی اولویت‌دار به ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید» دسترسی پیدا می‌کنند. ”

ChatGPT Plus در ماه‌های اخیر به حدی فراتر رفته بود که OpenAI مجبور شد اشتراک‌ها را متوقف کند. به گفته آلتمن، افزایش استفاده پس از کنفرانس توسعه دهندگان OpenAI DevDay “از ظرفیت ما فراتر رفت و ما می خواهیم مطمئن شویم که همه تجربه خوبی دارند.”

با ظهور Google Gemini، ممکن است این لحظه را در نظر بگیرید که آیا ChatGPT Plus ارزش آن را دارد یا خیر. گوگل می گوید Gemini می تواند GPT-4 را در اکثر تست ها شکست دهد، اما این در مورد مدل رده بالای Ultra آن است که هنوز در دسترس نیست. بنابراین در حال حاضر، ChatGPT Plus احتمالاً بهترین چت ربات هوش مصنوعی است که می توانید دریافت کنید – حداقل تا زمانی که Gemini Ultra راه اندازی شود.

منبع : techradar

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.