0
(0)

شیائومی Mi Watch Lite نشان می‌دهد که نیازی به هزینه گزافی برای داشتن یک ساعت هوشمند با کیفیت مناسب ندارید. صفحه نمایش LCD 1.4 اینچی شفاف آن که نسبت به قیمت آن گران تر به نظر می رسد همان چیزی است که ابتدا متوجه آن خواهید شد. بزرگ و واضح است و بلافاصله جذاب است.

هنگامی که صحبت از زمان عملی با شیائومی Mi Watch Lite می شود، کمی ارزان تر به نظر می رسد. بند ساعت پلاستیکی آن به گونه ای ساخته شده است که به این معنی است که نمی توانید آن را صاف روی زمین بگذارید و به هیچ وجه راحت ترین بند نیست. با این حال، هر زمان که با صفحه نمایش تعامل داشته باشید، کلاسیک‌تر از آنچه انتظار دارید به نظر می‌رسد.

عمیق تر در آن کاوش کنید و خواهید دید که این ساعتی است که جایی بین یک ردیاب تناسب اندام و یک ساعت هوشمند واقعی است. این یک بیانیه مد نیست، بلکه فراتر از یک گام شمار فانتزی است. دارای GPS داخلی در کنار مجموعه ای از ویژگی های مفید دیگر است که روز شما را ردیابی می کند.

این موارد شامل نظارت بر ضربان قلب، شمارش قدم ها، کالری دریافتی و همچنین نظارت بر خواب شما می شود. مجموعه‌ای از حالت‌های تمرین همراه با مقاومت در برابر آب تا عمق 50 متری، این را به یک همراه ایده‌آل تبدیل می‌کند، مهم نیست که چقدر برای سالم ماندن برنامه‌ریزی می‌کنید.

همچنین روی جنبه ذهنی مراقبت از خود تمرکز وجود دارد. ابزارهای نظارت بر خواب میزان خواب واقعی شما را تجزیه و تحلیل می کنند، در حالی که تمرینات تنفسی هدایت شده نیز با لمس یک دکمه در دسترس هستند. این دومی مانند ساعت‌هایی مانند اپل واچ 7 کار می‌کند ، حتی اگر در طول روز یادآوری‌های منظمی برای نفس کشیدن نداشته باشد.

برای آن لحظات از کار افتادگی، شیائومی Mi Watch Lite همچنین تعداد زیادی اعلان و توانایی کنترل موسیقی از طریق مچ شما را ارائه می دهد. هیچکدام از اینها انقلابی نیست، اما به این معنی است که شیائومی Mi Watch Lite بسیار مفیدتر از ردیاب های اصلی تناسب اندام است که قیمت آن در نظر گرفته شده است.

وقتی صحبت از ردیابی به میان می آید، مشکلاتی پیش می آید. شایان ذکر است، شیائومی Mi Watch Lite می‌تواند کمی نادرست باشد، اغلب در طول روز به طرز عجیبی بالا می‌آید و ارقامی را ارائه می‌کند که به سادگی با سایر پوشیدنی‌ها مطابقت ندارند. همچنین، به نظر می رسد که شمارنده گام آن نسبت به سایرین پایین تر است، مگر اینکه مطمئن شوید که دستان خود را حتی در هنگام پیاده روی به اطراف می چرخانید، اما پایه های آن محکم است.

بنابراین، برای Xiaomi Mi Watch Lite یک اجرای کامل نیست، اما نسبت به آنچه که ارائه می دهد، قیمت مناسبی دارد. این ساعت که اکثراً خوب به نظر می رسد و سریع کار می کند، یک ساعت هوشمند خوش نیت است که برای کسانی که بودجه کمی دارند به دنبال چیزی با قدرت کمی بیشتر از یک باند تناسب اندام صرف هستند، مناسب است. حتی اگر ممکن است در آینده شما را به دنبال یک ساعت هوشمند قدرتمندتر بیاندازد.

طراحی و نمایش

  • انتخاب رنگ
  • مچ بند پلاستیکی
  • طیف گسترده ای از صفحه های ساعت

شیائومی Mi Watch Lite در لمس نسبتاً پلاستیکی است. این سبک وزن است، تنها حدود 35 گرم وزن دارد، اما پوشش پلاستیکی آن کمی، خوب، ارزان به نظر می رسد. بیشتر به خاطر این است.

وقتی صحبت از صفحه نمایش به میان می آید، همه چیز به مراتب بهتر به نظر می رسد. LCD 1.4 اینچی ممکن است فاقد کلاسیک بودن صفحه نمایش OLED باشد (با این قیمت تعجب آور نیست) اما صفحه نمایشی شیک است.

رویه شیشه ای خمیده ای دارد که به قسمت نگاه می کند و نمای پلاستیکی اطراف آن را جبران می کند. تنها دکمه کناری از فلز ساخته شده است، بنابراین کمی هوشمندتر نیز به نظر می رسد.

