0
(0)

جدیدترین مدل از سری هدفون‌های بی‌سیم واقعی WF-1000 سونی، کوچک‌تر، سبک‌تر و سبزتر از همیشه هستند – اوه، و Sony WF-1000XM4 نیز حتی از مدلی که در بالای محدوده جایگزین شده‌اند، واضح‌تر و فوری‌تر به نظر می‌رسد. .

معاملات اولیه جمعه سیاه فعال هستند: اینها انتخاب های ما هستند!
درست است که بگوییم هیچ حوزه ای (به استثنای برتری برنامه کنترلی) وجود ندارد که آنها واقعاً در این زمینه رهبری کنند. اما اگر می‌خواهید آنها را به دلیل ترکیب کیفیت صدا، حذف نویز و عمر باتری شکست دهید، باید سه جفت هدفون بی‌سیم واقعی بخرید .
در مقایسه با مدل‌های قبلی خود، Sony WF-1000XM3 ، هدفون‌های بی‌سیم جدید به اندازه کافی ویژگی‌های کیفیت زندگی را ارائه می‌کنند تا ارزش ارتقا را داشته باشند، حتی اگر کمی گران‌تر باشند.

طراحی جمع‌وجورتر به این معنی است که Sony WF-1000XM4 راحت‌تر و حمل آن راحت‌تر است، در حالی که برنامه همراه تنظیم کنترل‌ها و تنظیمات EQ را ساده‌تر می‌کند.

در همین حال، ویژگی‌های برگرفته از گوشی روی گوشی Sony WH-1000XM4 ، از جمله Speak-To-Chat، ارتقاء مقیاس صوتی DSEE Extreme، و حذف نویز تطبیقی، بدین معناست که برای یافتن یک جفت هدفون بی‌سیم با مشخصات جامع‌تر سخت خواهید بود. .

در حالی که دیگر هدفون‌های بی‌سیم واقعی در بخش‌های خاصی از سونی WF-1000XM4 پیشی می‌گیرند – برای مثال حذف نویز – هیچ مدل دیگری به ارائه چنین کیفیت عالی در سراسر صفحه نزدیک نیست. به همین دلیل است که Sony WF-1000XM4 بهترین هدفون بی‌سیم واقعی است که امروزه می‌توانید بخرید.

طراحی و کنترل

  • کوچکتر از پیشینیان
  • برنامه کنترل برجسته
  • کنترل های لمسی

WF-1000XM3 خروجی دلایل زیادی به ما داد تا آنها را توصیه کنیم، اما “اختیار” در آن لیست بالا نبود. هدفون بزرگ بودند و پس از آن بود مورد شارژ خود را بزرگ بود و سونی انتخاب عاقلانه را امتحان کنید و به کاهش برخی از این فله در مدل های خبری.

کیس شارژ 40 درصد کوچکتر است، در حالی که خود هدفون ها 10 درصد کوچکتر هستند. این واقعیت که آنها هنوز هم جزو نمونه‌های سنگین‌تر از این نوع هستند، تنها نشان می‌دهد که WF-1000XM3 چقدر بزرگ بوده است – اما حداقل کیف شارژ جدید ممکن است در جیب شلوار فرو رود، در حالی که هدفون‌های هدفون از آن بیرون نمی‌زنند. سر پوشنده مانند یک تکیه گاه در یک فیلم علمی تخیلی.

(سونی بخش بزرگی از بسته بندی را نیز برداشته است. جعبه ای که WF-1000XM4 وارد آن می شود 40 درصد کوچکتر از جعبه WF-1000XM3 است و کاملاً کاغذی، قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست است.)

WF-1000XM4 دارای برخی از ویژگی‌هایی است که برای اولین بار در گوشی‌های WH-1000XM4 سال گذشته به نمایش گذاشته شد: حذف نویز فعال که می‌تواند مشخص کند که چه کاری انجام می‌دهید و کجا آن را انجام می‌دهید تا با شرایط خود سازگار شوید. جفت شدن سریع برای دستگاه های اندروید و ویندوز؛ و ‘Speak to Chat’، که به سادگی از شما می خواهد که برای توقف موسیقی خود صدایی ایجاد کنید تا بتوانید بدون درآوردن هدفون ها یک گپ کوتاه داشته باشید. حذف نویز توسط گوشواره های پلی اورتان جدید (کوچک، متوسط ​​و بزرگ همگی ارائه شده است) تقویت شده است که برای کاهش نویز غیرفعال بهبود یافته طراحی شده است.

فروشگاه تکی شما برای کنترل WF-1000XM4 برنامه هدفون کاملاً با ویژگی و کاملاً پایدار سونی است. اینجا جایی است که می‌توانید با تمام ویژگی‌ها (چه بزرگ و چه کوچک) که تا حدی روی سطح لمسی خازنی هر هدفون تکرار شده‌اند، کمانچه را امتحان کنید. در این برنامه می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید هدفون چپ و راست چه چیزی را کنترل کند: «افزایش/کاهش صدا»، «پخش/مکث/پرش به جلو/پرش به عقب/احضار دستیار صوتی»، «روشن/خاموش لغو فعال نویز /تطبیقی، یا «هیچ چیز تعیین نشده» کمتر مفید است.

