5
(2)

ویندوز 11 از اشکالی رنج می‌برد که باعث می‌شود رنگ‌ها نادرست رندر شوند – با رایج‌ترین خطای برش دادن رنگ سفید، زرد نشان دادن – حداقل در برخی از نمایشگرهای HDR هنگام اجرای ویرایشگرهای تصویر خاص.

همانطور که سخت افزار تام متوجه شد، این چیزی است که مایکروسافت به طور فعال در حال بررسی آن است و غول نرم افزاری آن را در سند پشتیبانی که مشکلات شناخته شده فعلی ویندوز 11 را لیست می کند، علامت گذاری کرده است.

مایکروسافت می‌گوید : «بعد از نصب ویندوز 11، برخی از برنامه‌های ویرایش تصویر ممکن است رنگ‌ها را به درستی در برخی از نمایشگرهای HDR نمایش ندهند. این اغلب در مورد رنگ‌های سفید مشاهده می‌شود که می‌توانند به رنگ زرد روشن یا رنگ‌های دیگر نمایش داده شوند.

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که برخی از APIهای Win32 رندرکننده رنگ، اطلاعات یا خطاهای غیرمنتظره‌ای را تحت شرایط خاص برمی‌گردانند. همه برنامه‌های مدیریت نمایه رنگ تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند و انتظار می‌رود که گزینه‌های نمایه رنگ موجود در صفحه تنظیمات ویندوز 11، از جمله کنترل پنل رنگ مایکروسافت، به درستی کار کنند.»


تجزیه و تحلیل: زرد چندان ملایم نیست، اما حداقل این اصلاح به سرعت در حال انجام است

تاریخ ورود پیش‌بینی‌شده اواخر ژانویه می‌تواند به این معنی باشد که ما این اصلاح را در به‌روزرسانی تجمعی در پیش‌نمایش (تست) آن ماه مشاهده می‌کنیم، که شاهد انتشار کامل پچ سه شنبه در فوریه خواهیم بود. بنابراین، اگر این اشکال گاهی اوقات شما را آزار می دهد – و ما تصور می کنیم که رنگ سفید را به رنگ زرد روشن (نه فقط یک زرد کم رنگ) می بینیم بسیار آزاردهنده خواهد بود – حداقل شما مجبور نخواهید بود که برای مدت زیادی از این مشکل رنج ببرید. طولانی تر (با فرض اینکه درمان طبق برنامه ریزی انجام شود و به طور طبیعی موفقیت آمیز باشد).

در حالی که آزاردهنده است، حداقل این باگ خاص به زیرمجموعه‌ای محدود از کاربران ویندوز 11 محدود می‌شود، زیرا فقط بر برخی ویرایشگرهای تصویر تأثیر می‌گذارد، و تنها در برخی از مانیتورهای HDR خاص.

بنابراین، این یک مشکل نسبتاً مهم است، اما باگ‌های گسترده‌تر ویندوز 11 یک موضوع مداوم برای مایکروسافت هستند، و همانطور که اخیراً اشاره کردیم ، ناامیدکننده است که شاهد بروز اشکالات بسیار زیادی باشیم . به ویژه مواردی که مربوط به بخش‌های اساسی رابط مانند File Explorer هستند ، زیرا به تصور کلی از انتشار سیستم عامل جدید قبل از آماده شدن کامل کمک می‌کنند. قبل از عرضه، ما احساس می‌کردیم که ویندوز 11 فرصت خوبی برای تغییر درک ویندوز 10 از باگ بودن است، اما تا کنون، این فرصت حل نشده است.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

در باره ی نویسنده

خریدوانه

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.