صفحه نمایش یک پنل 320 در 320 پیکسل است که در این محدوده قیمتی فقط مورد نیاز است. همچنین دارای سنسور روشنایی خودکار است، بنابراین در صورت نیاز و در صورت نیاز روشن می شود، اگرچه ما طرفدار روشن شدن آن در هنگام غلتیدن به خواب نبودیم.

مچ بند دارای ساختار نسبتاً سفت و سختی است، به این معنی که نمی توانید ساعت را صاف روی یک سطح قرار دهید. وقتی شما هم آن را می پوشید قابل توجه است. این ساعت نسبتاً ایمن است و در عین حال به اندازه برخی دیگر از ساعت های هوشمند راحت و فراموش نشدنی نیست.

Xiaomi Mi Watch Lite Design and display
Xiaomi Mi Watch Lite Design and display

عملکرد و تناسب اندام

  • رابط بصری
  • جی پی اس قابل اعتماد
  • خوانش ضربان قلب ناخوشایند

Xiaomi Mi Watch Lite اصول اولیه آنچه را که می توانید از طریق رابط ساعت به آن نیاز داشته باشید ارائه می دهد. مجموعه‌ای از مربع‌هایی که به وضوح چیده شده‌اند، تمرینات، آمار روزانه، ردیابی ضربان قلب و پایش خواب، همراه با تمرین‌های تنفسی، کنترل‌های موسیقی و نظارت بر فشار هوا را ارائه می‌دهند. این شیک ترین رابط نیست اما کار را به خوبی انجام می دهد.

همچنین بسیار برتر از برنامه شیائومی Mi Watch Lite است که نسبتاً قدیمی به نظر می رسد و به جای ظاهر خوب، به عملکرد خود پایبند است. این بهترین مکان برای یافتن نمودارها و آمار دقیق تر است. به علاوه می توانید از آن برای بارگیری واچ فیس های اضافی برای دستگاه خود استفاده کنید.

بزرگترین نقاط قوت در اینجا نحوه نظارت شیائومی Mi Watch Lite است. مانند بسیاری از ردیاب های تناسب اندام، به عنوان مثال، می تواند بین خواب عمیق و سبک تمایز قائل شود.

با ضربان قلب شما، کمی پوسته پوسته‌تر می‌شود و نوک‌های نگران‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند که به سادگی در دستگاه‌های دیگر نشان داده نمی‌شوند. ما برای پایش ضربان قلب به آن متکی نیستیم، و مراحل نیز در مقایسه با سایر دستگاه‌ها کمی دور به نظر می‌رسند، اما این به اندازه عجیب بودن ضربان قلب مهم نیست.

چیزی که ما دوست داریم GPS کاملاً قابل اعتماد است. به خوبی کار می کند و به این معنی است که نیازی نیست هنگام راه رفتن یا دویدن گوشی خود را با خود ببرید. معمولا دستگاه هایی با این قیمت به GPS متصل متکی هستند، بنابراین GPS داخلی یک افزونه خوشایند است.

در جاهای دیگر، شیائومی می واچ لایت نسبتاً سریع است. همچنین اعلان‌هایی را از تلفن شما دریافت می‌کند، اگرچه نمی‌توانید مستقیماً به آنها پاسخ دهید، همانطور که می‌توانید مثلاً Samsung Galaxy Watch 4 را انجام دهید .

Xiaomi Mi Watch Lite Performance and fitness
Xiaomi Mi Watch Lite Performance and fitness

عمر باتری

  • 9 ساعت استفاده از GPS
  • تا 9 روز بدون

انتظار می رود شیائومی Mi Watch Lite حدود 9 روز بدون استفاده از GPS دوام بیاورد و ما متوجه شدیم که تقریباً درست است. اگر GPS را روشن کنید و به شدت از آن استفاده کنید، انتظار داشته باشید که بیشتر از 8 تا 9 ساعت دوام بیاورد.

این اصلا بد نیست، به خصوص با ساعت هوشمندی که صفحه نمایش بزرگی دارد. در واقعیت، احتمالاً بین 4 تا 5 روز بین شارژها دوام می آورد، زیرا احتمالاً از آن برای راه رفتن یا دویدن و همچنین برای فعالیت های سبک تر استفاده خواهید کرد.

Xiaomi Mi Watch Lite Battery life
Xiaomi Mi Watch Lite Battery life

جمع بندی

شما یک ساعت جی‌پی‌اس ارزان می‌خواهید
شیائومی Mi Watch Lite ویژگی‌های نسبتاً مناسبی دارد، اما GPS دلیل بزرگی برای خرید آن است. اگر دوست ندارید گوشی خود را همه جا با خود ببرید، ایده آل است.

شما به یک ساعت هوشمند اکتفا نکرده اید

 اگر در مورد یک ساعت هوشمند کامل مطمئن نیستید، این راه میانه ایده آل است. این یک ساعت هوشمند است، اما برخی از سبک ها و ویژگی های یک گزینه گران قیمت را ندارد. هر چند این یک راه ایده آل برای آزمایش آب است.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

در باره ی نویسنده

خریدوانه

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.