همچنین تنظیم EQ وجود دارد (پیش تنظیم های متعدد شامل یکی با عنوان نژادپرستانه “Excited”)، با فضایی برای یک یا دو پیش تنظیم سفارشی، و گزینه ای برای روشن یا خاموش کردن توقف خودکار و DSEE Extreme. اینجا جایی است که می‌توانید تصاویر گوش‌های خود را نیز ارسال کنید تا به سونی در بهینه‌سازی برنامه‌های پخش موسیقی که 360 Reality Audio یا Dolby Atmos را ارائه می‌دهند ، کمک کنید، و در آنجا می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید اتصال بلوتوث شما کیفیت صدا را در اولویت قرار دهد یا خیر. پایداری اتصال

کنترل نیز از طریق سه دستیار صوتی بزرگ – Siri، Google Assistant و Alexa – در دسترس است که می توانند از طریق کلمات “wake” ایجاد شده آنها احضار شوند. مهم نیست که دستیار انتخابی شما باشد، WF-1000XM4 حتی در محیط های پر سر و صدا، گوش دقیق و هوشیار به دستورالعمل ها دارد.

سه میکروفون در هر هدفون وجود دارد که از حذف فعال نویز، کیفیت تماس و تعامل با دستیارهای صوتی مراقبت می کند. ترکیبی از میکروفون‌های پیش‌خور و بازخورد، صدای کاربر را به‌طور جهت‌گیری (از دهان) ضبط می‌کند، اگرچه میکروفون‌های پیش‌خور به‌طور خودکار در صورت تشخیص شرایط نامطلوب (به احتمال زیاد صدای باد) خاموش می‌شوند. سونی همچنین یک سنسور رسانایی استخوانی تعبیه کرده است که لرزش صدا را دریافت می کند، اما آن را به عنوان صدای محیط ثبت نمی کند.

Design and controls Sony WF-1000XM4 Wireless Earbuds
Design and controls Sony WF-1000XM4 Wireless Earbuds

عملکرد صوتی و حذف نویز

  • صدای متعادل، رانندگی، متوازن و قانع کننده
  • حذف نویز بسیار خوب
  • توانایی پویا و ریتمیک عالی

قرار دادن WF-1000XM4 به راحتی کمی بیشتر از آنچه واقعا باید طول می کشد – ما آنها را کمی بی دردسر دیدیم و احساس کردیم که باید عمیق تر از آنچه که هست در گوش قرار گیرند – اما پس از اتمام می توانید کنترل های لمسی را تنظیم کنید. ، سطوح EQ و هزاران گزینه دیگر به دلخواه شما. همه چیز تمام شد؟ خوب وقت آن است که کمی موسیقی روی آن بچسبانید.

ما آزمایش خود را با فایل Tidal Masters Burner توسط Ross From Friends آغاز کردیم و WF-1000XM4 بلافاصله تحت تأثیر قرار گرفت. آن‌ها به هیچ ناحیه‌ای از محدوده فرکانس برجستگی بی‌رویه نمی‌دهند، اجازه نمی‌دهند هیچ جزئیاتی مورد توجه قرار نگیرد، و اجازه نمی‌دهند ریتم‌ها یا تمپوها در اطراف آویزان شوند. نشاط و اشتیاق در ارائه آنها وجود دارد، اما با کنترل غیرقابل استدلال کاهش می یابد.

در انتهای پایین، صدای باس باری هدفون‌های هدفون همراه با مواد، بافت و مجموعه‌ای از جزئیات است. در اینجا می توان از نیروی محرکه و شتاب صرفه جویی کرد، اما WF-1000XM4 هیچ گاه عملکرد خود را از دست نمی دهد – به همان اندازه از آمادگی لازم برای همراهی با آن برخوردار است. ورود و خروج از نت های باس تمیز و مشخص است، که به جلوگیری از لکه دار شدن انتهای پایین به نت های میانی کمک می کند.

خود میان رده به همان اندازه غنی از اطلاعات است – با گوش دادن به دریاچه تاهو کیت بوش، توانایی WF-1000XM4 برای شناسایی و گنجاندن ریزترین جزئیات یا زودگذرترین اتفاقات در تصویری بسیار گسترده تر، آشکار بود. «ارتباط پذیر» ممکن است در هنگام بحث در مورد صدای آواز یک فرد، کلمه ای اضافی به نظر برسد، اما در اینجا کاملاً مناسب است: اگر آنها چیزی هستند، WF-1000XM4 ارتباط برقرار می کنند.

انتقال از میان رده به انتهای بالا نرم و طبیعی است، و صداهای سه گانه خود بدون اینکه در مورد آن فریاد بزنند، درخشش و گاز زیادی دارند. هم کیت بوش و هم راس فرندز از جمع آوری اطلاعات با فرکانس بالا خوشحال هستند، اما WF-1000XM4 آن را به همان اندازه که بقیه محدوده فرکانس را ماهرانه کنترل می کنند، کنترل می کنند.

(باید به این نکته اشاره کنیم که تمام موارد بالا یک تنظیم EQ بدون تغییر را فرض می کنند. سونی در اجازه دادن به کاربر نهایی با صدای هدفون خود کمی غیر معمول است، اما طبیعی ترین و قانع کننده ترین صدا از WF-1000XM4 می آید. EQ آنها صاف است.)

از نظر پویا نیز، چیز کمی برای انتقاد وجود دارد. WF-1000XM4 می‌تواند از «گوش‌شکن» به «تقریبا بی‌صدا» تغییر کند و در یک لحظه دوباره به عقب برگردد، و حتی ظریف‌ترین دینامیک هارمونیک نوازندگی پیانو بوش نیز شرح کاملی داده شده است. تا آنجا که اطمینان و بیان ریتمیک پیش می‌رود، ترکیب کنترل و حمله آنها تضمین می‌کند که مانند جیمز براون، همیشه روی پای خود هستند. همه اینها با زمان بندی طبیعی متقاعد کننده و وحدت ارائه کمکی به پایان نمی شود.

حذف نویز فعال موفقیتی از نوع کمی واجد شرایط است. مشکل هر جفت هدفون بی‌سیم واقعی ANC این است که هدفون‌های Bose QuietComfort نشان داده‌اند که می‌توان صداهای خارجی را کاملاً رد کرد، بدون اینکه علامت متقابلی باقی بگذارد و بر کیفیت موسیقی که گوش می‌دهید تأثیر بگذارد .

WF-1000XM4 نمی تواند دقیقاً همان ترفند را انجام دهد – اما مطمئناً تأثیر نویز محیط را بر تجربه شنیداری شما به حداقل می رساند. آنها ممکن است رهبر بازار در مورد حذف نویز نباشند، اما، برای اکثر مردم، در بیشتر مواقع، بسیار توانا هستند.

Audio performance and noise cancellation Sony WF-1000XM4 Wireless Earbuds
Audio performance and noise cancellation Sony WF-1000XM4 Wireless Earbuds

عمر باتری و اتصال

  • هشت ساعت عمر باتری روی برد
  • شارژ بی سیم
  • بلوتوث 5.2

حتی در ابعاد فیزیکی جدید و کاهش یافته WF-1000XM4، خیلی بیشتر از قبل اتفاق می افتد. اتصال هم اکنون از طریق بلوتوث 5.2 انجام می شود که به معنای انتقال همزمان به هدفون چپ و راست است و (هنگام استفاده از کدک LDAC سفارشی سونی) گواهینامه Hi-Res Audio Wireless.

بلوتوث 5.2 در تئوری باید به معنای عمر باتری بهتر نیز باشد – اما بهترین حالت در دنیای واقعی 24 ساعت است (بین 8 تا 12 ساعت در هدفون، بسته به روشن یا خاموش بودن حذف نویز فعال، به علاوه چند ساعت دیگر. اتهامات در مورد) واقعا چیز خاصی نیست. با این حال، حداقل WF-1000XM4 با پد شارژ Qi سازگار است و پنج دقیقه به پریز وصل شود، یک ساعت دیگر کار می کند.

علاوه بر LDAC، WF-1000XM4 با کدک های SBC و AAC سازگار است – اما هیچ نشانه ای از aptX در هیچ یک از ظاهر آن وجود ندارد. آنها همچنین دارای قابلیت DSEE Extreme هستند، در صورتی که به الگوریتمی اعتقاد دارید که ظاهراً قادر به استخراج صدای با وضوح بالا از یک فایل صوتی دیجیتال با کیفیت استاندارد است (ما هرگز کاملاً متقاعد نشده‌ایم).

Sony WF-1000XM4 Wireless Earbuds
Sony WF-1000XM4 Wireless Earbuds

جمع بندی

شما به بهترین
هدفون های بی سیم واقعی همه جانبه نیاز دارید WF-1000XM4 را می توان (فقط کمی) برای کیفیت صدا، حذف نویز و برای راحتی – اما فقط با ترکیبی از مدل های جایگزین.

وقتی از یکی از آن ها استفاده می کنید، یک برنامه کنترل عالی را می شناسید

شما عاشق امکانات کوچک زندگی هستید

“برای چت صحبت کنید”. حذف نویز تطبیقی “توجه سریع”. IPX4. WF-1000XM4 فقط می خواهد زندگی شما را آسان کند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

در باره ی نویسنده

خریدوانه

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.